Z nóbl společnosti

High Society

Vznešená spoločnosť

Muzikál / Komedie / Romantický

USA, 1956, 107 min

Remake úspěšného předchůdce z roku 1940, tentokrát ve formě muzikálu, vypráví zmatenou a chaotickou historii svatby milonářské dcerky, v níž hraje svou roli bývalý manžel i vyděračský novinář... Hudebně na vysoké úrovni. Zásluhu na tom má i široký úsměv Louise Armstronga, jenž si tu zahrál sám sebe.(29.3.2005)

• Jezinka

Remake, který zkrátil dialogy a prostor některých postav, aby tam mohl vecpat písně. Byť by některé písničky byly fajn, působí to násilně. Obsazení v podstatě nesedí, mladá holka (chvíli mi příšlo, že se Grace Kelly snaží intonovat jak Katharine Hepburn) v oblažení obstařozních pánů. To nemělo jiskru. Celkem nuda, trochu se to pohnulo od zásnubního večírku. Ale film, který se nutím dokoukat ....(23.5.2015)

Dôkaz, že noc pred svadbou by mali baby tráviť sami niekde v podniku, a nie v spoločnosti buúceho manžela, rodičov a hostí svadby. Stať sa totiž v pod vplyvom alkoholu môže všeličo a vysvetlujte to potom na druhý deň pár minút pred vstupom pred oltár všetkým naokolo. High society je príjemný v tom, že tá high society nepôsobí snobsky, ale elegantne, a tak si môžete obľúbiť ľubovoľnú postavu, prípadne aj všetky. Je to samozrejme out of reality, bývalý manžel príde na svadbu a snaží sa na poslednú chvíľu jej zabrániť, akoby čas medzi súčasnosťou a uplynulým manželstvom neexistoval a postavy si medzičasom nič nepovedali. Je ale neobjektívne takémuto oddychovému filmu vyčítať podobné veci, treba si užiť krásnu Grace, Luoisa, tých pár fajn pesničiek a pekné interiéry a kostýmy.(20.2.2016)

Svěží a u nás málo známý muzikál z luxusní společnosti, jehož hlavní předností je bezpochyby chytlavá hudba. A to zejména z úst usměvavého Louise Armstronga a jeho bandu. Příběh je prostý, Grace Kelly hrála nejednou lépe, ale několik zajímavých momentů si urvává čistě jen pro sebe. Není to dokonalé, ale pozornost si to zaslouží!!(9.3.2008)

Škoda, že zde zatím není komentář od někoho, kdo neviděl Příběh z Filadelfie. Já jsem ho viděl a musím vpodstatě souhlasit s kolegy. Grace Kellyová je výborná v Hitchcockových filmech, ale pro roli manipulátorské "ženy v kalhotách" Tracy Lordové se nehodila. Ne po Katharine Hepburnové. Proto by mě zajímalo, zda by to viděl stejně i někdo, kdo se na High Society díval nezatížen tím, že jde o remake. V několika ohledech je totiž i lepší než originál. Scénárista John Patrick (mj. autor hry Záhadná paní Savageová) lépe vyprofiloval vedlejší postavy a dialogy jsou místy ještě břitčí. Že je protagonisté nedokážou vždy patřičně prodat, je už jiná věc. Berme to tak, že High Society je především muzikál s chytlavými popěvky Colea Portera. Frank Sinatra nebo Bing Crosby jsou tak trochu nejistí v konverzaci, ale když dojde na jejich disciplínu - zpěv, jsou super. :o) O Satchmovi nemluvě. 70%(1.8.2007)

• - Jedná se o muzikálový remake Příběhu z Filadefie. (StarsFan)

• - Na poslední chvíli byla do filmu přidána píseň "Well, Did You Evah?", kterou Cole Porter napsal už pro svůj dřívější muzikál. Stalo se tak, když si štáb uvědomil, že ve filmu není žádný duet Sinatry a Crosbyho. (StarsFan)

• - Honorář Franka Sinatry činil 250 000 amerických dolarů, Grace Kelly si ve svém posledním filmu přišla na 1 000 dolarů týdně. (M.B)