Zamilovaná zvířata

Dokumentární

Francie, 2007, 85 min

Philip Glass
  • Prochy38

||| Dokud budou dokumenty řazeny do žebříčků nejlepších filmů, dokud nebudou vyčleněny do speciální kategorie, vždy ode mě a bez výjimky dostanou odpad!. Své hodnocení nechávám zde v komentáři, v tomto případě bych dokument hodnotil - 3* ||| Budu to hodnotit jako dokument, ne jako film. Ano, nádherné záběry, do toho krásná a pasující hudba! Záběry zvířat, které jen tak nikde jinde neuvidíme. Krásně zachyceno namlouvání, páření, gravidita, porod a první krůčky mladých. Paráda. Ale celé to bylo takové rozházené, pár slov na začátku, pár slov na konci. Kdo se moc přírodou nezabývá, u poloviny zvířat nebude ani vědět, co to za zvíře je a co a proč dělá! To mi přijde škoda! A co tomu ubírá nejvíc? Zamilovaná zvířata? Odborníci! Fakt jsou zamilovaná? Mám zvířata hrozně moc rád a trochu je studuji a zajímám se o ně. Už název je debilní!(22.2.2012)

Krásný oddychový dokument téměř beze slov.Mám rád projekty jako jsou Baraka apod...proto mě tento dokument velice zaujal a potěšil!Koukat skoro hodinu a půl na namlouvající se zvířata,která rodí v absolutním souladu s přírodou své potomky a s pravou mateřskou láskou se o ně starají byl pro mě balzám na nervy!Krása!(8.7.2009)

Fascinujuce aka priroda vie byt vynaliezava a tak krasna zaroven. V kine som sedel v nemom uzase ake vsetky mozne zvierata existuju (hlavne vtaci) a co dokazu urobit pre to aby si ziskali svojho "vysnivaneho" druha/druzku. Tolko moznych druhov vabenia ako uvidite tu sa urcite nenajde medzi ludmi. My sa so svojim pozvanim na drink mozeme schovat :-) Jeden z dalsich dokumentov, ktore som si oblubil na prve pozretie. BTW: Niektore zabery co su tu v galerii som tam nezahliadol...co som bol na skratenej verzii????(13.10.2008)

• Mimesis

Že by relaxační film? Dokumentární hodnota... tedy myslím, jak moc je to poučné a informativní film... je nulová. Akorát různá zvířátka se různě volala, spářila a měla mláďátka. To se povedlo protáhnout na docela dlouhou dobu (85 min). Bohužel, většina zvířat byli ptáci. Sexuální scénky nebyly moc brutální, takže ani pro zoofilní diváky nic moc :-)(10.5.2009)

Je to príma... jen málo dokumentů se dostane do kin a vůbec do hlubšího kolektivního (po)vědomí, ale neshledal jsem tu nic dosud nevídaného ani poučného. Vůbec informační hodnota 0. Jestli si někdo myslí že jde o něco obscéního až šokujícího tak to vůbec (bohužel), prostě nic extra na tom nebylo. Poměrně vysoké hodnocení jen ukazuje jak málo dokumentů lidé sledují a je potřeba jim je servírovat takto přehypované aby si jich vůbec všimli.(26.7.2009)

• - Ako uvádza distribútor filmu SPI International, aby filmári zachytili aj tie najmenšie detaily zvieracích pytačiek, použili nielen najmodernejšie technológie, ale často vymýšľali nové techniky, ktoré umožnili ich tímu natáčať zvieratá z bezprostrednej blízkosti a byť pri tom nenápadní. Použili všetky možné vynálezy vytvorené pre systém „vidieť a nebyť videný“. Natáčali jeleňa za pomoci diaľkovo ovládanej kamery ukrytej v kmeni v lese blízko krmelca; podobne použili kameru na palube diaľkovo ovládanej miniatúrnej lodi, aby natočili 12 m záberov potápiek so svojimi potomkami. (PeterJon)

• - 365 dní príprav
    2 roky filmovania v 16 krajinách pod vodou, v močiaroch, v korunách stromov, vo vzduchu
    teploty od -30 do +50° Celzia
    170 druhov zvierat (PeterJon)

• - V inej scéne sa kamera plazí z tŕstia vo vode k hniezdu penice a záber končí zhora. Dostať sa tak blízko k vtákom bez toho, aby ich pri tom vyplašili, zabralo štábu 12 dní pomalého a starostlivého postupu. (PeterJon)