Reklama

Reklama

Havraní kronika

  • USA Chronicle of the Raven (více)

Obsahy(1)

Jennifer se vrací do domu v Buenos Aires, ve kterém prožila své dětství. Zdědila jej po své zesnulé sestře. Její babička Mary Ellen, která stále v tomto domě žije, se chová podivně a Jennifer ji nevěří. Rozhodne se dům prodat. Po několika dnech strávených v domě začne mít Jennifer živé noční můry o havranech, kteří ji zaživa požírají. Bývalý doktor Dario Bardevil ji vysvětí pravou příčinu těchto snů. Jak se dostávají hlouběji do tajemství, poznává děsivou pravdu o tom, co se v domě stalo. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Gina Philips, i když hrála už v pár hororech jediný vydařený je snad Jeepers Creepers, ostatní mě dost nebavily, a od Havraní kroniky jsem čekal něco víc. Přeci jen zajímavý režisér, zajímavej název i námět. Ale bohužel se to moc nepovedlo. I když z filmu byla cítit velká levnost, ale čekal jsem něco zajímavého a ani to nebylo. Konec byl neuvěřitelně předvídatelnej, a ani atmosféra nijak neuchvátila. Prostě levná blbůstka s pár dobrýma scénama. Ale to to je vše. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí filmu jsem měla venku z poletujících havranů velmi nepříjemný pocit. Konec je strašně předvídatelný. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Po delší době jsem se opět podíval na film z DVD edice a žádné velké překvapení se nekonalo. Jde jen o další lehce podprůměrný film, který na mne moc nezapůsobil.Atmosféra filmu je místy opravdu hodně nudná, napětí se objeví jen občas a tak jsem si u něj začal číst dokonce i knížku abych neusnul. Zhruba od poloviny se to konečně trošku zlepší, ale pořád žádná sláva. Asi nejlepší na celém filmu jsou snové pasáže, kdy havran klove do dívčina těla a ta stará babka na vozíku. Jinak jde ovšem o lehce předvídatelnou podívanou, která kromě průměrných výkonů nabídne hodně chudobnou zábavu. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Velmi mě potěšilo zjištění, že i DVD edice občas dokázala vyplivnout výborný film. Ten ultrapomalý styl vyprávění mě zezačátku ubíjel, ale pak začal nabírat velmi příznivě působící atmosféru, až mě naprosto pohltil. V podstatě komorní horrorové drama s lehce (ovšem vizuálně a atmosféricky silně) horrorovým nádechem. Závěrečné klubání havrana je hodně dobrá scéna. Trochu mě překvapil rok vzniku, film působí mnohem starším dojmem (klidně bych řekl "zlaté" osmdesátky, počátek devadesátek), ale jen další bod k dobru. Celou dobu jsem si říkal, kde jsem ta kukadla Giny Philips už viděl, Jeepers Creepers mě ale (i díky tomu staršímu dojmu) nenapadl. Jako horrorový fanda jsem naprosto spokojený. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama