Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zbývá jediný den do svatby bohaté Tracy Samanthy Lord (Grace Kelly) a v rodinném sídle se začínají objevovat první hosté. Nechybí zde Tracyn první manžel, hudebník a skladatel C.K. Dexter-Haven (Bing Crosby) s Louisem Armstrongem a jeho kapelou, pikantní detaily z milionářské veselky se snaží zachytit reportér Mike Connor (Frank Sinatra) z magazínu Spy. Zatímco Tracy má o své budoucnosti po boku nového manžela definitivně jasno, Dexter svou exmanželku stále velmi miluje a je odhodlán ji svatbu překazit. Velkolepě pojatý večírek na rozlučku se svobodou je tak jeho poslední šancí, jak vývoj událostí ještě zvrátit. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Taky jsem zatím neviděl zmíněný Příběh z Filadelfie. Jedu si teďka v sérii filmů s Frankem Sinatrou, v kontextu čehož musím konstatovat, že tenhle film je jen průměrný. Málo vtipné, málo záživné. Jak zmiňují kolegové, co tu napsali komentář přede mnou, hudebně je to na vysoké úrovni, vlastně (pro mě) zatím té nejvyšší. Ovšem kromě Take Me Out To The Ball Game se v žádném z těch filmů nezpívalo, takže zkreslení je snad nasnadě. Nicméně optimistický úsměv Louise Armstronga musí potěšit každého a skvělý zpěv Franka Sinatry (nechť se na mě ostatní nezlobí, ale zpěvem Sinatra převyšuje zbytek ensemblu minimálně o třídu) jakbysmet.___Kvůli slabému scénáři a vtipnosti s nádechem šafránu se však musím držet při zemi. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Remake úspěšného předchůdce z roku 1940, tentokrát ve formě muzikálu, vypráví zmatenou a chaotickou historii svatby milonářské dcerky, v níž hraje svou roli bývalý manžel i vyděračský novinář... Hudebně na vysoké úrovni. Zásluhu na tom má i široký úsměv Louise Armstronga, jenž si tu zahrál sám sebe. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Kdyby nebylo těch písní, tak mě to asi vůbec nebaví. On to není špatný film, přece jen, na to jsou zde moc dobří herci a muzikanti, ale je to jen taková taškařice, která vás nijak dějově nepřekvapí. A to hvězdné obsazení mi v tomhle případě taky nepřipadalo jako úchvatné, protože tu moc nefunguje chemie, což je špatně. Navíc Grace Kelly mi přišla otravná a ne roztomilá. ()

Jezinka 

všechny recenze uživatele

Remake, který zkrátil dialogy a prostor některých postav, aby tam mohl vecpat písně. Byť by některé písničky byly fajn, působí to násilně. Obsazení v podstatě nesedí, mladá holka (chvíli mi příšlo, že se Grace Kelly snaží intonovat jak Katharine Hepburn) v oblažení obstařozních pánů. To nemělo jiskru. Celkem nuda, trochu se to pohnulo od zásnubního večírku. Ale film, který se nutím dokoukat .... ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Škoda, že zde zatím není komentář od někoho, kdo neviděl Příběh z Filadelfie. Já jsem ho viděl a musím vpodstatě souhlasit s kolegy. Grace Kellyová je výborná v Hitchcockových filmech, ale pro roli manipulátorské "ženy v kalhotách" Tracy Lordové se nehodila. Ne po Katharine Hepburnové. Proto by mě zajímalo, zda by to viděl stejně i někdo, kdo se na High Society díval nezatížen tím, že jde o remake. V několika ohledech je totiž i lepší než originál. Scénárista John Patrick (mj. autor hry Záhadná paní Savageová) lépe vyprofiloval vedlejší postavy a dialogy jsou místy ještě břitčí. Že je protagonisté nedokážou vždy patřičně prodat, je už jiná věc. Berme to tak, že High Society je především muzikál s chytlavými popěvky Colea Portera. Frank Sinatra nebo Bing Crosby jsou tak trochu nejistí v konverzaci, ale když dojde na jejich disciplínu - zpěv, jsou super. :o) O Satchmovi nemluvě. 70% ()

Galerie (64)

Zajímavosti (15)

  • V roce 1998 vznikla divadelní verze muzikálu, kterou mohli diváci vidět v St James Theatre (New York City). Než byla zrušena, odehrálo se 144 představení. (StarsFan)
  • Do role, kterou hraje Grace Kelly, měla být původně obsazena Elizabeth Taylor. V době natáčení ale neměla čas. (StarsFan)
  • Grace Kelly hraje hlavní postavu, ale - netypicky pro muzikál - nemá žádné sólo. Ve filmu si krom několika veršů písně "Sensational", které pokřikuje v opilosti, zazpívá jen duet "True Love" s Bingem Crosbym. (StarsFan)

Reklama

Reklama