Reklama

Reklama

Perníkový táta - Série 5

(série)
Krimi / Drama / Thriller
USA, (2012–2013), 12 h 56 min (Minutáž: 43–55 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jesse Plemons, Laura Fraser, Jonathan Banks (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(16)

Obsahy(1)

V poslední řadě už Walt nemusí roli drsného mafiána jen předstírat – morální úpadek ho přivádí až na vrchol drogového impéria, kde riskuje všechno a všechny. (Netflix)

Recenze (51)

mm13

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dopozerať 5. sériu na druhýkrát bola maximálna tortúra! Divák už vie, čo sa blíži, ako to dopadne a ďaleko ostrejšie vníma fakt, že je za všetkým tým nešťastím iba a len jeden človek - Walter "Heisenberg" Wright, hajzel rozmerov, že by ste radšej olízali čertovu riť, než jemu ruku podali. Lepšie ako Mike mu nenaložím, tak už len uvediem, že absolútne nechápem averziu časti publika voči ženským postavám. Marie je trúba (no a čo?), ale Sky... tá je spolu s nešťastníkom Jessiem asi najväčšou obeťou (pozvoľného!) vývoja udalostí a ja si nedokážem predstaviť, ktorá žena (a matka!) by v jej pozícii dokázala čokoľvek riešiť lepšie, než sa snažila ona... lenže tu sa jej skôr nadáva, že je krava, že do toho nešla naplno?! Nuž, pán Gilligan, výsledok vašej práce obnažil netušené nie len vo vašich seriálových postavách, ale aj v divákovi samotnom... Smutné. Ale brilantné. Vskutku brilantné! ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Piata séria je, asi, najlepšia. Ono to bude možno tým, že tvorcovia mali toho dosť premysleného dopredu, respektíve že pôvodná myšlienka bola tak silná, že to proste pri poriadnom nasadení za laptopom muselo stále viac a viac gradovať. Nemáme tu síce týpka ako Tuco alebo Gus, a tá jedná ženská ich nenahradila, ale máme tu Hanka ako antagonistu a jednu novú partičku grázlov a to myslím dokonale stačilo k tomu, aby bolo dostatočné množstvo zábavy v každej jednej scéne celej série. ()

Reklama

malylada 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Počátek série kolem mě nechával ledově klidným a ta část, zaměřená na rozjetí nezávislého businessu nebyla z těch nejlepších, co seriál nabízí. Postava Jesseho už se vyčerpala a byla spíše rušivým elementem. Nicméně pasáž, kdy dochází k destrukci rodinných vazeb, pád na úplné dno hrdiny a samotné finále je absolutní špička. Stává se, že finálové série jsou slabší, mnohdy diváka neuspokojí, ale u Perníkového táty to neplatí a naopak se stává tou nejlepší pasáží. Kdo čekal happy end, bude velmi překvapen.......9/10 ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

So the creators broke bad too. ***A slovo "executive" ve spojení executive producer dostalo úplně nový význam. *** Čtvrtá série mi dlouho připadala nejlepší, pro to jemnění rozvíjení i snímání, a jak se v ní konečně zhodnotila investice do tří předchozích. *** Pátá znatelně zvukově i vizuálně zhrubla, i co do budování narativu, ale vlastně ten podlomený formát k takovému neslavnému finále sedí, a pro to dosahování nových a nových kruhů zla, jež se jako ty na vodní hladině budou šířit už napořád, se ta pátá, dobře podepřená, zaryla studeným hrotem přímo do srdce. *~ ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"All bad things must come to an end." aneb nejlepší a nejdojemnější rozlučka v seriálových dějinách. Dosud nepřekonaný Král králů, seriál seriálů a gamechanger televizní tvorby. Absolutní klimax celého seriálu a zároveň nemilosrdnej emocionální kolotoč, který vás nenechá byť na okamžik popadnout dech. 6* je málo. Smekám a určitě nevytahuji čistonosoplenu, abych se vyfrkal a zbavil zármutku, zcela naposled. Nikdy nezapomenem! 💔..... VRCHOL QUALITY TV. ()

Galerie (310)

Zajímavosti (39)

  • Když Jesse Pinkman (Aaron Paul) otevře tašku s penězi a odhodí pistoli na podlahu, tak pistole na zemi v následujících záběrech mění pozici. (Dalfor)
  • Když Skyler White (Anna Gunn) a Walter White Jr. (RJ Mitte) přijedou ke svému domu, v odrazu bočního okénka auta si lze všimnout objektivu kamery. (imagoo)
  • Když Walter White (Bryan Cranston) v epizodě Ozymandias valí sud s penězi v poušti, projde kolem svých starých kalhot, které mu uletěly v pilotním dílu. (dandy11)

Reklama

Reklama