poster

Oběť zla

 • USA

  Timber Falls

 • Slovensko

  Obeť zla

Horor / Thriller

USA, 2007, 100 min

Režie:

Tony Giglio

Scénář:

Dan Kay

Kamera:

Toby Moore
(další profese)
 • MáŠa
  **

  Být to před pár lety, třeba dám i 4 hvězdy, ale hororů jsem už od té doby nakoukal tolik, že mám chuť dát i Odpad. Nedam, protože by to z mého pohledu nebylo fér. Ale jinak co si budeme povídat, tenhle film s ničím novým nepřišel, vyprávěno je zde něco, co už bylo vyprávěno jinde, dostat to šikovnější režisér, mohlo v tom být více mrazivé atmosféry a napětí, účinkují herci, jejichž obličeje bych už ani nepoznal, no a takhle bych asi mohl pokračovat dál... A ta závěrečná tečka - to už byl spíš takový výsměch(11.6.2009)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Klasický hixploitation o mladém páru, který si vyrazí na tůru někam do CHKO USA, aby po chvíli pocítil pohostinnosti místních domorodých vidláků, přičemž jednoho z nich to trefilo kompletně, další dva potom políbil trochu víc Pánbíček, takže ty to trefilo jen mentálně. Začátek filmu je super, kdy se nejde přímo na věc, což oceňuji, druhá polovina se snaží být spíše "sick" a vyvolat nějaké to znepokojení, ale musím přiznat, že tato stránka filmu má celkem zvlhlý prach. Na mladý pár se dívalo pěkně, obzvlášť na Briannu Brown. Dávám slabší 4*, protože tomu určitě pár věcí schází, na druhou stranu v porovnání s miliontýma pokračováníma Pachů krve, Okatých hor apod. si to stojí dost slušně. 70%(20.3.2013)

 • Pro-EaZzy
  ***

  Vítejte v Timber Falls, místo bohu zaslíbené, nebo že by bůh na toto místo zapomněl? Měla to být původně idylická dovolená mladého páru, se všemi přírodními úkazy, jenže.. něco je špatně?! Hluboký nádech, boj o život může začít. To s kým se setkají, nejsou přátelští obyvatelé, ale fanatická rodinka, jejíž jméno krví poskvrní kříž. Situace se začne vyostřovat velice rychle, a dlouho netrvá zjistit, cože je záměrem oné rodiny se vší obludností. Že takových filmů tu bylo nespočet? Máte pravdu. Celý tamní cyklus událostí je zrezivělý recyklák, který se sem tam zadrhne, ale pořád funguje. Vraždy jsou na úrovni (v rámci možností), příběh je standardní, neurazí, nenadchne. Nevadí-li vám naturalistické podání s křesťanským kontextem, určitě nebudete zklamáni, ani já jsem nebyl.(28.10.2009)

 • eraserhead666
  **

  Nebýt tam docela dobře a netypicky ujetá rodinka a nezvykle hezká hlavní hrdinka, asi bych ten film odstřelil. Jedno klišé za druhým, snad každou scénku už jste viděli v jiném filmu, místy dost předvídatelné. Navíc mě na filmu strašně zprudily dvě věci, a to jeho začátek (proč hned na začátku ukázat, co hlavní hrdiny čeká? To fakt nechápu! Dost blbá móda poslední dobou) a jeho konec (jaký to mělo smysl? to už je klišé non plus ultra, navíc hned od pár vteřin po nápisu "O rok později" zcela očekávané a ještě k tomu dost blbě natočené). Dalo se na to dívat, nějak extra moc to nenudilo, mamka s taťkou byli dost cáklí (taťkův výklad historického údělu a role Jidáše je parádní), ale přes jednu a půl hvězdičky prostě vlak nejede.(2.8.2009)

 • cariada
  ****

  Po delší době slušný horor, který nepostrádá atmosféru i brutalitu. Byt dějově je to xkrát obehraná klišé. O turistech v pustině a místních pošahaných domorodcích. Dvojice jede na víkend kempovat kamsi do lesů, mají povolení od strážců místní lidé jsou poměrně příjemný až na skupinku magorů co běhá po lese s puškou a obtěžují je. Jenže nic není tak ideální jak se zdá. A zhodných se vyklubou ty zlý. Kteří jsou posedlý vírou a tohou po dítěti, ale musí být početo v manželství, jenže když to nejde samo musí vypomoct turisté at už dobrovolně nebo pod nátlakem. Ale ono se nedá poručit větru a dešti. Nejdřív zajmou holku a pak se tam dostane i přítel a k páření už jim nic nechybí aspoň zatím. Opět tu máme jednoho znetvořeného blba (proč je musí všude cpát bezněj by to bylo lepší). Když turisté neposlechnou tak je musí trochu povzbudit nákou tou amputací prstů a mučením. Velice mě rozesmálo jak je ona dvojice vyšplouchla s těhotenstvím. Závěr je dobrý až na ten trapný happyend.(5.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace