Tarzan

• Česko Tarzan - Král džungle (více)

V tomto animovanom spracovaní známeho dobrodružného príbehu sa Tarzan a jeho priateľka Jane Porter stretávajú s najatými vojakmi, ktorých poslal majiteľ Greystoke Energies. Rodinná firma Tarzanových rodičov totiž po ich smrti pri leteckej katastrofe padla do rúk zákerného majiteľa, chystajúceho sa zničiť Tarzanov domov - nádhernú džungľu. Muž vychovaný opicami sa stáva jedinou nádejou pre jej záchranu. (Slunkoo)

kaylin

Celkem klasické zpracování legendy, které si myslí, že posunutí do dnešní doby bude zajímavější. 3D animace celkem snesitelná dokonce i u zvířat, ale fantastické prvky jsou zbytečné jen snaha oživit film, který jinak nemá žádný nápad. Celkem podprůměrný animák, který sází na to, že rodinné filmy mají lidé rádi. ()

Fiftis

Pre mňa celkom milé prekvapenie. Bez toho aby som to čakal, zhliadol som nadpriemerný animák so silným, hoci už stokrát rozprávaným príbehom. Tentoraz tvorcovia upustili od detinských srandičiek a venovali sa skôr príbehu. Za mňa teda úplne na plný počet hviezd. Naozaj už mám plné zuby, že každý animák sa snaží byť vtipný. Toto rozhodne nieje komédia. Nedočkáte sa tu nejakých sprostých rozprávajúcich zvierat. Je to krásny animák o láske. Chválim hudbu a to hlavne Coldplay, na ktorú nezabudnem ako začala hrať pri skoku do vody a záberom pod vodou na krásnu Jane. Rozhodne som sa príjemne bavil sledovaním tohto snímku a mám aj po rokoch naň príjemné spomienky. ()

kingik

Král džungle v digitální podobě. Ale liánu si kvůli tomu do svého příbytku pořizovat nebudete. Tahle německá verze se do našich kin neprotlačila, i když měla působit ambiciozním dojmem, nakonec tomu tak není. Film se nedostal do pér a pizd nějakého opravdu dobrého scenáristického tandemu, podílel se na něm režisér osobně a scenáristka opovrhovaného Města z kostí, tudíž diváka čeká mixované dobrodružné, mnohdy i nesoudržné až podružné peklo, v němž lze uzřít vliv King Konga, Supermana, Avataru, který však příběh staví do povrchní slátaniny. Příběh si vypomáhá hlasem vypravěče, ačkoliv to, až na zanedbatelné údaje o časovém posunu děje o několik let kupředu, nebylo vůbec nutné. Hrdina příběhu je na začátku chlapcem předškolního věku Tarzanem, který na rodinné výpravě za vzácným meteoritem (v pozdějším průběhu děje na něj ještě přijde řeč) vládnoucím mimořádnou energetickou silou, přijde o svoje rodiče. Dál už to znáte. Ujme se ho opice, kluk roste a sílí, z neduživého kluka je záhy lamželezo. Nevšiml jsem si ale, že by byl před odchodem do džungle nějak retardovaný, vyjadřoval se normálně, tudíž mně péro nebere, proč po letech ztratil schopnost mluvit lidskou řečí, a byl udivený ze všeho, co nějak souviselo s lidskou civilizací. Po letech do džungle zavítá lidská noha, respektive vědec na výpravě, co má dceru Jane. Ta se do pralesa vrátí hned dvakrát. Poprvé je to bezstarostná tynejdžerka s praktickým krátkým sestřihem, o několik let později už je to mladá dáma s dlouhým hárem, ochránkyně přírody, která místo kundy používá rozum. V obou případech návštěv, uskutečněných z různých okolností i důvodů, se setká s Tarzanem. Dohromady si nic podstatného nesdělí, přesto Jane při druhé návštěvě, k níž došlo až za řadu let od té první, na níž jí Tarzan zachránil život, prohlásí k divochovým koulím, že jej lovískuje. Prostě jen tak to plácne, aniž by ji do tohoto citu něco nutilo. Mezi námi heterosexuály, on ten Tarzan Boy nebyl žádný dobyvatel kund, co nepoznaly styk s okolním světem, ale jako respekt před ním. Ještě se sluší dodat, že jim tu jejich lásku kalil záporák, co se chtěl primitivního divocha zbavit, neboť ohrožoval jeho obchodní existenci tím, že byl jediným dědicem Greystoke company. A ještě tady byl ten tajemný vesmírný kámen, na který si zálusk dělali dva lidé, záporák chtěl jeho zdroj energie zpeněžit, potrhlý Janein táta jej chtěl využít pro vědecké výzkumy. Děj splácal až moc motivů, které se do filmu o opičím muži příliš nehodily. A nyní se dostávám k animaci, která byla na velmi solidní úrovni, zaostávala ale u lidských postav, kde nebyla úplně detailně vytříbená, třeba vadila absence mimických svalů, propracovanost detailů tváře, tento "fyziognomický" nedostatek často vyvolával, že postavy vypad(a)ly z nějaké výtvarně průměrné videohry. Fauna a flora byla výrazně zajímavější a hezčí. Opičí tlupa, ač v příběhu podstatně upozaděná, byla příjemně životná, pralesní prostředí působilo malebně rajsky, věčně zalité sluncem, nekonaly se výkyvy počasí, To scénář už měl značné výkyvy. Mnohdy vše převýšila naprostá naivita, vyzrálejších momentů si divák užil jen v souvislosti s nějakým úmrtím. Barrandov opatřil film dabingem, Kellan Lutz a Spencer Locke, na mě nepromluvili, i když jsem za dabing rád. Do filmu se mně nechtělo, dabing vlastně podnítil chuť tuhle digi verzi vidět. Se slabým scénářem nešlo skákat z liány na liánu, i když se paradoxně skáče od jednoho k druhému a filmu chybí konzistentní ráz. Technická stránka to ladí do snesitelné vizuální podívané. Děkuji tv Barrandov, že mě hned na úvod svého velikonočního programového vysílání nevyšlehal tureckým seriálem. Ale dal své oblíbené německé soudruhy, od nichž snad poprvé odvysílal něco normálního, kvalitou nepohoršujícího. 60% () (méně) (více)

MikeCool

Tak tohle si postava Tarzana nezasloužila. Nehorázný a nesmysluplný animovaný brak, který se kvalitní animací rozhodně chlubit nemůže. Jednu pěticípovku jsem usmolil jen díky písničkám, pro které budu mít slabost, jinak po obsahové stránce je to ryzí odpad! ()

MartinezZ

Ta divná animace mi nevadila, kdyby to bylo o Tarzanovi. Tohle ale byla neuvěřitelná směsice nesmyslů vršená na sebe po celých 90 minut. Paskvil, to je to slovo, hrozný dějový paskvil s meteoritem a potřísněný King Kongem a Avatarem. Ti dva magoři, uvedení jako scénáristé, by měli mít doživotně zakázáno prznit cokoliv ostatního ever. ()

kajas

Německé produkci příliš nedůvěřuji a čekala jsem velkou slátaninu, nicméně jsem byla mile překvapená. Animovaná džungle sice solidně vykrádá "Avatar" (kouká se na ni rozhodně lépe než na podivně kreslené obličeje) a dějová linka s meteoritem mohla být klidně vynechána, jinak se ale jedná o neškodnou rodinnou podívanou, která rozhodně neurazí. ()

pakobylka

Mohla to být svým způsobem okouzlující animovaná pohádka, která se jednoho krásného dne prostě a jednoduše rozhodla, že legendární příběh Tarzana převypráví po svém ... a přitom sáhla do šuplíku s přitažlivým označením "sci-fi". A vida - záhy zjistila, že to zdánlivě nesourodé spojení funguje nad očekávání hladce ... ale všeho do času: Sice nelze přehlédnout určitou stopu "Avatara" Jamese Camerona (2009) - a rozhodně se nejedná o podobnost čistě náhodnou, ale je to jen inspirace ... nic víc - a dá se docela dobře snést ... dokud se nepřiblíží finále. Neboť dějová linie náhle a pro mě dosti nečekaně zešílí, provede naprosto nepochopitelný a hlavně zcela nežádoucí obrat a během cca poslední čtvrthodinky se pokusí razantně - a NEODVOLATELNĚ zazdít absolutně všechno, co po celou dobu za pomoci hry s animací a s vlastní (i cizí) fantazií pracně budovala. Najednou je přes čáru jak podoba s "Avatarem", tak i početní převaha nepřátel se všemi vymoženostmi civilizace v zádech. I animák by měl převelice pečlivě zvažovat, do čeho se jeho hrdina pouští a co je schopen zvládnout. A tak jsem s lítostí v srdci vzpomněla na "Novou Knihu džunglí" (1994), která zůstala až do konce věrná sama sobě - svému stylu, své pohádkovosti, poetice ... i Mauglímu - lidskému mláděti vychovanému vlčí smečkou. Zkrátka ... brala bych krapet komornější - a snad i humánnější závěr (nechce se mi psát "lidštější", poněvadž humanita a naše zacházení se světem mnohdy nemívají mnoho společného). Přesto nakonec přihazuju do banku poctivé 3* ... za inspirativně a převelice sympaticky rozehranou partii, za citlivě pojatou a nadprůměrně zvládnutou animaci - pochvala se bohužel netýká prakticky všech lidských postav s výjimkou ústřední dvojice a rodičů malého Tarzana. P.S.: 1) Hlas vypravěče bych bez milosti vyškrtla jako nadbytečný a víceméně rušivý prvek; 2) Trochu se obávám, že v podobném - jen o poznání bombastičtějším duchu (ve srovnání se závěrem animovaného "Tarzana") se ponese i zbrusu nová "Legenda o Tarzanovi", která má spatřit světlo filmového světa v letošním roce (2016) ... že projeví stejnou neurvalost a neúctu k PŘÍBĚHU - a zvrhne se ve vyprázdněné digitální orgie. Myslím, že počítačová animace by měla zůstat pouhou berličkou, pomůckou ... nikdy by se neměla proměnit na ten nejdůležitější nástroj k dosažení úspěchu. ()

Prometheus69

Už nehoupám se na Liánkách" B) Animace jak od Matela... Mezi Jane a Tarzanem byl rozdíl jen v bloňdaté paruce. B) Ale záporná stránka (záporák) nakonec byla vykreslena dobře. Plus ta fantasy zápletka... no čekal jsem to horší, aspoň nedošlo na chameleona a šíleného lovce co by si rád přišpendlil Téčkovu prdýlku na zeď doma nad krbem. :). přežil jsem to... 55% ()

VanTom

1. věc: Audiovizuální stránka je nádherná - animaci sice k dokonalosti pár kroků schází, ale prostředí džungle vypadá úplně jako živé (nebo jak z katalogu cestovky). 2. věc: Plochý přímočarý příběh variující základní (aktualizované) Tarzanovské schéma padlým meteoritem ze záhadné energie mne vůbec nebavil. Také byl určen vyloženě pro děti, i když dělal, že ne. ()

DavidS.

Němcům je zřejmě Burroughsova předloha málo, ale líbil se jim Armageddon a Crichtonovo Kongo...Až na gorily odporná animace a otravný voiceover ...Slušnou práci představuje jen hudba Davida Newmana... ()

Prochy38

No, pro mě asi to nejhorší zpracování Tarzanova příběhu. Digi technologie by v roce 2013 mohla nabídnout hezčí zpracování, ne? Jasně, Němci by asi chtěli taky svého Tarzana, ale tohle se nepovedlo. Je tam pár pěkných momentů, ale to vše potápí opravdu až místy nechutná animace. Udělat z Tarzana už pomalu mimozemské sci-fit aky nebyl dobrej plán. Nevím. Víc věcí se mi nelíbilo než líbilo.... asi škoda... ale to dobré prostě chybí a vymýšlí se něco navíc, a to zase nefunguje.. ()

zdeny99

Tarzan v digitální podobě pro současné děti. Digitálně je to propracované a dobrodružný příběh je zde upraven místy v pohádku pro děti. Tarzan vyrostl, udělal si krásný dům ve stromech, naučil se mluvit a pak tak přesně po hodině se to všechno zvrhne . Vezme svoji Jane do mokřin, tam se zjeví obrovská obluda jak z filmu CHVĚNÍ a on ji zabije jako by byl Herkules. A poté přijdou vojáci a jakýsi trapný příběh s padlým meteoritem v džungli. Tohle tam fakt neměli dávat a měli to utnout přesně po hodině. [477. hodnocení, 24. komentář, 49%] ()

Likan7

Chcete natočit animovaného Tarzana, jenže studio za vámi přijde a dá vám vybrat. Buď naanimujeme džungli, bude pěkná, zelená, trochu se s ní necháme inspirovat Avatarem a kdykoliv se ve filmu bude něco dít, nebude to vypadat špatně. Jenže tu máme problém, nebudou už pak peníze na animaci postav. Po akční zase Tarzan není až tak špatný. Viděl jsem většinu těch prvních, úplně prvních dílů s Tarzanem a dějí se tam větší koniny, než sci-fi nádech jako tady. Jenže kdykoliv se tenhle film zastaví a postavy si začnou povídat, vypadá to jak nedodělaná pc hra někde z roku 2005. Když si Tarzan s Jane povídají, je to šíleně umělý a prázdný, těm postavám chybí v obličeji cokoliv, co by se definovalo jako žijící bytosti. S timhle jsem měl problém celý film. A protože ani po příběhové stránce není o nějaké veledílo, je z toho totálně zapomenutí hodná "pohádka". ()

mimozakon

Výborná animácia, CGI perfektné, mimika tváre a vpasovanie slov parádne. Príbeh teda trošku zaostáva, ale rozhodne by som deťom doporučil. ()

Pavoll

Graficke spracovanie bolo hrozne, pripadalo mi to ako z nejakej hry. A ešte podľa mna bol zlý dabing, mali si na castingu dať viac zaležať. ()

Katte odpad!

WOW! Takže, začíná to jako Armagedon, pokračuje to Vzůru do oblak a "čokošku", následně při velmi pozorném zkoumání tam objevíme znaky Tarzana, náhle se pak přesuneme do Avatara a hledáme "unobtánium" pak nesmí chybět scéna z Indiana Jonese a Cesty do středu země. Přirozeně celou podívanou ukončujeme správným americkým happy endem! Pokud někdo nemá čas podívat se na všechny zmíněné filmy, doporučuji tento snímek, jsou tam všechny v úžasně nepovedené grafice, při které si člověk říká že "Hm hm, byla by to dobrá počítačová hra v roce 2000". Nesmím opomenout také to, že "Tarzan ujíždí na steroidech a nebo je příbuzný Schwarzeneggera, protože jinak fakt netuším, jak mohl uzvednout gorilu a nebo sejmou helikoptéru kusem skály. Anyway.. za mě never more a poklona tomu, kdo dokázal z něčeho tak krásného jako je skutečný Tarzan, udělat tuto nechutnou směsici ničeho. ()

BlondJames

Jelikož jsem blázen do animovaných pohádek a krátkometrážních CGI animací tak bych byla opravdu blázen, kdybych tohle podhodnotila.Za mě nádherná podívaná ()

Nový Tarzan s animovaným upírem

Nový Tarzan s animovaným upírem

06.05.2012

Navzdory drastickému neúspěchu Johna Cartera se na plátna vrátí i další hrdina Edgara Rice Burroughse – ten mnohem slavnější. O Tarzana má zájem hned několik hollywoodských hráčů, třeba studio Warner… (více)

Tarzan parkourista

Tarzan parkourista

08.12.2008

Tak, a teď můžu napsat: Já vám to říkal. Když náš web poprvé informoval, že nový film o jódlujícím vládci džungle bude pro studio Warner Bros. režírovat Stephen Sommers, dodal jsem, že je nutné… (více)

Sommers režisérem Tarzana?

Sommers režisérem Tarzana?

03.09.2008

Studio Warner Bros. se už několik let pokouší vrátit legendárního hrdinu z románů E. R. Burroughse na plátna kin. Nějaký čas se o Tarzana živě zajímal Guillermo del Toro, ale ten už má momentálně… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)