Dramatizácia skutočných prípadov, ktoré sa udiali v Bratislave v dvadsiatych a tridsiatych rokoch 20.storočia. Príbehy sú samostatnými prípadmi s kriminálnou zápletkou, ktoré však majú spoločného menovateľa - predstaviteľa zákona, policajného inšpektora Šetaffyho, prvého populárneho slovenského detektíva.

1.-Dobrodružstvo v Piešťanoch
2.-Krádež kobercov
3.-Ako okradli slávneho herca
4.-Pamätné Vianoce (oficiální text distributora)

javlapippi

Pokus o "Hříšné lidi města bratislavského", ktorého najväčšou nevýhodou je slabšia výprava a doba vzniku. Ono točiť o prvej republike v šestdesiatych rokoch v Prahe s ľudmi, ktorí tú dobu osobne zažili, prípadne v počas nej už boli filmové hviezdy a v osemdesiatych v Bratislave, kedy už je medzivojnová prešpurácka atmosféra kompletne fuč, je rozdiel. Ak ale prestaneme porovnávať neporovnateľné, nie je to vôbec zlé, príbehy sú celkom vtipné a parádni herci si vyslovene užívajú svoje role, najviac ma pobavil František Dibarbora ako židovský kšeftár Tandelbaum. ()

jan72

Aj keď obsadenie je výborné - na strane zákona Rajniak, Romančík... a na druhej strane Mojžiš, grázlici Vašek, Čálik, Gregor... - niečo tomu chýba, asi atmosféra 20. - 30. rokov. ### literárna predloha: Naďa Schneiderová ()

xaver

Veľmi dobre zpracované detektívne príbehy z prvej republiky. Samozrejme nie sú tak vychytené, ako slávne príbehy pražskej galérky, veď Bratislava po prvej svetovej vojně, síce najväčšie slovenské mesto, ale trpela malomeštiackimi maniermi zdedenými z Rakúsko-Uhorska. Starý bratislavčania hovorili viac maďarsky a nemecky, ako slovensky. Ten seriál krásně vykreslil vtedajšiu dobu a je ozdobený skvelými hereckými výkonmi výkvetu slovenských hercov. ()

• V prvej časti je v scéne na WC v 38. minúte vidno v zábere mikrofón. (javlapippi)