Muž s rakovinou (S01E04) (epizoda)

Cancer Man

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 48 min

Sice to má pomalý tempo, ale strašně mě to baví. Konec top :-D(28.3.2019)

I v této, ačkoliv pomalejší epizodě, ukazuje Vince Gilligan unikátnost svého špičkového scenáristického umu. Dokáže napsat velmi dramatickou epizodu, v níž protagonisté diskutují pouze o rakovině a jejím vlivu na rodinu a okolí. Nejlepší epizoda co se propracovanosti dialogů týče.(6.9.2017)

Spoilery! Jak již samotný název napovídá, tak v tomto díle opravdu konečně dojde na vyzrazení rakovinového tajemství. Osobně jsem to očekával až v pozdější fázi seriálu, ale budiž. Do pohybu se tak dá značné množství možných scénářů. Působivá byla závěrečná scénka, kdy hlavnímu hrdinovi z nesmírně příjemného a sympatického pána ruply nervy. Celkově spíše nudnější díl.(6.11.2016)

Niekto to bude vnímať ako zastavenie na mieste oproti dejom nabúchaným trom prvým dielom, ale práve táto civilnosť a absencia cool čiernohumorných scénok (nič proti nim) ukazujú, že Breaking bad je výborne premyslený na všetkých svojich úrovniach. Mňa tak Muž s rakovinou po relatívnej uzavretosti akéhosi naratívneho celku, skladajúceho sa práve z prvých troch dielov, potešil.(15.2.2018)

Asi zásadní díl pro vývoj hlavních hrdinů, ale v podstatě nuda.(14.8.2016)