Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

tommy187

Pilot : Tento seriál je od prvých minút iný. Je tak fenomenálny, že človek si ani neuvedomí tých 50 minút čo naňho pozerá. Niečo tak silné pri pilotovi sa mi zatiaľ stalo len pri Newsroom. Je naozaj obdivuhodné, že sme o tvoroch pred týmto seriálom nepočuli, pretože po všetkých stránkach skvelá zvládnutá prvá časť. Ďalšie časti si pozriem určite...Hodnotenie pilota 100%.. skvelé! ()

deckardx

Seriál, který je lepší a lepší každou řadou. Nic podobného jsem ještě neviděl, jinde je kvalita spíše stagnující, kdežto Breaking Bad má výtečně vykreslené charaktery hlavních postav, které se rozvíjejí každým dílem. Pokud vás první série tolik neosloví (stejně jako neoslovila mě), věřte, že ve zbývajících dílech a sériích se budete rochnit jako prasátko a nebudete chtít, aby tento seriál skončil. Jako celek je to naprosto geniální věc. ()

Elwin1

Skláním se před Vincem Gilliaganem. Většina seriálových režisérů napíšou první sérii s tím, že se to nějak rozjede a ukončí. První série je pak skvělá, ty další už ztrácí lesk. Breaking Bad byl úplně opačný případ. První série byla solidní, ale nic extra. S další sérií se ale do "blue crystal" vod vracíte raději a raději, až na Heisenbergovi začnete být závislí. K dokonalosti rozvinuté dílo, kde jakýkoliv pokus o předvídání je absolutně zbytečný. Walte, Jesse, Saule a další, tohle byla bohémská jízda, díky za ni. Yo, bitch! ()

andalin

"If Walter decided to go live in a cottage far from civilization in season 1 to take time and realize what an asshole he is none of this would have had to happen." Je zajímavé pozorovat, co všechno se stane s úplně obyčejným člověkem, který 'nemá co ztratit' a náhodně se ocitne ve světě drogového kartelu - koho všechno se mu podaří stáhnout s sebou a jakým směrem se stočí jeho původní záměr starosti o rodinu. Breaking Bad mě zaujal nejen hloubkou charakteru postav, autentičností děje, scénářem, kamerou i soundtrackem, ale hlavně jeho originalitou a neotřelostí. Nikdy by mě nenapadlo, že mě seriál s podobným námětem tak dostane... (edit: komentátor Isherwood jako by mi ze srdce mluvil) ()

Almásy

takíto katarzný pocit som mal naposledy z finále Krstného otca II, pre mňa vrchol seriálovej tvorby na riadne dlhú dobu. ()

venca163

Nenapálim celýmu seriálu 5 hvězd jen kvůli parádní 5. sérii - i když hlavně poslední 3 díly by si to rozhodně zasloužily. Líbí se mi uzavřený závěry seriálů (tzv. uzávěry), ale já jsem nezapomněl =). Jak mě to natahování děje v průběhu málem unudilo k posrání (nejen památná epizoda s mouchou, desítky dalších scén, nudný monology, nudný (nejen táta-syn) rozhovory, ticho a Walterovo šklebení se -> tak třetina seriálu). Jak jsem to chtěl zaříznout a nedokoukat (na to já většinou nemam no =/ ). Jak jsem si řikal WTF u dost elementárních pilířů děje - jakože celej drogovej byznys v USA u hranic s Mexikem (většinu seriálu) čeká, až ho převezme učitel chemie, co se drsně tváří. No nevim, takový partičky s vytetovanýma hákačema na krku by se kolem takovýho self-sell produktu ometaly asi mnohem častějc než až v pátý sérii. Taky mě dost sralo pár momentů/zvratů v ději, který byly celý postavený na šestym smyslu (třeba Guse Fringa). A samozřejmě selhává Waltovo logika -> dělam to pro rodinu: "Tady ti, synu, k omsnáckám, dávam 100 mega. Zabil jsem kvůli nim dva tucty můžu, žen a (nevinných že jo =) dětí a zničil desítky životů fetkám, ale myslim si, že správný otec by se měl umět postarat o svoji rodinu." | Exklusivní vývoj postav - Waltera a Jesseho v prní řadě, ale i Skyler a Hanka v pozadí. Skyler člověk může na konci chápat, ale rád ji nemůže mít snad nikdo krávu jednu. S Walterem jsme se taky rozešli, já asi ve chvíli, kdy nechal udusit se zvratkama Jesseho přítelkyni Jane - prostě horizont event - point of no return. Zato Jesseho jsem nepřestal mít rád asi nikdy...vlastně i Hanka a Marie. Tim asi postavy končí, což je vlastně na 5 sérií dost málo. Ještě teda dost zábavný vedlejšáci Better Call Saul a Mike The Hitman, škoda, že neměli víc prostoru. Ale třeba ten syn tam byl úplně zbytečnej, neudělal snad nic, co by mělo nějaký konsekvence, akorát furt bulel. Nejradši jsem měl bezstarostnou 1. sérii ("Yo Mr. White!" a "Science, bitch!!") a akční 5. sérii, kde se skládaly účty. PS: Prej v ČR je na piku 5% lidí, dobrý no, začnu lidem víc kontrolovat předloktí (na netu píšou 0,5 - 1%, což mi vlastně pořád přijde dost). (80%) ()

DeathTheKid

Síla v Breaking Bad tkví v bravurním scénáři, který fantasticky vykresluje hlavní postavy a skoro vždy je logicky umí pozměnit jejich chování. Dokážete fandit téměř všem protagonistům, od Walta, Jesseho, Skyler, Hanka, Guse až po Mika se Saulem. Ale každému fandíte jinak, ke každému postupem seriálu chováte jiné sympatie. Tenhle seriál je jako kdybyste vzali skvělou knihu a zfilmovali téměř na chlup stejně a přitom chrochtali blahem, že "jak se to někomu povedlo vytvořit?". Inu, i když je to pro mě zdaleka nejlepší dramatický seriál, musím zkritizovat trochu hlušší čtvrtou a pátou sérii, ve kterých se spíš hrálo na kočku a myš a části epizod působily ploše a nějak extra neposunuli děj. Kromě toho je Breaking Bad špica. Kudos hercům, kameramanům, střihačům, rejžům, scénáristovi a co já vím. Povedlo se jim vytvořit seriál s dobrým tématem, uvěřitelným charakterům, dobrou gradací děje a co hlavně, konec je velmi dobrý a nezazdil všechnu předešlou práci. Za mě tak 98 %. ()

blackkocour

"Každý z nás žije život Waltera Whitea, jen málokdo má koule si to přiznat.." jeden, dvaaa, třiiiii.. okey, trvalo mi úspěšných čtrnáct kurevsky dlouhých let ignorovat tenhle seriál. Ne, já jsem černá kurva, kecám. Před 2 lety se mi podařilo zkouknout 5 unikátných kousků první řady, a vůbec jsem z toho nedostal permanentní erekci, zastavení srdce a zhnědnutí kalhot, abych se uráčil dát tátovi víc než dvě hvězdy. Jaká to ostuda. Seriál je přesná definice Ameriky. Ve smyslu, když se řekne "objevil jsem Ameriku.." Pan Haisenberg je nejlepším characterem nejzlatější éře televize vůbec. No dobře, Jessie Pinkman má místo v jídelně hned před Mr. Beanem a Homerem Simpsonem, a mužem si spokojeně vyhonit čuráky. Nejlepší cooking show o vaření pardubického perníku, žraní kuřecích křídel na povel, nejvtipnější instruktážní video o rakovině varlat a zjištění, že smažka nemusí nutně být význam pro sejra. Pokud bych nedojel až do konce, nikdy bych nevěřil že Toluenovej fotr je zatím to nejlepší, co kdy smrdutý hollywood vysere ze své anální trubice, a říkejte si, co chcete. A takové přání na sklonku mýho zavšivenýho života si přeju, aby mi pan White a sir Pinkman lízali každou jednu kulku, a přejezd mezi análem a hrázdou.. prosím zoubková vílo, vic si toho nepřeji.. no co, trochu si ten stereotyp okořenit, bože. ❤️ Láska mezi žíly  ()

Šakalík

Hodnocení PO ČTVRTÉ SÉRII: Pro mě osobně největší seriálové překvapení vůbec. Už první série dává tušit, že se jedná o něco mimořádného, ale až druhá a třetí řada diváka absolutně pohltí. Čtvrtá série se rozjížděla pravda trošku pomaleji, ale ve finále jsem napětím zase skoro ani nedýchal. Breaking Bad je totiž osobité, výborně zahrané a hlavně uvěřitelné drama s prvky (hořké) komedie, kde nikdo není hrdina, nikdo není absolutně zlý ani dobrý a každý má své chyby. Není to seriál dramatických zvratů, akčně nadupaných scén či cool hlášek (i když i ty se tam najdou). Je to pomalu se odvíjející vyprávění o tom, co dělají zoufalí lidé v zoufalých situacích, které je ale tak úžasně natočené a zahrané, že to doslova bere dech. Vůbec se nedivím, že představitel hlavní role Waltera - Bryan Cranston - si dvakrát v řadě odnesl sošku Emmy pro nejlepšího herce v hlavní roli dramatického seriálu. Skvěle mu sekunduje Aaron Paul v roli Jessiho Pinkmana (ten získal Emmy za vedlejší roli). Ovšem mou nejoblíbenější postavou je zavalitý Walterův švagr Hank - tak to je fakt borec. :-) Pokud jste seriál neviděli, nezbývá než doporučit, protože to je v každém ohledu skutečně umělecké dílo. Edit: Které HOVADO to přeložilo jako "Perníkový táta"?!? Na to přece musí být nějaký zákon! ()

Marty89

Weeds trochu jinak. Méně komediální a více dramatický. Místo trávy je tu metamfetamin. Místo hlavní hrdinky - svobodné matky - je tu hlavní hrdina - učitel chemie ve středním věku s diagnostikovanou rakovinou plic. Nepochybně velice zajímavý počin, který diváka vtáhne do děje především svou "realističností". Zatím jsem viděl jenom tři díly, ale i tak musím dát 5* a doufám, že v budoucnu nebudu muset ze svého hodnocení slevovat. EDIT: "Perníkový táta"? To si snad někdo dělá srandu. ()

KR4T4S

S01 90%, S02 100%, S03 100%, S04 100% (všechny 4 sezóny během měsíce). Walter je neskutečný hajzlík (s každou další sezónou jde z něj větší strach a klesá jeho obliba u mě), Skyler je má nejoblíbenější postava spolu se Saulem, Hank se dostane časem pod kůži a Marie je skvěle mimózní. Jesse má své chvíle. To nejlepší na seriálu je podle mě humor, nepředvídatelnost, napětí a hlavně interakce mezi Walter/Jesse a Walter/Skyler a Walter/Saul/Jesse. Za vrchol zatím považuju konec epizody 3x07 - takhle napjatej jsem u seriálu už dlouho nebyl. _____Po finálním díle: 100% jeden z nejlepších, nejpropracovanějších a nejjistějších seriálů,co jsem kdy viděl. ()

Fisek

"I am not in danger Skyler. I AM THE DANGER." Přál bych si, aby tenhle seriál nikdy neskončil. Je škoda, že pátá řada je závěrečná. Rozhodně se jedná o nejlepší seriál, co jsem doposud viděl a s každou další řadou se kvalita stupňuje. Walter White aka Heisenberg je výjimečná postava, na kterou se bude těžko zapomínat. *SPOILER* Bylo úžasné sledovat jeho přeměnu z učitele chemie s rakovinou plic na nejlepšího kuchaře pervitinu Heisenberga. *SPOILER* ()

Angus

5. série tohoto naprosto geniálního seriálu je jedna z největších dramat ve filmové/seriálové historii. Kvůli 4tému dílu do konce seriálu jsem nezamhouřil oči celý týden. A nemůžu se dočkat dvou konečných dílu celé BREAKING BAD show. Vince Gilligan stvořil dílo, kterému se jen tak něco nevyrovná! Yo, Bitch! Zajímavost - Walter White vzal svou přezdívku Heisenberg ze jména německého fyzika Wernera Heisenberga, nositele Nobelovy ceny z roku 1932 za významnou roli ve vytváření kvantové mechaniky. ()

vitekpe

...jaky problem maji tvurci se zenami, proboha? ...ale nejaky urcite ano, jinak by nemohli takhle idiotske figury vubec do serialu zaradit. Aneb docela dost dobre udelany serial soucasneho americkeho strihu, ktery si Vasi pozornost udrzi. Postavy jsou profesionalne napsane a vykreslene, cili nejaky vztah si vybudujete de facto ke kazde z nich celkem bez namahy... Takze na zaver jen rikam, nebyt extremne stupidnich a odpudivych zenskych postav, mohlo to byt klidne za slabsich 5 hvezd. ()

Soweek

Breaking Bad je jednoduše veledílo. Vrchol moderní seriálové tvorby, který se Vám vryje do morku kosti s absolutně nezapomenutelným zážitkem. Postava Waltera White je snad nejcharismatičtější filmová osobnost, s kterou jsem měl doposud čest. Zážitek ze seriálu se stupňuje s každou sérií. Valná většina všech seriálů co jsem za svůj život viděl má s postupným časem klesající kvalitu, zde je tomu naprosto naopak. Z celkem průměrné první serie se vyklube naprosto excelentní dílo, na které budete dlouho vzpomínat. S01 - 70% S02 - 90% S03 - 100% S04,S05 - 200% + zlatá hvězda k tomu. ()

Firebug

Nevím co více napsat k tomuto mistrovskému dílu na poli dramatických seriálů, abych neopakoval něco z těch kvant superlativů valících se z většiny zdejších komentářů. Snad jen, že se podle mě jedná o jeden z nejlepších seriálů za posledních 10 let a další seriálové kousky to budou u mě mít zatraceně těžké, protože Breaking Bad (BB) nastavil laťku HODNĚ vysoko. Jistojistě bez-kompromisních 5*__________ Dále už jen pár stručných slov chvály: V BB se nekoná samoúčelné natahování příběhu a recyklace motivů. Naopak v něm má každý detail své místo, dává to smysl a nejsou tam výplňové dějové linky vedoucí do ztracena. Postavy (i když jsem si zdaleka všechny neoblíbil a nějaké mě i dost štvaly) jsou uvěřitelné a na jejich famózně zpracovaném vývoji vlastně celý seriál staví. Sympatie k postavám se dost často přelévají což společně se skvostnými hereckými výkony podtrhuje jejich "živost" a vrstevnatost každé osobnosti. Rozdělení na "ty hodné" a "ty zlé" tady nečekejte. Žádná série nepůsobí jako recyklát a každá je trochu jiná a hlavně celý příběh posouvá smysluplně dál. ()

BMAJTZ

Naprosto ultimátní podívaná. Seriál hodnotím po shlédnutí všech sérií a musím připustit, že obsahuje jen velmi malo vatových dílů. Každý díl je napěchován tolika zápletkami, podzápletkami, intrikami a vůbec zajímavého děje, že snad ani nemůže začít nudit. Jednu věc ale připouštím a to, že první série mě bavila snad ze všech nejvíce. Hlavně mě bavil občasný černý humor v podobě naprosto absurdních situací, který se bohužel s vyššími sériemi postupně vytrácel. Přesto nemůžu hodnotit jinak než nejvyšší možné hodnocení. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis