Oběť zla

Tony Giglio

Dan Kay

Toby Moore
  • Frajer42

Totální nudná a ubohá hovadina, která jde celá přes hororový kopírák. Přišlo mi to snad až vynucené. Hned na začátku samozřejmě nechybí scénka, kde je problém s mobilním signálem, který prostě chybí. Následuje rozhodování kterým směrem se vydat k vytouženému cíli. Hlavní hrdinové samozřejmě dají na radu ,,náhodného" kolemjdoucího a vydají se klasickou zkratkou, která není v žádné mapě. Můžete tedy sami hádat, jaký osud je asi čeká a asi správně tušíte, že se nedostanou do Legolandu ani do Disneylandu. Rovněž nezbývá než pochválit překladatele názvu filmu, který pro výbornou přehlednost přeložil Timber Falls jako Oběť zla. Timber Falls, nebo také Oběť zla, to už nechám na vás je jeden z nejhorších hororů, které jsem za poslední dobu viděl. Není ani orginální, ani dobře zahraný, ani vůbec nepřipomíná horor, nebo něco hororu podobné. Totální ztráta času. Odpad!(14.4.2012)

• MikO_NR_1909

Už je tomu dáky ten čas, čo som nevidel klasický béčkový horor nového tisícročia. Po X žánrovo odlišných filmoch musím bohužiaľ znova skonštatovať, že som sa dostal opäť do sveta, kde absentujú tie najzákladnejšie filmové zákony (logiky, fyziky, scenára, postáv, miesta, času...). To, čo som žral ako násťročné decko, mi teraz príde mimoriadne trápne. Film, akých je v tomto žánri 75% (akoby ich produkoval ten istý narušený človek). Jediné, na čom sa dá stavať je prostredie, lenže aj z tých filtrov cítiť absenciu širokospektrálnych, opulentných a rozpočtových možností. Cez ostatné technické a filmové elementy to ide ešte strmšie dolu.(18.3.2014)

Tisíckrát opakovaná zápletka a po tisícté mě to baví. Taková, něčím navíc, okořeněná variace na Pach krve. Hodnocení dávám stejné, protože Pach byl jeden z prvních. Herci maximálně sympatičtí, hlavně Majk byl správný drsňák na tento typ filmu. Před projekcí jsem si nezišťoval, o čem to je, ale jak se poprve zeptal chlapík hluboko v lesích, na míle od civilizace neznámých lidí jakého jsou vlastně vyznání, hned jsem věděl na čem hlavní hrdinové jsou. Stát se tohle mě někde ve vidlákově, okamžitě beru nohy na ramena :D 80%(4.6.2011)

Klasický hixploitation o mladém páru, který si vyrazí na tůru někam do CHKO USA, aby po chvíli pocítil pohostinnosti místních domorodých vidláků, přičemž jednoho z nich to trefilo kompletně, další dva potom políbil trochu víc Pánbíček, takže ty to trefilo jen mentálně. Začátek filmu je super, kdy se nejde přímo na věc, což oceňuji, druhá polovina se snaží být spíše "sick" a vyvolat nějaké to znepokojení, ale musím přiznat, že tato stránka filmu má celkem zvlhlý prach. Na mladý pár se dívalo pěkně, obzvlášť na Briannu Brown. Dávám slabší 4*, protože tomu určitě pár věcí schází, na druhou stranu v porovnání s miliontýma pokračováníma Pachů krve, Okatých hor apod. si to stojí dost slušně. 70%(20.3.2013)

Začátek je celkem sympatický, člověka svede příjemným způsobem na chybné uvažování o hlavních záporňácích. Spád je celkem rychlý a poměrně rychle začnou krvavé scény (někdy extrémně vtipné). Bohužel záporňáci jsou těžce dementní psychopaté, kteří nám krásně předv edou, že slovo Boží si každý věřící vykládá podle svého. Mohlo by se to zvrtnout v celkem zajmavou filozofickou hádku o tom co je a není hřích, bohužel schopností argumentace není obdarována ani jedna z postav ve filmu. Konec dává tušit, že si film nebere servítky a mohl by být správně hororový, bohužel jeden jediný střih s podtitulkem "o rok později" a film je zkažen.(3.11.2012)