Zamilovaná zvířata

Francie, 2007, 85 min

Thierry Thomas

Philip Glass
  • kamil0606

Utrpenie bolo sediet na tomto filme v kine ... rozne typy zvierat vykonavaju tu istu cinnost asi 5 minut potom vykonavajau dalsich 5 minut dalsiu cinnost atd... reziser asi IQ na urovni hupacieho konika , hudba nic moc ale dajme tomu ze celkovy dojem a zopar dobrych usekov o zvieratach zabezpecilo aspom 2 hviezdy ... mozno aj 2 a pol ale nic viac... " Nuudaaaa !! "(19.12.2008)

Krásný oddychový dokument téměř beze slov.Mám rád projekty jako jsou Baraka apod...proto mě tento dokument velice zaujal a potěšil!Koukat skoro hodinu a půl na namlouvající se zvířata,která rodí v absolutním souladu s přírodou své potomky a s pravou mateřskou láskou se o ně starají byl pro mě balzám na nervy!Krása!(8.7.2009)

Příjemná změna v přítmí kinosálů. Krásné záběry divoké přírody citlivě doplněné o hudební doprovod Philipa Glasse poskládané z jednotlivých segmentů od námluv, přes samotný akt milování až po vděčný výsledek - mláďata. Úvodní i závěrečný komentář je jednoduše obecný a na pouhý pohled nahodile sestřihaný materiál smysluplně uzavírá v jednotný celek. 90%(6.3.2009)

• Ducharme

V porovnání s Earth (http://www.csfd.cz/film/228566-earth/) to bylo poměrně slabé. Což už nejspíše tušili i sami tvůrci - takže jsem chvílemi dumala, zda se ve zmiňovaném dokumentu tak trochu "neinspirovali". Ale sama o sobě je to fascinující podívaná pro všechny, kdo se rádi nechají okouzlit pohledem na ničím nepřikrášlený svět.(19.1.2009)

Fascinujuce aka priroda vie byt vynaliezava a tak krasna zaroven. V kine som sedel v nemom uzase ake vsetky mozne zvierata existuju (hlavne vtaci) a co dokazu urobit pre to aby si ziskali svojho "vysnivaneho" druha/druzku. Tolko moznych druhov vabenia ako uvidite tu sa urcite nenajde medzi ludmi. My sa so svojim pozvanim na drink mozeme schovat :-) Jeden z dalsich dokumentov, ktore som si oblubil na prve pozretie. BTW: Niektore zabery co su tu v galerii som tam nezahliadol...co som bol na skratenej verzii????(13.10.2008)

• - V inej scéne sa kamera plazí z tŕstia vo vode k hniezdu penice a záber končí zhora. Dostať sa tak blízko k vtákom bez toho, aby ich pri tom vyplašili, zabralo štábu 12 dní pomalého a starostlivého postupu. (PeterJon)

• - Ako uvádza distribútor filmu SPI International, aby filmári zachytili aj tie najmenšie detaily zvieracích pytačiek, použili nielen najmodernejšie technológie, ale často vymýšľali nové techniky, ktoré umožnili ich tímu natáčať zvieratá z bezprostrednej blízkosti a byť pri tom nenápadní. Použili všetky možné vynálezy vytvorené pre systém „vidieť a nebyť videný“. Natáčali jeleňa za pomoci diaľkovo ovládanej kamery ukrytej v kmeni v lese blízko krmelca; podobne použili kameru na palube diaľkovo ovládanej miniatúrnej lodi, aby natočili 12 m záberov potápiek so svojimi potomkami. (PeterJon)

• - Rôzne výzvy vyžadovali rôzne technické riešenia: kamera 5 m vysoko vo vzduchu natáčala dve žirafy, kamera 30 cm nad hladinou vody sledovala pohyby plávajúcej potápky. Ďalej boli použité teplovzdušné balóny, helikoptéry a žeriavy, aby sa kamery čo najviac priblížili k sledovaným objektom bez toho, aby boli potrebné transfokátory. (PeterJon)