Oběť zla

USA, 2007, 100 min

Tony Giglio

Dan Kay

Toby Moore

Kvalitny horor a vyvrazdovacka, ako sa patri. Ono vsetky tieto filmy su o tom istom : skupinka ludi sa vyda do lesov, a tam ich vidlaci/burani/nabozenski fanatici zacnu vyvrazdovat. Scenare u takychto filmov su podobne ako vajce vajcu. Tu vsak ide o to, ci tie krvave sceny su aspon trochu uveritelne, ci sa da verit strasidelnej atmosfere a ci postavy konaju aspon trocha v sulade s existujucimi fyzikalnymi, logickymi a casopriestorovymi zakonmi. Tento horor aspon trochu respektuje tieto zakonitosti, a to mne ku spokojnosti staci. 76 %(19.3.2014)

Timber Falls není nic jiného než další vyvražd'ovačka, která neuráží a ani nepřekvapuje. Vlastně tam není nic nového, co jsme už někde neviděli. Děj je jednoduchý a předvídatelný, jako většinou u těhle filmů, herecké výkony klasické a efekty velice dobré. Za mě je to průměr. Takže 50% a ani o chloupek více.(10.11.2012)

Popravdě nejsem úplně nadšený, ale ani né extra zklamaný. Průběh filmu hlavně do poloviny je velice průhledný a předvídatelný. Malinko mě zklamala i kamera, která po většinu filmu si drží svůj styl a pak z ničeho nic vytasí jakési zoomové manévry, které vyloženě do daného obrazového stylu nezapadají. Avšak hudbu musím pochválit. Je přesná, umí situaci zdramatizovat i uklidnit přesně na místech, kde to tak taky cítím, takže velké plus! Pochválit bych chtěl i scénář, který mě mile překvapil. Věty a dialogy byli vymyšleny vhodně a poměrně věrohodně. Co se týče děje, tak je poněkud zvrácený a na můj vkus příliš náboženský, ale to se dá nějak vstřebat. Co se však nedá vstřebat je konec, který zavání béčkovostí. Celkově tedy když zvážím klady i zápory, tak se dostanu do průměru, tudíž 3 hvězdičky a doporučení jen skalním fanouškům hororů. Běžný divák asi skákat radostí nebude.(21.9.2010)

Timber Falls je na poli hixploitation hororů naprosto ohraným kouskem, kterej nepřekvapí snad vůbec ničim a příběhová linie je tak typická, že to snad už ani víc nejde, stejnětak postvy (mileneckej pár vs. pošahaná rodinka) jsou přinejmenším už prákrát viděný, ale zároveň nemůžu říct, že by mě to nebavilo, už jen ten znetvořenej slinta se spešl srpem je bezvadnej.(22.1.2009)

Začátek je celkem sympatický, člověka svede příjemným způsobem na chybné uvažování o hlavních záporňácích. Spád je celkem rychlý a poměrně rychle začnou krvavé scény (někdy extrémně vtipné). Bohužel záporňáci jsou těžce dementní psychopaté, kteří nám krásně předv edou, že slovo Boží si každý věřící vykládá podle svého. Mohlo by se to zvrtnout v celkem zajmavou filozofickou hádku o tom co je a není hřích, bohužel schopností argumentace není obdarována ani jedna z postav ve filmu. Konec dává tušit, že si film nebere servítky a mohl by být správně hororový, bohužel jeden jediný střih s podtitulkem "o rok později" a film je zkažen.(3.11.2012)