Ztráta tváře (S04E13) (epizoda)

Face Off

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 51 min

Záverečná epizóda štvrtej série patrí medzi to najlepšie, čo doposiaľ mohol divák nielen v rámci Breaking Bad, ale naprieč všetkými seriálmi vidieť. Ak nie to úplne úplne najlepšie... Spoiler: Nikdy by som neveril, keby mi niekto povedal, že ma pri sledovaní Breaking Bad šokuje viac záber na konvalinku ako to, že Salamanca zabije Gusa. Stalo sa...(19.1.2017)

Tvorcovia nás celých dvanásť častí pripravujú na finále, ktoré svojim spôsobom uzatvára určitý ohraničený dejový časový úsek, napriek tomu to, čo vidíme vo Face off, je absolútne nepredvídateľné a aj tak to maximálne logicky zapadá do toho, čo sme videli predtým. Walt sa po tomto dieli nachádza inde, ale stále je dosť vecí nevyriešených. Lepší záver som si skutočne nevedel predstaviť a po predchádzajúcej epizóde som sa trochu obával, či to autori zvládnu, našťastie to mali perfektne premyslené.(3.3.2018)

DING! DING! DING! ... Aneb jedno z nejlepších season finale v historii seriálů - jednoduše legendární, geniální, precizně natočené a pečlivě zahrané. V ten moment, kdy Gus ukázal svoji pravou Face Off, mi pusinka spadla k podlaze - tohle je prostě a jednoduše jeden z TOP momentů seriálu. Celá epizoda je skvěle dramatická a neskutečně napínavá, a doslova bombastická - if you know what I mean) Vince Gilligan je zaslouženě král mezi scénáristy. Celá epizoda vás nechá v neustálém napětí. Scéna, kdy si Jesse a Walt vše vyříkají, a předtím ještě společnými silami zničí laboratoř, anebo kdy Walt telefonuje Skyler a vše jen okomentuje "I won" - tohle prostě nemůžete nemilovat a neobdivovat. Z finálního záběru na "lily of the valley" budete mít jak úsměv na rtech, tak i husí kůži až na prdeli a budete jen kroutit hlavou nad nevídanou a neuvěřitelnou genialitou Waltera "Heisenberga" Whitea... doopravdy, jedna z nejlepších seriálových epizod. Bezchybné.(5.12.2016)

Spoilery! Klasický problém obrovského množství filmů, který vede vždy spolehlivě k intenzivnímu nasrání. Když už kurva tvořím nadčlověka, tak z něj udělám nadčlověka za všech okolností a nedělám to tak, že mám prostě poslední díl, takže dle očekávání tento člověk musí zemřít, a tak popřu jeho kompletní charakter a přednosti, které ho celou sérii zdobily a udělám z něj na okamžik absolutně tupou píču, abych si mohl vymyslet jeho co nejatraktivnější skonání. V minulém dílu mohl negřík (pan opatrný) na základě svého instinktu hledal na zahradě železo a studny bez jakéhokoli vybavení. V tomto díle se najednou doslova přes noc stal hloupým dementem, který skočí na křišťálově průhlednou léčku. Další nepochopitelnou věcí je pro mě plešárd, který byl 3 série totálně hloupým dementem a od jeho nehody je z něj najednou člověk s tou nejvytříbenější inteligencí a instinkty. Tvůrci si zde naprosto viditelně ohýbají a přetvářejí charaktery postav na základě toho, jak se to prostě pro diváckou atraktivnost hodí, což působí opravdu odporně nevěrohodně a seriálu to dost ubližuje. Výjimkou je snad pouze Skyler, která je pořád stejnou píčou od začátku série až doteď. Docela mě ti šulini smrtí negra od kuřat nasrali. Byla to moje nejoblíbenější postava. Snad ji někdo důstojně zastoupí. I když je tedy napětí tvořeno výhradně uměle, tak je stále napětím hustým a na seriál se tak dá koukat. Velice slabé 4 kousky.(31.8.2018)

Od smrti bratrancov som súcitila so starým Salamanca tak, ako už dávno s nikým. A jeho smrť som náležite oplakala, ako to už u mňa býva. Ak túto časť niečo prekoná, tak sem s ňou čo najrýchlejšie. Ponaučenie: Ak ti hrozí smrť, obetuj suseda.(12.9.2016)