Co tě nezabije...

What Doesn't Kill You

Skutoční muži plačú

Krimi / Drama

USA, 2008, 100 min

Podobných žánroviek je naozaj dosť, no ja som vždy rád, keď narazím na ďalšiu z nich. Ide o príbehy z drsného prostredia pouličných kriminálnikov, ktorí ale nie sú bez duše a tak sa dennodenne trápia (možnými) následkami svojich činov. Tento je síce kvalitne obsadený, ale aj takých je nemálo. Zásadný problém vidím jedine v tom, že sa do tých 100 minút snaží vtesnať príliš veľa udalostí a musí preto robiť unáhlené skoky v čase. Hudba tohto pre mňa neznámeho skladateľa a debutantská réžia, si však jednoznačne pozornosť zaslúžia.(13.10.2014)

Opäť raz dementný preklad, ktorý ma skoro odlákal od toho, aby som preskúmal svoju šálku čaju. Celkom mi ten film pripomínal Štyroch bratov. Asi viac tým prostredím ako príbehom, ale príbeh nie je tiež na zahodenie. Celkom fajn jednohubka na nočnú hodinu. Chýbalo viac napätia a uveriteľnejšie herecké výkony s výnimkou Amandy a Ethana. Neurazí, za vzhliadnutie stojí.(30.11.2013)

Co tě nezabije, to tě posílí. Evidentně tvůrci věděli, jakej název pro film mají použít, protože to bylo zdlouhavý plahočení trvající 100 minut, v průběhu kterýho se díváte na dva antigangstery, kteří působí jako Pat a Mat, protože buď si vydělají pár dolarů, anebo se to podělá a nepodaří se jim to. Ústřední dvojice má výborný obsazení, ale tady to bylo prd platný, mohl tam být kdokoliv, nijak výrazně to body nepřidalo. Stejně tak Amanda Peet... no nedá se nic dělat.(23.7.2013)

Zase driapu. Postávajú, pokladničky smutno visia na krkoch, valia na človeka psie oči a driapu. Pri slove „prispejte“ odskakujem ako od Ukrajinca. Čo nie je na mne vidieť, že mám vo vrecku posledných päť libier šterlingov a že sa za mnou ťahá kŕdeľ nezaplatených splátok za toaletný papier a ponorku? Navyše je sychravo, mrholí a v takomto nečase musím potom obchádzať každú stojacu osobu na ulici, či už fajčí alebo nie. Automat v Tatrabande sa mi zveril, že požadovaná transakcia bola zamietnutá a že sa mám obrátiť na toho dementa, čo mi kartu vydal. Obrátim sa radšej na predajcu pančúch, v nestráženej chvíli potiahnem synovi pištolku na guličky, napíšem na ňu žltou fixkou veľkým tlačeným „ŽE DEVINA“ a tiež sa poobzerám po nejakom aute s hotovosťou, nech prispeje. Ak ma nechytia, prispejem tiež, aj sociálnym prípadom s husľami. Zatiaľ môžem prispieť len štvorkou tejto skutočnej udalosti.(23.11.2009)

Velmi realisticky natoceny pribeh. Co sa vlastne cudujem, ked ho napisal sam zivot, vsak? Musim pochvalit herecke obsadenie, peknu kameru a hlavne mam slabost pre old school "kriminalno-mafianske" filmiky, ala Sopranovci :) V tomto filme s tymi zlymi sympatizujete, aj ked vam moralny imperativ non stop tuka v hlave a varuje vas: Toto su ti zli, Toto su ti zli... Ale pre mna na konci vyhral aspon jeden a drzala som mu palce. Vyborne...(7.3.2009)