Oběť zla

Tony Giglio

Dan Kay

Toby Moore
  • zdenny

Na samotný závěr jsem se fakt lekl. Myslel jsem si totiž, že mimino vyšpulí hubu jak ten krypl v lese. Toto byl fakt hodně dementní film o ještě více dementní rodince. Toto už není horror, ale hnusná idioťárna. Fakt jsem zhnusen. Věřící člověk se chová jinak než: zavraždit můžu, mučit tě můžu, své dítě mi dát můžeš atd. atd., ale potrat - to ne - to je hřích. Kurva ti byli tak moc úchylní, až to bolí. A ten kokot s tou škaredou držkou. Nejradši bych režisérovi zpřelámal pařáty za to, že vůbec natočil scény s pokusem o znásilnění Sheryl. To byl fakt nechutný hnus. U horroru se má člověk převážně bát a ne cítit přirozený hnus. A perla nakonec - na začátku velká humanistka řekne svému příteli, aby se zbavil své zbraně nebo alespoň nábojů. Poté co zažili v úvodu. Nepředstavitelné. A Mike není schopen jí vysvětlt, že tu zbraň můžou potřebovat už třeba jen proti divé zvěři. Jinak nelogičností bylo dost, ale jsem tak znechucen, že se mi je ani nechce vyjmenovávat. A ty debilní Aidiny kecy... Já sám věřím v Boha, ale to co tam předváděla ona, to byl fakt vrchol. Prostě vylízané paka z hor. Je to stejné i u nás, když si zajedeme do Beskyd na slovenskou stranu. Těm hovadům z hor je taky všechno jedno. V tom je to asi na každém kousku globusu stejné: horalové jsou prostě zaostalá, dementní paka. Jo, a ta paráda s tím srpem - nechtějí snad tvůrcové tohoto snímku udělat z toho idiota kultovní postavu?(9.6.2009)

Lesy jsou zlé, to je známá věc. Třeba mě by tam nikdo nedostal. Je tam mokro, i když týden praží slunce, lezou tam mravenci, slimáci, pavouci, klíšťata, myslivci, nad tím vším poletujou komáři, a když máte jo smůlu, narazíte i na nějakýho domorodce. A když si vezmete, co nebo kdo všechno v nich žije, překvapuje mě, že se čas od času nějakej houbař vrátí do civilizace vcelku. Kdepak, Starbucks na Václaváku bych za lesní mýtinu nevyměnil ani náhodou a představa, že bych naproti přes ulici neměl sushi bar, ale stromy a šišky, je přímo depresivní. A zase tam dva pitomci vyrazí. Stojí jim to utrpení za to? Co se týče diváka, tak Michaelovo ano, protože Josh Randall je kretén na pěst. A pacifistka Brianna Brownová by taky zasloužila pár facek. Nebo si zahrát s Tarantinem, respektive Peterem Lorrem hru o malíček. Naštěstí je mimořádně hezká, což zachraňuje mnohé, té jsem opravdu fandil, aby přežila. Křesťanští burani byli ale málo vyšinutí, málo ujetí, to nebyli ti praví záporáci, ani ten znetvořenej hezoun se srpem, věřím tomu, že kdyby těmi úchyláky měli být ti tři bratři z úvodu, vypadalo by to lépe. Celkem jde o průměrný hixploitation, který ale nesmírně, nesmírně sráží dolů dementní závěrečná scéna. Zuby nehty a dodatečným googlováním Brianny v plavkách jsem se rozhodl tři hvězdy podržet, ale tvůrci dělali všechno pro to, aby dojem maximálně zkazili.(24.6.2013)

Dlouho jsem se rozmýšlel,jestli dám nadprůměrné hodnocení a ikdyž jsem se pro něj nakonec rozhodl,je to dost s odřenýma ušima.Oběť zla není vůbec špatným hororem.Má sympatický herecký párek obětí,po dlouhé době mě zaujali záporáci a ke konci má film i pořádné koule.Co mě ale docela vyrušovalo bylo kolísavé napětí a atmosféra.Ani jedno totiž nedokázalo jet po celou dobu na plné obrátky,sem tam sice vykoukli,ale jinak slabota,to správné hororové koření tu prostě chybí.Ani dějově nejde o žádný originální šlehu,přesto se ale po celou dobu pořád něco děje,jak jsem se zmiňoval,závěr je slušně nadupaný a i vcelku krvavý, o nudě nemůže být vůbec řeč,takže díru do světa Oběť zla sice neudělá,ale pro fanoušky hororu musím určitě doporučit.P.S.za ten úplný závěr mám chuť zadupat celý film.Že si to neodpustili!(21.2.2010)

Má to grády a spolehlivě to zažene nudu, protože to není nějaká ukecaná břečka. Pošahaná trojice tvořící náboženskou sektu z vidláckého Timber Falls loví v místních hlubokých hvozdech páry za účelem početí dítěte, které pomatená žena není schopna donosit a několik párů už kvůli tomu zařvalo (konkrétně jeden na začátku). Mladý pár z Virginie, který ztvárnil Josh Randall s Briannou Brown, je další na řadě, navíc nepůsobí zrovna dvakrát sympaticky, a tak mně ani nevadilo, když to v příštích minutách pořádně schytali od ujeté rodinky a vytrpěli si své. Zkušený hororový znalec se nenechá zmást několika kličkami scenáristů a v ději bude vždy o nějaký ten krok napřed, pak ho poměrně záhy pohltí solidní porce brutality, gore efektů, hutné atmosféry a překvapivě je to natočeno s nadhledem. Mírná negativa bych viděl, že se týraný pár choval občas nesmyslně a rovněž, být tvůrci, bych si odpustil poslední záběr ve filmu. Jinak je to horor jak má být.(14.8.2010)

Timber Falls není nic jiného než další vyvražd'ovačka, která neuráží a ani nepřekvapuje. Vlastně tam není nic nového, co jsme už někde neviděli. Děj je jednoduchý a předvídatelný, jako většinou u těhle filmů, herecké výkony klasické a efekty velice dobré. Za mě je to průměr. Takže 50% a ani o chloupek více.(10.11.2012)