Perníkový táta - Série 4 (série)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 10 h 10 min (Minutáž: 45–51 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Michelle MacLaren, Christopher Cousins, Charles Baker, David Costabile, Giancarlo Esposito, Jeremiah Bitsui, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Ray Campbell, Nigel Gibbs, Marius Stan, Blake Berris, Steven Michael Quezada, Matt Jones, Michael Shamus Wiles, Lavell Crawford, Emily Rios, Tina Parker, Mark Margolis, Ian Posada, Bill Burr, Jere Burns, Maurice Compte, Mike Batayeh, Javier Grajeda, Gonzalo Menendez, Ashley Kajiki, Jason Douglas, Jim Beaver, Jeremy Howard, JB Blanc, Steven Bauer, Virginia Montero, Eric Steinig, Lou Pimber, Damon Herriman, Carlo Rota, Rob Brownstein, Christopher King, Jennifer Hasty, Rutherford Cravens, John Lawlor, Myra Turley, Jason E. Hill, Fran Martone, James Martinez, Kevin Wiggins, Martin Palmer, Richard Barela, Grizelda Quintana, J. Michael Oliva, Tank Jones, Ralph Alderman, Keith Meriweather, Stephen Eiland, Amanda Fresquez, Delana Michaels, T.C. Warner, Sarah Minnich, Michael Sheets, Andrea Good, Rodger Larance, Ricardo Andres, Marco Morales, Anthony Molinari, Anthony Martins, Tenaya Torres, J.T. Richardson

Komentáře uživatelů k sérii (18)

Čtvrtá série od půlky vrcholí ve vysokých otáčkách a čím se blíží závěr, tím je díl od dílu lepší. Opravdu zakončení snů pro všechny fanoušky Perníkového táty. Mám strach s čím může přijít pátá série, neboť se zdá, že není důvod pokračovat.......9/10(28.3.2017)

Opäť som viac epizód série ohodnotil menším ako plným počtom, ale dokopy to neprekvapivo zase dáva stopercentný zážitok. Na BB je asi najpozoruhodnejší fakt, že sa každou sériou lepší a lepší a je vidno, že tvorcovia nevaria z vody a zrejme majú dosť dopredu premyslené, kam bude seriál smerovať aj povedzme o dva roky. Alebo už sú do písania scenárov o Waltovi a spol. tak in, že to ide proste samo a seriál akoby žil svojim samostatným životom. Mám dojem, akoby im postavy z fikčného sveta v snoch našepkávali, čo budú robiť ďalej a scenáristi to iba ráno dávali mechanicky na papier.(3.3.2018)

Seriál se stává lepším a lepším. Dal jsem si sice od Breaking Bad dvouměsíční přestávku, ale těšil jsem se, až se k němu zase vrátím. A jakmile se tak konečně stalo, bylo to, jako by žádná pauza ani neexistovala. Bez obtíží jsem naskočil do rozpohybovaného veletoče a se zájmem sledoval vývoj a postupnou proměnu jedné z nejpropracovanějších postav. (Netflix)(6.11.2016)

Keď pozeráte prvú časť prvej série, dostanete ako bonus nádor, ktorý ide odstrániť jedinou cestou: pozeraním Breaking Bad. A záujem o vaše zdravie vás núti pozerať jednu časť za druhou. Váš nádor mizne postupne s nádorom hlavného hrdinu, a zároveň s prebiehajúcim dejom. A ja po tejto sérií už len s malou dušičkou čakám, čo ju asi môže prekonať.(12.9.2016)

"I am not in the danger. I am the danger!" --- Seriál má stále více zvratů, více graduje, pořádně šlape na plyn, a od poloviny 4. série až do samotného konce má neskutečně dramatické, napínavé a svým způsobem nehorázně divoké tempo. Waltova duše je černější stále více než jeho ikonický Heisenberg klobouk. Jak konstatuji: od 4. série se z Breaking Bad stává hotové adrenalinem nabité drama a ten pravý "one of the best TV show ever", a nejen z těchto důvodů se prosím nedivte těm vysokým číslům - ačkoliv zaslouženým. Prostě žrádlo... BB je jednoduše téměř smrtelně velká, intenzivní a nesporně kvalitní droga, kterou si za pouhý okamžik zcela zamilujete.(5.12.2016)

Fring ukázal opravdovou tvář, která neukazovala obchodníka, ale všemocného záporáka, ikdyž k tomu směroval už posledními epizodami minulé série. Poslední tři epizody byly jedny z vůbec nejlepších seriálových epizod, které jsem viděl, až na poslední záběr posledního dílu.(15.2.2018)

Celkovou překombinovanost a roztěkaný dojem z první části série byl rozmetán do malých kousíčků potom, co si manažer kuřecího občerstvení a největší distributor pervitinu v Americe elegantně poradil s mexickým drogovým kartelem - neskutečné,jak se tvůrcům stále daří držet laťku na 100 %......................moje hodnocení = 10 z 10.(8.4.2017)

Štvrtá séria sa mi miestami páčila možno menej ako tretia. Bola pomerne rozťahaná, skoro každý diel bol z trištvrtiny nuda a štvrtiny podstatné veci. Ale seriál je vážne napeckovaný a chápem prečo bol v dobe jeho vzniku tak honosne ospevovaný. V niektorých dieloch ide o skutočné scénaristické majstrovstvo a Bryan Cranston spolu s Aaronom Paulom sú neskutočná dvojica, veľmi dobre vymyslených a napisaných charakterov, herecky zvládnutých na jedničku.(12.10.2017)

Ale jo, poslední dva díly celou sérii zase zvedly. Dávám 4*, první a poslední díl fenomenální :-)(10.6.2018)

Čtvrtá série ani náhodou nezpomaluje a spíše předhání předešlí dojem ze třetí, který jsem měl. Vše je tu stejně dobré: herci, děj, scénář atd. K tomu všemu se ale ještě přidal neskutečně vyhrocený příběh, kde jde vidět jak se každým dílem posouvá o úroveň výš a výš...(6.2.2016)

Na tomhle seriálu mě medí , jak žádná dějová odbočka vlastně není odbočkou a už vůbec samoúčelná, všechno do sebe krásně zapadá a působí jako celek. Sice nesouhlasím s tím, že tahle série je lepší než začátek, úžas ze začátku seriálu se už znovu nedá navodit, ale stále je to skvělé řemeslo. A 2.půlka se opravdu rozjela a i legrace bylo dost.(6.1.2018)

90%(2.7.2017)

Tak teda žádná sláva, horší než předchozí série, přesto 4.sérii nemůžu pokládat za špatnou. První asi 4 díly byly místy natahované a hrozně nudné, jediný plus těchto prvních 4 dílů byl příběh. Pak to šlo nahoru. A díly 4x10-4x12 byly paráda. Ale pak přišel Face Off (4x13). Ten překonal všehno, co jsem zatím viděl, jelikož scénář byl velká paráda, příběh skvělý, a hudba v Face Off? Parádní. Mělo to vážně skvělé scény. Nelepší postavy jsou stejné, až na to, že Mike je před Jessem. Nejhorší - tam už vylétla z nich Skyler, jelikož už mi nevadí. Mé hodnocení není 100%, jako u ostatních sérií, ale pouhých 90%.(1.10.2016)

Walt is not in danger. Walt is the danger! A guy opens his door and gets shot and you think that of Walt? No. Walt is the one who knocks! A pokiaľ ste doposiaľ mali pochybnosti, že Walt (ne)predstavuje pre ostatných nebezpečenstvo, odporúčam vzhliadnuť túto brilantnú sériu.(19.1.2017)

Nedá se říct, co přesně se mi celkově na sérii líbilo a nelíbilo. Prostě rozhodovaly jednotlivé díly, takže nějaký podrobnější rozbor tady u mě nenajdete. Ale celkem mě zaráží jedna věc. Jak sakra bude BrBa pokračovat?(17.6.2017)

Jak se mi zdála být třetí série naprosto dokonalou, čtvrtá mi připravila nemalý zklamání. Bylo to statický- žádný nový figury, zbytečně ukecaný a roztahaný a hlavně se tomu už nedalo věřit- švárovi Hankovi patrně neporanili páteř, ale mozek, když si na základě všech těch indicií nedal dohromady, co se to u těch Whiteů děje... Blbku udělali scénáristé i ze Skyller: Pět dílů ji nechají omýlat dokolečka dokola slovo myčka, coby spásu a čistírnu pro rodinný špinavý prachy, a teprve když tu myčku konečně skutečně získá, začne se pídit po tom, kolik v ní Walter potřebuje vyprat prachů... Ach jo, je to škoda, nemuselo se to posrat tak rychle.(16.10.2017)

Začátek série byl klidný, pomalý, bez nějaké větší akce... a pak najednou v půlce nastal neskutečný zlom, každej díl vynikající, plný akce a napětí, které vygradovalo k úžasnému finále. Takhle to má vypadat... Neskutečný, prostě neskutečný!(17.12.2016)

Tak tohle byl teda masakr...první polovina této řady bylo něco, co jsem už dlouho neviděl, ale posledních šest dílů bylo to nejnapínavější a nejdokonalejší seriálové představení, jaké je možno vidět. 100%.(26.11.2018)