poster

Kino no tabi: the Beautiful World - Byōki no kuni - For you

Animovaný / Drama

Japonsko, 2007, 29 min

Předloha:

Keiichi Shigusawa (komiks)
 • Subjektiv
  ****

  Pro mě jde o lehce nadprůměrný díl seriálu, který jistou etickou otázku nakousl pro mě přijatelnějším způsobem než díly jiné. A lehce nadprůměrný díl slušného seriálu už přeci ujde. Lepší ****.(19.6.2008)

 • Movieaddict
  ***

  Vizuálně propracovanější, jinak stále stejná poklidná atmosféra. A jako zbytek seriálu mě to příliš nezaujalo co se myšlenky týče. Je to takové roztomile naivní a přímočaré. Ale na tři hvězdičky to stačí.(23.4.2014)

 • Hees
  ****

  Kvalitatívne, príbehovo a všetkým toto pasuje do pôvodného seriálu Kino no Tabi: the Beautiful World. Keď sa nad tým viac zamyslím je toto druhý najlepší diel hneď po prvom diele už spomínaného 13 dielneho anime. Všimol som si aj miernu zmenu grafiky (vizuálu, kreslenia či ako to povedať) k lepšiemu, aj Kino vyzerá trochu inak. Kino tentokrát preskúmava krajinu zasiahnutú chorobou, ktorú sa snažia určitým nie veľmi pekným spôsobom vedci poraziť. Možno to zobrazuje to, že ak bude mať ľudstvo rozvinuté technológie napriek tomu sa môže zachovať nehumánne a nepatrične. Toto je ale otázka, ktorá nemusí každého zaujať pretože je momentálne neaktuálna.(14.8.2015)

 • yenn
  ****

  Strukturou příběhu by nová epizoda Kino no Tabi bez problémů zapadla do původního seriálu. Kino a Hermes se na tři dny vydávají prozkoumat novou zemi, které je nám představena spolu s několika obyvateli. Potud je vše v pořádku, ovšem tentokráte se příliš nevydařil závěr. Jednak mně moc nezaujala pointa SPOILER: a závěrečný souboj probíhá vážně podivně KONEC SPOILERU. Taktéž jsem měl pocit, že Hermes je až příliš často používán jako komická figurka. Tato funkce mu samozřejmě není cizí ani v seriálu, ale zde je toho moc. Grafické ztvárnění nové epizody působí lehce „moderněji“, rozdíl však (naštěstí) není příliš velký (krom nevzhledného CGI). Obecně je nová epizoda dobrá a po většinu času se drží ducha seriálu, ale kvůli rozpačitému závěru je pro mě výsledek vzhledem k tomu, že jde o Kino, rozhodně zklamáním. 7/10(9.1.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace