Padesát jedna (S05E04) (epizoda)

Fifty-One

Scénografie:

Mark Freeborn

Kostýmy:

Jennifer Bryan

Jedna z tých psychologickejších a menej dejotvorných epizód. Pri Skyleriných reakcách sa mi na um vynáralo meno Bergman. Ona už situáciu naplno chápe, Mike vlastne tiež len ten Jesse je stále optimista.(7.3.2018)

Trochu škoda, že na zápletku je opäť využívaný vzťah Skyler a Walta, dúfam že situácia ohľadom fingovanej štenice nebude presunutá na druhú koľaj. Zdá sa, že Mike vtedy predsa len urobil chybu, keď ju ušetril...(23.1.2017)

Nemůžu si pomoct, ale pořád se nepřestávám divit, proč je kurva Walt na takovou čubku jako Skyler pořád tak hodný?(18.6.2017)

Spoilery! Narozeniny se dá v okruhu přátel a s píčou manželkou oslavit různými způsoby. Otravná píča Skyler bohužel opět úřadovala a já musel zrychlovat valnou většinu stopáže. Opět diváci musí vytrpět její další hysterický záchvat, který by měl být publikovatelný zřejmě jen na půdě ochotnického divadla. Mike se dopustil zásadní chyby. Ne nadarmo se říká, aby člověk nikdy nevěřil ženám a kurvám už vůbec ne. Tento seriál, jinak velmi podařený, má bohužel jakýsi nechtěný čich na napsání a následné obsazování maximálně otravných ženských rolí. Jedna čubka vedle druhé. Bohužel, čím má žena v seriálu důležitější postavení, tím více nesnesitelná kurva to je. Chtělo by to něžnější pohlaví v seriálu rapidně zredukovat. V době vzniku se psal rok 2012, to se ještě na genderovou vyváženost a rovnoprávnost tolik netlačilo, takže stále věřím, že bych se třeba mohl dočkat.(14.4.2019)

A tohle je úplně poslední "klidnější" epizoda BB. Od následující epizody je příběh nekončící a nervydrásájící jízda... je zajímavé, že režisér této epizody a nejlepší epizody tohoto seriálu (Ozymandias) režíroval také osmou epizodu Star Wars.(7.11.2017)