poster

Zamilovaná zvířata

 • Francie

  Les Animaux amoureux

 • Slovensko

  Zamilované zvieratá

Dokumentární

Francie, 2007, 85 min

Kamera:

Thierry Thomas

Hudba:

Philip Glass
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • duklak2
  ****

  Nádherný dokument, který mě velmi dojal. A to je co říct, protože mě nerozbrečí ani vlastní pohřeb:-). Obával jsem se, jestli někdo vůbec přijde do kina, jelikož promítají při minimálním počtě pěti diváků. A v dopoledním středečním čase, kdy venku panovalo letní počasí, byly obavy na místě. Nakonec se nás naštěstí sešlo devět. A všichni jsme společně zhlédli skvělé "herecké" výkony. Hudba byla grandiózní. V některých pasážích byly vtipné scénky. Např. vábení žiraf, kdy samec plácá svojí hlavou zadeček samice. Tento "filmík" považuji za velký počin a oceňuji ho čtyřmi hvězdami.(20.5.2009)

 • darkrobyk
  ***

  Zklamání. Po řadě vynikajících francouzských dokumentů o přírodě, kdy pro mě je nejúžasnější Mikrokosmos, přichází skutečně nudný a nepříliš objevný film o zamilovaných zvířatech? hm, nic proti ptákům, ale zabírají většinu filmu. Proč, když je zde skvělý Ptačí svět? Jo a Philip Glass se poslouchá pěkně, leč nějak nám chlapec ustrnul. Zpočátku jsem si dokonce myslel, že hudbu skládal nějaký jeho plagiátor... Raději si znovu pustím Válku termitů, ta má alespoň správný říz!(4.1.2011)

 • Radiq
  ****

  Ten komentář aka stupidní francouzské kecy tam bylo lepší vůbec nedávat, ale jinak jsou to krásné záběry. Zajímalo by mě, jestli to byla jen kompilace z nějakých existujících dokumentů nebo tvůrci záměrně točili jen scény týkající se svádění, bojů o partnerky, páření a starání se o potomstvo. Je to opravdu překrásnej dokument, na druhou stranu ale takovej trochu hrrr. Je tam strašně moc druhů (nejvíc zástupců má asi ptactvo) a mě tak nějak v hlavě hlodá, že toho chtěli do dokumentu dát asi co nejvíc, ale stejně to nebude stačit, takže proč to tak udělali...(9.7.2020)

 • LIVINGDEAD
  *

  Tedy, viděl jsem spoustu kinových dokumentů o zvířatech, jako např. Putování Tučňáků, Válka termitů, Tajemství oceánu.... a byly perfektní......ovšem Zamilovaná zvířata, byla totální NUDA. Nechápu, jak někdo na to může jít do kina? Já bych si tedy rval vlasy. Fajn, hezké barvy, příjemná hudba, ostrý obraz...... ale to je vše. Naprosto nezajímavé záběry a hlavně nudné záběry! Ačkoli miluji zvířata a to více než lidi, u tohoto dokumentu jsem byl rád, že už konečně skončil!(1.2.2009)

 • lekr
  odpad!

  Dokumenty mám celkem rád ale tohle?? To je vyložený hnus..trapné záběry, neustále monotonní hudba a to ani nepočítám to že to suma sumárum vůbec nevypadalo jako dokument o lásce zvířat leč jako nějaká trapná zvířecí show poplatná natoč to od Petra Rychlého. A nejhorší byl bsolutně debilní ( naštěstí krátký ) komentář jakýsi ženský, který spíš zněl jako úvaha umírajícího člověka než dokumentární poznatky...brrrr!!(12.11.2009)

 • - 365 dní príprav
  2 roky filmovania v 16 krajinách pod vodou, v močiaroch, v korunách stromov, vo vzduchu
  teploty od -30 do +50° Celzia
  170 druhov zvierat (PeterJon)

 • - Ako uvádza distribútor filmu SPI International, aby filmári zachytili aj tie najmenšie detaily zvieracích pytačiek, použili nielen najmodernejšie technológie, ale často vymýšľali nové techniky, ktoré umožnili ich tímu natáčať zvieratá z bezprostrednej blízkosti a byť pri tom nenápadní. Použili všetky možné vynálezy vytvorené pre systém „vidieť a nebyť videný“. Natáčali jeleňa za pomoci diaľkovo ovládanej kamery ukrytej v kmeni v lese blízko krmelca; podobne použili kameru na palube diaľkovo ovládanej miniatúrnej lodi, aby natočili 12 m záberov potápiek so svojimi potomkami. (PeterJon)

 • - Rôzne výzvy vyžadovali rôzne technické riešenia: kamera 5 m vysoko vo vzduchu natáčala dve žirafy, kamera 30 cm nad hladinou vody sledovala pohyby plávajúcej potápky. Ďalej boli použité teplovzdušné balóny, helikoptéry a žeriavy, aby sa kamery čo najviac priblížili k sledovaným objektom bez toho, aby boli potrebné transfokátory. (PeterJon)