Brian (Mark Ruffalo) a Paulie (Na Cenu Akademie® nominovaný Ethan Hawke – Nejlepší herec ve vedlejší roli za film Training Day, 2001) jsou dva celoživotní přátelé, kteří vyrůstali jako bratři v drsných ulicích jižního Bostonu. Začínali jako pouliční násilníci, ke rvačkám se brzy přidaly drobné krádeže a přestupky, které byly časem větší, až se oba dostali do sféry vlivu bosse kriminálního podsvětí Pata Kellyho (Brian Goodman). Nyní Briana stále více ničí závislost na drogách i různé 'kšefty' a své věrné ženě (Amanda Peet) a jejich dvěma synům připravuje jedno zklamání za druhým. Rozpolcení mezi touhou být dobrým manželem a lákadlem snadného výdělku nakonec Briana donutí k nejtěžšímu rozhodnutí jeho života. (Bontonfilm)

larelay

Velmi realisticky natoceny pribeh. Co sa vlastne cudujem, ked ho napisal sam zivot, vsak? Musim pochvalit herecke obsadenie, peknu kameru a hlavne mam slabost pre old school "kriminalno-mafianske" filmiky, ala Sopranovci :) V tomto filme s tymi zlymi sympatizujete, aj ked vam moralny imperativ non stop tuka v hlave a varuje vas: Toto su ti zli, Toto su ti zli... Ale pre mna na konci vyhral aspon jeden a drzala som mu palce. Vyborne... ()

sochoking

Dvaja mladíci urobia pár vykrádačiek a tu zrazu: ' buch, buch ' a " 15 years later " . A to už následuje potom rýchlo pekne za sebou: rýchly cash, nejaký ten koks, trochu rozšafnosti s mladými kočkami - no mafiánsky štandart, ktorého konsekvencie vedú do väzenia. Prišlo mi to veľmi plytké. Vôbec som sa necítil byť súčasťou tohto príbehu. Skôr som bol nezaujatým pozorovateľom. Nestrhlo ma ani puto priateľstva dvoch hlavných hrdinov - Briana ( Mark Ruffalo ) a Paula ( Ethan Hawke ), pretože som ho nemal šancu ani na okamih pocítiť. No a záverečná scéna, ked Brian je na zápase svojho syna Seana ako už konvertovaný, poriadny otec rodiny, mi prišla ako vyumelkovane stupídny ' happy end ' . No a potom som si uvedomil, že to malo byť podľa skutočného príbehu a zrazu mi prišlo ľúto celého filmu. ()

Jeremy.jk

Přesně můj šálek čaje. Stejně jako u Powder Blue se mi líbí jednoduchost a realističnost příběhu - v tomhle případě jde dokonce o příběh podle skutečné události. Neřeší se tu nějaké scifi ptákoviny, ale opravdové životní situace, které s sebou hold někdy přinesou pěkný trable. Jak je tady jasně vidět, k natočení vynikajícího filmu nepotřebujete speciální efekty a bůh ví co ještě.. Stačí prostý příběh ze života, jednoduchá melodie, výtečná úvodní dvojice ( jakou bezpochyby Ethan Hawke a Mark Ruffalo vytvořili ) a dostanete všedně nevšední zážitek, jakým pro mě tenhle film určitě byl... 90% ()

castor

Když něco píše život, na plátně je to vesměs pokaždé znát. Divím se, že mi něco takového tak dlouho unikalo. Paulie a Brian jsou přátelé od dětství. Neměli to snadné, nicméně vidina každodenní těžké šichty není nic pro ně. Menšími krádeže a podvody se vypracovali v poměrně obávané chlapíky, kteří se nebojí vytáhnout bouchačku nebo někde vzadu v hlavě pomýšlet na obrněné auto s penězi. Tvůrce víc zajímá život Briana Marka Ruffala, který pendluje mezi manželkou a dvěma syny, bary a feťáckými doupěti. A když se to pokazí, tak i vězeňskou celou. Soustředěné drama s výbornými hereckými výkony (Ethan Hawke je zrovna tak velmi dobrý) na všech frontách upozorňuje na lidské slabiny, nad kterými se obtížně vítězí. Prostě to zoufalství a snaha někam patřit jsou vepsané v osudech celých rodin, ve výsledku to má výbornou atmosféru a ukazuje Ameriku jako zemi tvrdé dřiny i iluze amerického snu. Tvůrci si pro nás nepřichystali žádné dějové kolotoče, žádné šokující konce, žádnou hru s divákem. Prostě na stůl vyskládali karty, které se milovníkům atmosférických dramat ze života musejí líbit. ()

Tuxedo

Brian Goodman se stejně jako Olivier Marchal (Válka policajtů, MR 73) rozhodl točit o prostředí, které dobře zná a čerpat z vlastních zkušeností. Narozdíl od francouzského kolegy mu ale shází talent i píle a tak je biografie dvou nicotných gangsterů jen další z řady nevyčnívajících krimi bez pořádné režie a kupodivu ne moc dobrých hereckých výkonů. ()

• Motivem filmu a základem příběhu jsou zážitky režiséra Briana Goodmana z poloviny 90. let. (oje)