Accidental Love

Accidental Love

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2015, 100 min

První půlka otřesná, ale pak se to přece jenom trochu rozjelo. Tohle byl ale podle mě skrz na skrz politickej film a myslel bych si, že všichni, kdo v tom hráli, upřímně fandí demokratům a účast v téhle taškařici brali jako svoji občanskou povinnost. (Cvičně jsem si googlil obrázky k výrazům Gyllenhaal democrats a ejhle- bingo!). Protože jinak to bylo dílem PR ve prospěch kontroverzní Medicare, asi jako kdyby si chtěl Babiš nechat natočit srdceryvnej biják o registračních pokladnách. Po pravdě jsem to měl svým oblíbencům Marsdenovi a Gyllenhaalovi nejprve za zlé, že do něčeho takového šli, ale pak jsem pochopil, že to spíš svědčí o jejich odvaze vyjádřit veřejně vlastní názor (získat moc nemohou, ztratit by toho naopak mohli poměrně dost). Je mi ale jasný, že průměrný divák ve střední Evropě se chce u komedie hlavně dobře bavit, tyhle širší souvislosti většina lidí neřeší. A tuhle větší část nezasvěceného, neinformovaného publika to muselo zklamat, čemuž taky odpovídá ten tristní ČSFD výsledek. Pokud mají Státy svůj podobný server (tím nemyslím mezinárodní IMDB), tak by si tam tohle angažovaný kino pro chudinu mohlo statisticky vést mnohem lépe.(31.1.2016)

David O. Russell tento film kdysi natočil, aby jej následně ztratil a za přispění mnoha pracovitých a hodných lidí jej znovu uvedl. Bez pompy a slávy a pouze ve stínu svého aktuálního filmu Joy, ale já si k němu přesto cestu našel. A přestože to není žádný extra velký skvost, tak je to docela milá přitroublá komedie, kterých je sice hodně, ale téměř vždy potěší. Accidental Love má totiž spoustu trumfů. Stádo politicky aktivních skautek, Jakea jako mladého kongresmana, Jessicu jako nevypočitatelnou a sympatickou dívku s hřebíkem v hlavě, slizskýho a vypočítavýho policajta, Kanyeho, Slim Shadyho, vyhřezlý anál i stopořeného kněze. Gosh.(11.4.2016)

• Aljak

What the hell? Nech len David O. Russell pekne zostane pri dramatickom žánre, lebo komédie asi nebudú jeho silnou stránkou. Ale tak snaha bola, dokonca aj o tú politickú satiru, ale na mňa to rozhodne nefungovalo (a keď tak prezerám ostatné hodnotenia a komenty, tak ani na iných). Už som veru videl X oveľa lepších politických satír, ktoré síce miestami pôsobili tiež absurdne, ale toto bolo žiaľ už za hranicou. Celé to ako tak zachraňovalo aspoň herecké obsadenie na čele so šarmantnou Jessicou Biel, no a občasný humor na odľahčenie (bohužiaľ, naozaj len občasný).(31.12.2015)

• kaylin

Dokud to bylo jen o tom, že ženská dostala hřebíkem do hlavy, byla to docela sranda. Škoda, že to trvá asi jen dvacet minut a film má další hodinu a čtvrt. Jakmile se do toho dostane politika, začíná to být příšerně nudné a vy máte místy chuť rovnou rozmlátit televizi. Ano, politika je sračka, ale tenhle film nakonec taky.(9.4.2015)

• Fiftis

Veľmi slabá snímka, ktorá neponúka vlastne vôbec nič. Herci sa veľmi nepredviedli a to som si myslel že Jake Gyllenhaal mi nemôže prísť protivný. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké sklamanie. Neviem či to pripisovať aj tomu, že som od toho veľa očakával, ale ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Režiséra tohto slabého filmu veľmi nepoznám, ale myslím že si jeho meno radšej zapamätám, aby som jeho ostatné snímky bral už s rezervou. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo až na príjemný priemer.(16.12.2019)

• - O roli Alice (Jessica Biel) měla zájem i Lindsay Lohan. (viperblade)

• - Natáčení provázely značné problémy. V květnu 2008 od filmu odstoupili Jessica Biel a Jake Gyllenhaal poté, co producenti neměli peníze, aby jim zaplatili. V červnu 2008 odešla část štábu, protože jejich služby nebyly řádně zaplaceny, a nakonec v červenci 2010 od projektu po neshodách málem odešel i sám režisér. (R´Hell)

• - Do jedné z rolí byl obsazen i James Caan, ale po neshodách s režisérem od projektu odstoupil. (Avalon820)