arkie

Film sme vypli po 15 minutach, zaplava citovo vydieracskych reminiscencii hlavneho hrdinu nas znechutila do tej miery, ze sme si museli dat staru preverenu komediu. Mimochodom inak obezneho Rolf Lassgårda tu hral v scenach z minulosti nejaky fesacky stihly mladik - kto by tomu uveril, ze? :) Takze sme mozno prisli o nejake prekvapenie, ale motiv predavkovania sa neocakavane cistym heroinom mi pride ako hodne obohrany. Inak tu vidno dost nazorny rozdiel medzi konkurencnym serialom Beck, ktory je typicky centralisticky (odohrava sa v Stockholme) s celkou masivnou technickou podporou (sledovanie smsiek, bankovych kont, maju technicky team, briefingy apod) a tymto serialom, lokalne situovanym Wallanderom, ktory jednak vyzera ako ujco z Pezinka (odohrava sa to v Ystade, to je na juhu Svedska v Skåne), ale hlavne sa na vsetko musi divat sam, mota sa okolo neho partia kvazi profesionalov, ziadna technicka podpora, rozhovory v kancli su len o tom, co sa stalo, ked tam nebol a tak podobne. Toto uz myslim vyslo trochu z mody, ale ked niekto chce zavan klasiky, tak prosim. ()