Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Recenze uživatele Maza2222 k tomuto seriálu (21)

Perníkový táta (2008)

Tak jsem před pár hodinami dokoukal a celý seriál bych tímto komentem rád zhodnotil. VAROVÁNÍ!MOHOU SE VYSKYTOVAT SPOILERY!! Co o seriálu říct? Je naprosto parádně natočen, s geniálním scénářem a příběhem, který mě dost upoutal. Bezpochyby nejlepší seriál, co jsem viděl ( a to jsem si myslel, že můj nejoblíbenější je nepřekonán.) Vývoj hlavní postavy , která začínala jako milý, laskavý pán a skončil jako nebezpečný vlk je parádní. Všechny postavy mají něco do sebe, tedy, skoro všechny ne. Ale jdeme do podrobnějších detailů. TOP 5 POSTAV 1. Walter White Walt byl v první sérii moje nejoblíbenější postava, jelikož měl neuvěřitelně parádní charakter. Ve druhé se ale propadl na druhé místo. Zůstal pořád stejně dobrý, ale objevil se Saul, který byl lepší. Ve třetí a čtvrtý to s ním bylo stejné. V páte však nastal zlom - stal se mojí nejoblíbenější postavou seriálu, jelikož jako ''Hlavní záporák páté série'' měl neskutečný charisma a s ničím se nepářel. Když umřel, měl jsem v očích slzy. 2. Saul Goodman Goodman byl od začátku moje nejoblíbenější postava, jelikož byl vtipný, a na rozdíl od ostatních postav zůstal pořád stejný. V páté sérii se ale přesunul na druhé místo - důvod je u Walta. 3. Mike Ehermatraut Mike na mě zezačátku nedělal dobrý dojem, jelikož se choval lehce divně. Poté se ale zlepšil a po dílu Say My Name se stává mojí třetí nejoblíbenější postavou seriálu. Škoda, že zemřel. 4.Hank Schrader Hanka jsem měl rád od začátku, jelikož byl charakterem dobrý a srandovní. Dokázal toho mnoho - zabil ty dva vrahy, co jej chtěli zabít, věděl, že Walt je zločinec. Ale jeho smrt byla geniální :D 5. Jesse Pinkman Jesse byl v prvních dvou sérií mojí oblíbenou postavou, jelikož byl vtipný a měl jsem ho rád. Ve třetí mi ale začal pít krev a myslel jsem, že se nezlepší. Ve čtvrté jsem ho ale začal chápat a v pátý mi ho bylo šíleně líto, když ho ten gang věznil. Ale jeden z mých oblíbenců, co zůstali živý. Názor na další postavy Gus Fring - Skvělej ''záporák''! Líbily se mi jeho poznámky, jeho promyšlenost, jeho spojení s drogovým obchodem a herec ho hrál parádně. Ale jeho smrt je nejlepší :D. Skyler White - V první sérii mi tato postava přišla ok a já se divil, že má tak špatné hodnocení. Ve druhé mi ale totálně jejím chováním pila krev a normálně jsem si přál, ať zemře. Ve třetí se ale začala zlepšovat a pak se vytáhla do průměru. Walt White Jr. - Ze začátku ušel, ale později mě překvapilo, že měl charakter skoro stejný jako můj bratranec (ale to nikoho nezajímá :D). Nadprůměrná postava, a občas mi ho bylo i líto. Marie Schrader - K ní se mohu vyjádřit jen dvěmi větami - Nejhorší postava seriálu. Od začátku byla sice snesitelná, ale v poslední sérii je to fakt příšerná.. radši nechtějte vědět :D. Jak mám seřazené série? 5. série - od začátku do konce neskutečné tempo. Sice obsahuje velmi smutné scény tato série, ale to jí neubírá na zábavnosti. spíš naopak 3. série - První čtyři epizody nic moc, poté to jde nahoru. Díl 3x10 dodnes mě rozesmává ta moucha v něm. A parádně deprimující finále. 2. série - Tuhle sérii mám rád, první půlka je sice dokonalá,, ale druhá je ještě lepší.Nejspíš to bude asi tím ,že si pro mě druhou půlku druhé série kradl Saul. 1.série - Parádní prolog, který má skvělý pilot, skvělý ukončení. Sice obsahuje nejhorší díl seriálu (1x5), ale pak obsahuje jedny z nejlepších dílů - 1x6 a 1x7. 4.série - žádná sláva. První půlka celkem nudná, druhá je daleko lepší a hlavně brilantní finále. Pokud jste to vydrželi sem, dám vám ještě něco na konec TOP 5 epizod 1.Ozymandias (5x14) 2.Face Off (4x13) 3.Felina (5x16) 4. Crawl Space (4x11) 5. Full Measure (3x13) Tak to je vše, Seriál doporučím každýmu, i když to má občas dost násilné scény, takže nedoporučuju těm, co mají nějaké problémy s brutalitou. () (méně) (více)

Série 1 (2008) (S01)

Konečně to mám za sebou je to fakt úžasný- První tři díly byly opravdu dokonalé, 4. a 5. byli slabší, ale 6. a 7. díl byly fakt neskutečný. Už se těším na další série Nejraději mám Walta, za ním následuje Hank s Jessem. Marie teda ujde, Skyler začíná být na zabití (snad se vylepší :D) :D, A Walter Jr. také ujde. ()

Pilotní díl (2008) (S01E01)

Naprosto famózní rozjezd do tohoto seriálu. Nic bych tomu nevytkl- herecké výkony, scénář, dialogy - skvělé. Trošku mi vadila Skyler, ale taky ujde. Velmi dobré scény - Za nejlepší považuji asi to, jak SPOILER Walter usmrtí ty distributory v jeho voze. Délka (která je větší, než každý díl seriálu) je v pohodě. Jestli takhle bude seriál pokračovat, rozhodně se dostane do mé TOP 3 ()

Kočka v pytli... (2008) (S01E02)

Ani druhý díl nezklamal. Skvělé téma, skvělé herecké výkony, skvělé dialogy, skvělý scénář a výborný příběh. Bylo to zhruba stejně dobré, jako 1. díl. ()

... a pytel je v řece (2008) (S01E03)

Horší než pilot, ale lepší než předchozí díl. Dialogy, herecké výkony opět skvělé. Scénář byl výborný a příběh excelent. Sice Skyker se zhoršuje, ale jinak je tento díl v naprostým pořádku. ()

Muž s rakovinou (2008) (S01E04)

Po prvních třech dílech (které byly opravdu dokonalé) tohle šlo celkem dolů. Sice je to zásádní díl pro vývoj hrdinů, ale Walt bez Jesseho? To není ono. 60% ()

Šedá hmota (2008) (S01E05)

Sakra! První tři díly byly dokonalé, čtvrtý ještě šel, ale tento? Do posledních 15 minut se nic nedělo, začala mě pěkně štvát Skyler. V posledních 15 minutách, které byli naprosto úžasné se něco dělo, tuto epizodu to však nezachránilo. Snad se to dá do pohody. 30% ()

Prázdné ruce (2008) (S01E06)

Tak tenhle díl je neskutečnej. Zatím nejlepší ze série. Zde mi sedlo všechno, dokonce i Skyler. Uvidíme, jaké bude finále ()

Mělo by to být bez násilí (2008) (S01E07)

Neskutečné! Poslední epizoda první série je asi nejlepší ze série. Vážně povedené finále. Jak SPOILER Walt s Jessem loupili, to nemělo chybu. ()

Série 2 (2009) (S02)

Musím uznat, že druhá sérka byla lepší než ta první. To se ovšem dalo čekat, jelikož první sérka byla spíše prolog, zatímco druhá už je děj seriálu :). Co mě překvapilo, že zde byli lepší epizody, než v první sérii. A Finále? Opravdu Luxusní. I když za nejlepší epizodu druhé série pokládám Better call Saul. Co mě ale lehce štve, je to, že mezi hlavní postavy patří Skyler,která mě začíná vážně vytáčet. Walter Jr. se zlepšil, zatímco taková Marie se mi znechutila. Mezi nejlepší postavy bych zařadil - Saula, Walta, Hanka, Jesseho. Mezi nejhorší postavy - Skyler, Marie, Jane. Za mě velká spokojenost ()

737 (2009) (S02E01)

Naprostá spokojenost. Dialogy, děj, příběh, scénář, vše u tohoto dílu je prostě jedna velká PARÁDA!!!! Jen ta Skyler mě teda začíná pěkně štvát, tak třeba se zlepší :) ()

Na rožni (2009) (S02E02)

Tento díl byl... Paráda. Herecké výkony, dialogy, scénář- skvělé. Jenom ta Skyler by se už do hajzlu mohla začít zlepšovat ()

Radši volejte Saula (2009) (S02E08)

Zatím asi nejlepší díl druhé série. Dialogy jsou zajímavé, herci hrají opět ''neuvěřitelně'', scénář sice slabší, ale tahle epizoda je skvělá díky příběhu, ale hlavní důvod - SAUL! ()

4 dny volna (2009) (S02E09)

Otrošku slabší než předchozí epizoda, přesto pořád skvělé. Scénář zde funguje, jak má, dialogy, příběh, herci - SKVĚLÉ! ALE TA SKYLER!! proboha, ať se zlepší ()

Je to za námi (2009) (S02E10)

Spokojenost, ikdyž na pět hvězdiček se to už nevytáhne. Herci, příběh, dialogy, scénář- skvělé. Skyler se o trošilišinku zlepšila :D. SPOILER To, jak Walt naléval svému synovi alkohol, to nemělo chybu :D ()

Mezi nebem a zemí (2009) (S02E11)

Spokojenost. Scénář je skvělý, herci hrají úchvatně, příběh excelent, dialogy velmi zajímavé. Přesto jsem chtěl dát jen 4* za Skyler, ale za posledních 7 minut dávám 5* ()

Albuquerque (2009) (S02E13)

Spokojenost. Herecké výkony, dialogy, scénář skvělé Příběh slabší,ale opět zde něco tu epizodu spravilo - Havárie letadla nad Waltovým bazénem ()

Série 3 (2010) (S03)

No, velká spokojenost. Mnohem lepší než 2 a 1 série dohromady, jelikož začátek (asi první čtyři epizody) byli slabší, ale poté to šlo velmi rychle nahoru. Mělo to nejlepší epizody seriálu, zatím - rozhodně do nich patří poslední 4. A finále?Parádní, ale ten konec mi skoro nahnal slzy do očí, jelikož mě to zasáhlo. A dost. Mezi nejlepší postavy bych zařadil - Opět Saul, Walt, Hank. Ale také Jesse (Ale až od dílu 3x8) a Mike. Mezi nejhorší - Marie (je horší než Skyler)a Skyler Zatím velká spokojenost, opravdu je to lepší než 1 a 2 řada dohromady. ()

Už ne (2010) (S03E01)

Jedna z těch ''slabších'' epizod BB, přesto pořád velmi dobré. Dialogy zajímavé, herci - skvělí, příběh - dobrý, scénář - skvělý. Proč teda jen 4*? SKYLER!!!!!!! ()

Moucha (2010) (S03E10)

Děláte si srandu s tím hodnocením? Vždyť je to skvělej díl - hlavně ta moucha ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis