Tajný deník call girl

• Velká Británie Secret Diary of a Call Girl
Velká Británie, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (více)

Série(4) / Epizody(32)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

Tom Riddle

Tak trochu jiný pohled na nejstarší řemeslo světa. Hannah/Belle není závislá na drogách, alkoholu ani ničem dalším, nikdy nebyla zneužívaná, pochází z dobré rodiny, která ji miluje a podporuje. Sama hned v úvodu říká, že se živí jako kurva, a je jí jedno, jaké slovo si pro její označení vybereme my, protože se za to nestydí. Je inteligentní, vzdělaná a má úroveň, svojí kariéru si vybrala proto, že miluje sex a peníze, a tak spojila příjemné s užitečným. U Deníku call girl je trochu problematické určit cílovku. Pro mužské publikum je tu až příliš málo sexu či nahoty (nejedná se o žádné porno) a příliš mnoho tlachání, pro ženské je to zase podivně odosobněné, proto je ideálním divákem zřejmě nezúčastněný pozorovatel, který se chce jenom pobavit. To se hlavní hrdince daří, ať už jsou její historky zrovna úsměvné, bizarní či temnějšího rázu, protože i když v reálu by ji zřejmě nikdo znát nechtěl, jako postava je nepopiratelně něčím zajímavá, možná tou přiznanou totální sebestředností, možná fascinujícím podáním rozkošné Billie Piper (mimochodem hrozně rád bych viděl ty sůvy, co kritizují, jak vypadá, dvě dokonce znám, a jedna z nich by radši neměla kritizovat ani koště pomatlané rozteklým margarínem, natož vzhled Billie Piper), která po roli Rose z Doctora Who udělala dokonalý obrat o 180 stupňů. Tak či onak není seriál ničím světoborným, naštěstí se o nic takového ani nesnaží, zato je zábavný, stylový, s fajn hudebním podkresem, sem tam lechtivý, a takový seriál je někdy zkrátka potřeba. ()

hirnlego

Trochu neobvyklý seriál s otravnou opičkou vzhledu Dáši Veškrnové po plastice. 3* proto, že podobně "vyprázdněný" a "odcizený" seriál asi neznám. Nic moc "závažného" se tam neděje a neřeší (velké plus - příjemná změna), ona pořád plká moudra z "byznysu" a tvůrci až tak striktně nedbají na zakrývání holé kůže (sem tam i nepatrně vykouknutý pytlík poplácá oko všímavého diváka). Na pozdně večerní poležení (osamotě) v posteli u telky proč ne. ()

Pethushka

Postupem času si začínám Belle/Hannah opravdu zamilovávat. Je neobyčejná, sympatická a svým způsobem příšerná. Rozhodně jí ale nechybí šmrnc. Některé díly jsou opravdu hodně sexuálně laděny, některé méně. Těžko říct, které mám radši. Každopádně je to zábava a jsem zvědavá, kam to ještě povede. Po 3. sérii dávám 4,5*. Je to lepší a lepší..Oblíbené postavy: Hannah ()

NinadeL

32/32 Chyba lávky, že se Showtime rozhodl postavit za londýnskou Belle de Jour. Snaha o začlenění mezi vlastní elitu nevyšla a v podstatě ani nemohla vyjít. Celé je to skrz na skrz british, až mě z toho jímá hrůza. Série trvající cca tři hodiny je pryč během okamžiku a zanechává jen opakovanou pachuť a nepohodlí, stejné, jaké se dostavuje po nepříjemném meziměstském cestování. Původně blogované memoiry nám zanechaly anekdotické náměty na epizody poslepované absurdním klišé příběhem o pravé lásce mimo řemeslo. Dokáže žít Belle bez luxusu? Obětuje svou kariéru normálnímu vztahu? Po dvou sériích jsem si musela dát notnou pauzu, abych přežila dalších pár minut, kterým se v Londýně říká plnohodnotná série. A opět se to celé začalo cyklit k úvodnímu bodu nula, takže skutečně netuším, z jakého materiálu by chtěli látat téma pro případný film, který se pomalu avizuje. To si mám vystačit jen s jedním dobrým vtipem za hodinu? Naštěstí 4. série se zcela obešla bez Bambi (nebo Bam-Bam, jak jí říkal její zákazník/přítel/manžel) a díky záskoku Belle na pozici madame a jejím pletkám s Hollywoodem, došlo i na několik sebeparodických sekvencí, které byly skutečně milé. Soutěžení s dominou o klienta za pomoci písně Keep Young And Beautiful nebo sex s filmovým kritikem, který má rád sex jako Dracula z roku 1931, to už si skutečně žádalo jen western-like rozhovor v baru a i na ten nakonec došlo. Více svěžího větru do zatuchlého prostředí british dramedy a jsem ok. ()

Ded@M@tes

Hlavní aktérka má velký problém nepřišla mi nějak moc sexy. Deníček luxusní lehké děvy snad ani nemůže oslovit. / Viděné epizody cca *8.dílů / Nehodlám už nikdy sledovat. ( Hodnocení: 3/10 ) ()

HoneyBunny

Vyjasněme si, že kurva je kurva. Může si říkat call girl a může za to dostávat balík prachů, ale stále š--ká s cízíma chlapama za peníze (nechci být sprostá, ale popis její práce si slušnější označení nezaslouží). Svoji zajímavost se tenhle seriál snaží vytěžit jen z provokativního prostředí, jinak je to pouze rutinně natočený, nepříliš vtipný výtvor s nesympatickou hlavní hrdinkou. Asi bych tolik neprskala, kdyby seriál jasněji rozlišoval, co je morálně v pořádku a co už ne. Ale Hannah se v tom prostě plácá a ubližuje lidem kolem sebe, protože neví, co chce - hrozně by chtěla ty prachy a hrozně si užívá souložení s kvantem různých chlapů, ale taky zkouší mít normální vztah, což prostě nefunguje. No vidíte, já to tady říkám na rovinu, což tenhle seriál nezvládá... Něco tak hlubokého po něm nechtějte, prostě zavřete svojí harlekýnku nebo Blesk a užívejte rozverná dobrodružství luxusní "call girl". ()

WANDRWALL

Deníky a zase deníky. A to někdy od osob, od nichž by se to až tolik nečekkalo. díky deníku poznáváme klienty ženy co se jí říká BELLE, a že vede jen dvojí život, to se mi zdá málo výstižné. ()

korbitch22 odpad!

Ahoj já jsem ´´luxusní´´ štetka a žiju dvojím životem.Normálně jsem nevýrazná sekretářka ale v noci..grrwrr mňau sem neskutečně žhavá děvka,co ráda neustále mrdá,ale ještě radši vo tom imbecilně pindá.Stovky hezčích holek jsou rozmístěny po Pražských privátech,kde vám za pětikilo přeblafne pinďu desetkrát sympatičtější studenka biologie nežli je tahle ´´žhavá´´ Britská fuchtle a na ČSFD jsou rozmístěny stovky lepších a méně zbytečných seriálu,které mají menší hodnocení nežli tento naprosto nejzbytečnější výplod seriálové produkce posledních let. ()

Ištván87

Nekoukám na to, nicméně Billie Piper je nádherná a božská, právě díky svému předkusu. Je sladká. Jak jsem říkal, nekoukám na to, ale kvůli Billie asi začnu. ()

Mononoke.

Sariálu by slušela jedna sezóna, namísto tří (komentář napsaný 28.2.2010) a více. Děj již po pár dílech ztratil spád a šťávu a sexu je žalostně málo. Namísto pobuřujícího seriálu, který nebudou vysílat před desátou, se divák dočká téměř brazilské telenovely. ()

murakamigirl

Slabý, nevzrušivý, povrchný seriál /britcom/ s málo pútavou hlavnou predstaviteľkou alebo nepútavo stvárnenou hlavnou postavou (?), rozhodnite sami. Cynického humoru pomálo, iný ani nehľadajte, aspoň som si ho príliš nevšimla ("Jóó, je ženatý. Ale jeho žena s ním nespala posledních 5 let, takže predpokladám, že oba dva porušili manželský slib...." )- to áno, v cynizme dosahuje Billie Piper zaručene orgazmus. Ale bohužiaľ Tajný denník hrozivo stroskotáva pre jedinú ambíciu byť dramatický a vtipný v 1... Dokument?, dráma?, komédia?, výpoveď? Čo tak všetko dokopy a ešte niečo pridať? Napríklad nevhodnú a málo vzrušujúcu hlavnú predstaviteľku? A získať houby?Takéto nezdravé snahy nabetón rozhodia, keď na ne narazíte. A vycítite viac. A nedostanete ani to vzrúšo... ... ...! P:S: Ružový plagát je veľmi povedený. ()

Rosana

Tak tohle jsem hltala a nemohla na to přestat koukat (ještě si pustím jeden díl... tak ještě jeden...). Hořký britský humor, naivní hlavní hrdinka a sympatické další postavy. Vtipné situace. Jenom mě fakt zabolelo, jak to SPOILER dopadlo :°( ()

togaf

Tak tohle je opravdu zahozený potenciálně skvělý námět. Rádoby sexuální otevřenost, kterou by snad ani nemuseli vysílat po 22 hodině. Belle/Hannah je nesympatická a co hůř ne moc hezká, její zážitky jsou sice zajímavé, ale nezajímavě natočené. Přiznávám, že jsem viděla sem tam pár dílů, ale ono se mi to opravdu nelíbí :( ()

berusche

Upíří deníky? Ne, to je prej zas něco jinýho. No Bello Bello, upřímně musím říct, že já bych ti nedala ani dvacku (v korunách má drahá). Nemá to bohužel patřičný odstup se špetkou životního cynismu a profesního nadhledu, který by to tolik potřebovalo a který bychom asi očekávali. Chybí tomu náboj, což je patrné po prvních dvou sériích, kdy začnete mít pocit, že jako dobrý, ale....ale na Sex ve městě z Londýna slabé. Není to ani pořádná reklama na šaty a boty, tfuj. A hlavní hrdinové jsou nehezcí a nedůvěryhodní. Šokující ani náhodou, zábavné jen v momentech, o sexu se taky nic nového nedozvíte. Škoda zmařeného potenciálu? ()

GOtoUCSC

Miluju to! Tady mi dokonce ani žádná postava nevadila. A tenhle seriál má oficiálně nejlepší konec. Vážne. Věděli kdy skončit (i když asi ne uplně záměrně) . A Billie je úžasná! ()

Gee.Rocks

Mně to prostě baví... jasně, je to dost o sexu, ale myslím, že se stejně nejedná o počin cílený na muže. Belle/Hannah řeší celkem holčičí problémy, ačkoliv dost přemýšlí jako chlap. Já na Secret diary začala koukat hlavně, protože Londýn... ale mile mě tohle dílko překvapilo. ()

shyster

To tam rovnou vemte vytištěný blog, podle kterého se to natočilo, a přečtěte ho do kamery. Nekonečné obracení hlavní hrdinky do kamery a "vysvětlování" a "vytváření" jednotlivých zákonů ze života escort girl je naprosto úděsné. Britský pokus o Sex ve městě se nepovedl. ()