Reklama

Reklama

Perníkový táta - Série 5

(série)
Krimi / Drama / Thriller
USA, (2012–2013), 12 h 56 min (Minutáž: 43–55 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jesse Plemons, Laura Fraser, Jonathan Banks, Steven Michael Quezada (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(16)

Obsahy(1)

V poslední řadě už Walt nemusí roli drsného mafiána jen předstírat – morální úpadek ho přivádí až na vrchol drogového impéria, kde riskuje všechno a všechny. (Netflix)

Recenze (53)

FrankSusta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Již popáté mi bylo dokázáno, že average učitelé co vařej krystal blue meth nejsou jen v Ohiu ale i v Novém Mexiku- odpusťte mi tenhle debilní vtip. Již popáté - nebo-li pátou sérií - mi bylo opět dokázáno, že Breaking Bad není jen televizní zábavou, ale velkolepým majstrštykem. Vince Gilligan předvedl neuvěřitelnou práci a za jeho umění znázorněné tímto počinem, který je víc než-li seriál, si skutečně zaslouží potlesk (teda, já tleskat nebudu, protože by se všichni ptali, co krucinál blbnu, ale chápete jak to myslím). Ale bohužel musím říct, že pátá série mi přišla v jistých aspektech nucená a natahovaná. Samotných šestnáct dílů mi přišlo jako úlet od klasických třinácti. Ale tvůrci naštěstí i tak dokázali jako Ježíšek nadělit milé překvapení, které však milostí a přirovnáním k Ježíškovi končí dalším bodem, který však coby filmovému celku absolutně nevadí. Pátá série je extrémně depresivní. Předešlé série by se daly nazvat pohádkou. Je zajímavé, že zprávy o rakovině jsou milejší než tolikrát filmařsky rozebírané téma rodiny. Tvůrci to dokázali dokonale. Každé postavě dali historii, motivaci, herce... když to nakonec rozebrali a zahnali do až drastických mezí, srdce fakt ve mě bušilo, jak... jak... jako já nevím co, aby to bylo slušné. Asi jako Rocky do náhodnýho afroameričana nebo rusáka. Do toho všeho věčně nasraná depresema posedlá Skyler napětí jen nahušťuje.  Týýýý jo, fakt nevím co říct. byla to ďábelská emocionální jízda, jsem rád, že jsem jí mohl být aspoň přes obrazovku součástí. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

So the creators broke bad too. ***A slovo "executive" ve spojení executive producer dostalo úplně nový význam. *** Čtvrtá série mi dlouho připadala nejlepší, pro to jemnění rozvíjení i snímání, a jak se v ní konečně zhodnotila investice do tří předchozích. *** Pátá znatelně zvukově i vizuálně zhrubla, i co do budování narativu, ale vlastně ten podlomený formát k takovému neslavnému finále sedí, a pro to dosahování nových a nových kruhů zla, jež se jako ty na vodní hladině budou šířit už napořád, se ta pátá, dobře podepřená, zaryla studeným hrotem přímo do srdce. *~ ()

Reklama

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak uz jsem konecne serial dokoukal, pata 'sebedestruktivni' sezona zacala hodne prapodivne s Waltem opet zachazejic az moc daleko, ale pak se to stocilo k happy endu, ktery samozrejme nemohl trvat vecne. Finale jsem vicemene cekal tak, jak se odehralo - jen ty Andrey mi bylo ve finale lito (na rozdil od Jane, kterou jsem rad nemel). All in all super serial. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Říkal jsem si, jestli tomu nebude chybět Gus, první epizoda tohle úplně nevyvrátila, dál už by na zbytečné prodlužování jeho linie nebyl prostor. Je co uzavírat, navíc přichází čas na otevřenou konfrontaci Walta s Hankem, který v oné místnosti nachází pro některé velmi nevhodné čtení. Bazén, garáž a fotka prachů v sudu, je čas na Ozymandias, který nejen že předčí tyto zmíněné scény, trumfne i všechny dosud nejlepší epizody. Je totiž kapitolou samou o sobě, vůbec když jde o fantastickou pouštní část, která ukončí život několika postav, aby to ti, co přežijí, měli snad ještě horší... tedy jeden přeživší, druhý se propadá hlouběji do temnot. Sice v jiném smyslu, ale "sympaťák" Todd a banda jeho strejdy toho Guse nahradí a Walt díky nim dojde alespoň k částečnému vykoupení. Protože závěr je naprosto famózní, cestu k němu lemuje všudypřítomný zmar, tak alespoň tak! Zase je nutné vyzdvihnout tady snad ještě lepší práci s postavami, výbornou kameru a její prolínání s hudbou, například v parádně sestříhané vězeňské likvidaci. Větší prostor pro Mikea, jeho práci, ale i něco více z osobního života. A samozřejmě to, co Todda nejlépe představí, Dead Freight. Výborně natočená vlaková loupež a úvod epizody s její finální pointou... tohle nakonec platí téměř vždy, ale právě zde především. 95% ()

mm13

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dopozerať 5. sériu na druhýkrát bola maximálna tortúra! Divák už vie, čo sa blíži, ako to dopadne a ďaleko ostrejšie vníma fakt, že je za všetkým tým nešťastím iba a len jeden človek - Walter "Heisenberg" Wright, hajzel rozmerov, že by ste radšej olízali čertovu riť, než jemu ruku podali. Lepšie ako Mike mu nenaložím, tak už len uvediem, že absolútne nechápem averziu časti publika voči ženským postavám. Marie je trúba (no a čo?), ale Sky... tá je spolu s nešťastníkom Jessiem asi najväčšou obeťou (pozvoľného!) vývoja udalostí a ja si nedokážem predstaviť, ktorá žena (a matka!) by v jej pozícii dokázala čokoľvek riešiť lepšie, než sa snažila ona... lenže tu sa jej skôr nadáva, že je krava, že do toho nešla naplno?! Nuž, pán Gilligan, výsledok vašej práce obnažil netušené nie len vo vašich seriálových postavách, ale aj v divákovi samotnom... Smutné. Ale brilantné. Vskutku brilantné! ()

Galerie (310)

Zajímavosti (39)

  • Když Skyler White (Anna Gunn) a Walter White Jr. (RJ Mitte) přijedou ke svému domu, v odrazu bočního okénka auta si lze všimnout objektivu kamery. (imagoo)
  • Záverečný diel premietli 29. septembra 2013 v areáli Hollywood Forever Cemetery. (Sufferer)

Reklama

Reklama