Žulový stát (S05E15) (epizoda)

Granite State

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 55 min

Aj keď nie všetko je vyriešené, vôbec by som sa nehnevala, keby seriál skončil predošlou epizódou. Uvidíme, aký bude ten koniec.(13.9.2016)

Při scéně, kde ta slizká k**va Todd zabil Jesseho přítelkyni přímo před jeho očima jsem se málem rozbrečel. Doufám, že Walt na něj bude pamatovat! Další vynikající drama... Ta originální hudba Breaking Bad na konci dílu byla prostě luxusní (celkově ta scéna byla dost stylová). Rozhovor Walta s Juniorem byl taky perfektní! ÚŽASNÉ!(20.12.2016)

Spoilery! Líbí se mi v jakém rytmu se nese závěr seriálu. Podobnou chatu v horách, kde se schovává Walt bych bral klidně i v případě, kdy bych nebyl celou amerikou pronásledován. Všechny postavy jsou utopené ve vlastních domněnkách a došlo na několik opravdu silných dialogů. Nesmírně mě baví postava Todda. To je naprosto prvotřídní psychopat a je věčná škoda, že jej člověk neměl možnost poznat dřív. Moc se mi líbí, že seriál alespoň v samém závěru připravuje pro diváky poměrně nečekaná úmrtí důležitých postav a konečně naplno otevřel kohoutky napětí a chladné brutalitě. Super předskokan k finále, u kterého nečekám nic jiného, než že bude naprosto dechberoucí.(19.4.2019)

Ticho před bouří... Jesse je chudák, je mi jej neuvěřitelně líto (scéna, při níž řve žalem v autě... k tomu nemám slova). Hlavně Aarona Paula je mi líto, že za tuto roli bohužel neproměnil nominaci na Golden Globe, ale doufám, že mu několik Emmy postačí, stejně tak Anně Gunn. Také lituji Marii... a finální rozhovor Walta s Juniorem... ty vole :((( ... potřebuji nějaký antidepresiva, tohle je pro mne prostě moc přes čáru.(5.12.2016)

Veľký nádych pred veľkým finále. Emócie bolo treba schladiť nejakým tým snehovým popraškom na severe, na juhu to ale "žije" a bohužiaľ to odnesú Jesseho najbližší v dosť možno najhnusnejšej (rozumej po psychologickej stránke, nie kvôli nejakej explicitnosti zobrazeného) scéne celého seriálu. Preto nemôžem ísť na plný počet, toto bolo na mňa príliš. A netreba zabúdať ani na ďalší objav seriálu, Jesseho...tentokrát toho druhého, Plemonsa.(9.3.2018)