poster

Až do města Aš

 • Slovensko

  Až do mesta Aš

 • anglický

  Made in Ash

Drama

Slovensko / Česko, 2012, 84 min

Externí recenze k filmu (6)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Iste, splácanie dlhov je činnosť potrebná a záslužná. A náš dlh voči všetkým Dorotám a Silviám sa každým rokom nechutne nafukuje. Lenže autorka v postave Dorotky nezosobňuje nadgeneračný či nadetnický symbol zneužívania, nevypovedá za niekoho iného ako za ňu samu. Ostávame svedkami prípadu – prípad…" (více)

 • Filmsk.sk (Pavel Smejkal)

  "Do filmu sú funkčne zakomponované aj animované sekvencie rozpohybovaných „denníčkových“ kresieb, odkrývajúce Dorotkin vnútorný svet, v ktorom to prekvapivo vrie. Herecky utlmená, a preto psychologicky ťažko čitateľná hlavná postava získava vďaka tomuto riešeniu ďalší rozmer. Film Až do mesta Aš…"

 • Lidovky.cz (Ondřej Štindl)

  "Až do města Aš je film toho typu, o nichž se říká, že jsou potřebné – vlastně právem. Projekce v Aši byly prý hojně navštívené a následovaly po nich dlouhé diskuse. Aspoň že tak. Osudem většiny podobných snímků totiž bývá – v lepším případě – cirkulování po „festivalovém okruhu“, kde se na ně…" (více)

 • Rozhlas.cz (Iveta Grófová) ***

  "Režisérka se zkrátka v nepříjemném sociálním prostředí Aše učí skloubit dokumentární odstup se snahou vyprávět niterný příběh o těžkém zrání a ztrátě nevinnosti. Nedaří se jí to tak dobře jako Srbce Maje Miloś, jejíž Klip dokázal propojit v tématu dívčího frustrovaného zrání pozorovatelství a…" (více)

 • Topzine.cz (Pavlína Nouzová) **

  "Není nutné sledovat vždy jen osudy silných žen a mít na konci každého snímku happy end. Ovšem případ Dorotky nepřináší žádný vývoj, ani částečnou vzpouru proti systému. Jako by neměla na nic názor, žádnou motivaci, soudnost. Tím se pro diváka stává ne nezajímavou, ale až otravnou postavou." (více)

 • 25fps.cz (Martin Kudláč)

  "Výnimočnosť si snímka vydobyla aj kombináciou troch estetických prístupov, dokumentárneho, hraného a animovaného. Projekt začal vznikať časozbernou metódou ako dokument, no časom sa začalo viac štylizovať ako pozorovať. Navyše, k vykresleniu vnútorných pochodov protagonistky, teda ako akýsi lyrický…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace