Bas Ek Pal

Indie, 2006, 135 min

Onir

Sachin Krishn

Shailesh R. Singh

Celým filmom sa nesie zvláštna, ale nie nie zlá atmosféra. Je to INÝ príbeh, ale ako diváka ma chytil a nepustil, vzťahový 5 uhulník, ak som dobre počítala, ale konštrukcia príbehu je dosť jasná vo finále plná odhalení a nenecháva díváka na pochybách. Zaujímavý príbeh, nebyť konca v aký som teda nedúfala a verila som, že aspoň niekto z tej pätice dojde šťastia. Išla by som určite na 4 hviezdy, ale ten koniec, ten koniec...spackal celý zvyšok filmu, 3 násobná smrť, ako zo zlej detektívky, telenovely, čiernej komédie a podradného hororu a to všetko dohromady asi v 2 minutách. Prišlo mi to akeby zrazu kameraman zakričal pri natáčaní, došiel film musíme to skončiť a tak niekto chytí piištol a všetkých čo mu prídu do rany postrieľa.... obrovská škoda príbehu a hereckých výkonov, kde hlavne Juhi a Urmila boli dosť fajn, fakt som dúfala... asi som naivná :-)(18.5.2017)

Tak toto byla přesná ukázka filmu, který je dle mého názoru totálně o ničem. Jedná se o milostný a osudový propletenec tří mužů a dvou žen, který zásadně ovlivní život všech přítomných, ale natočený tak, že se jen dívám, než abych do děje samotného vůbec chtěl proniknout a sžil se s ním. Nezajímavý, nudný, ničím zvláštní a zapomenutelný v okamžiku konce posledního titulku. Postavy, které nezaujmou a nepotěší. Mým hlavním motivem pro shlédnutí byla dvojice hereček Juhi Chawla a Urmila Matondkar, které mám rád a určitě mou důvěru nezklamaly, ale jejich postavy byly stejně nevýrazné jako postavy jejich hereckých kolegů. Když se pomalu více koukám na hodiny v očekávání konce, než na děj samotný, tak je něco určitě špatně. Neříkám, že se jednalo o nějaký propadák, ale rozhodně jasný totálně tuctový snímek a i dramatické finále bylo takové odbyté. Hudebně průměrné, spíše slabší, i když hned první skladba z klubu mě potěšila, zbytek už takovou sílu neměl. Inu, mám to za sebou a jsem rád. Přiděluji tři hvězdy za snahu o drama, za mé dvě oblíbené herečky a za závěrečné rozuzlení. Jinak žádná sláva.(24.9.2018)