Kdopak by se vlka bál

Kdopak by se vlka bál

Who's Afraid of the Wolf

Rodinný

Česko, 2008, 90 min

Pohled nezkaženou dětskou optikou na Invazi lupičů těl, co je zosnována vlkem hrajícím na violoncello? Proč ne, hlavně že to není krotitelka gaviálů, madam Poledňáková.. Na chátrajícím domácím hřišti rozhodně jeden z těch povedenějších zápasů, z něhož mi výsledný dojem kazila snad jen na mateřskou školu přílišná vyspělost pátračů po mimozemské konspiraci a happyend s krvácející maminkou. Takhle to v životě často nechodí, ale na druhou stranu, vždyť jsme byli v pohádce a těm nejlépe rozumějí jenom děti..(13.2.2012)

Povedený český film, jehož jediným nedostatkem je chybějící cílová skupina. Děti to nemůžou pochopit a pro jedince bez dětí je to pravděpodobně jedna velká nicneříkající nuda. Film tak apeluje hlavně na rodiče malých dětí nacházejících se právě v partnerské krizi, aby si uvědomili, co svým jednáním způsobují křehké dětské duši, která oplývá velkou fantazií. Výborní dětští herci, Jinka Čvančarová i Pavel Řezníček, typově mi nesedl "virtuóz" Patrik, který nebyl ani atraktivní, ani sympatický a těžko pochopit, proč by právě kvůli němu chtěla Terezčina matka všechno zahodit...(1.2.2011)

Problémem tohohle filmu je, že vám řekne, na koho se máte koukat jako na toho špatnýho a koho brát jako správňáka. Mluvím sice hlavně o tom letištním konci, ale vztahuje se to už trochu ke klišé zvanému šťouravá tchyně a hlavně pak prospěchářský požitkář. Je nutno nechat, že typologie postav se krásně překrývá s typologií herců, a tak "ulicový lempl" Martin Hofman hraje největšího bastarda, jakého Ruzyně kdy viděla. A naopak Matonoha č.2 - Pavel Řezníček je tu od toho, abyste mu drželi palce. Vždyť se bije za svou nevlastní. Celkové hodnocení dost zachránil konec. Tu dětskou virtuální grafiku byl tolik neprotežoval, prolínačky s paralelním světem Karkulky lze chápat jako pokus tvůrců o umění a poněkud hloupoučké přiblížení dětského světa fantazií a kouzel.(20.9.2009)

Podle mne velice citlivý příběh, vyprávění o problémech dospělých očima dítěte sice není nový postup (viz Jako zabít ptáčka), ale v tomto případě účinný, dobře se povedlo skloubit dětský svět fantazie s dospěláckou realitou. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/kdopak-by-se-vlka-bal.html(11.2.2010)

Pěknej námět z dětskýho světa s originálním pohledem na život dospěláků. Žel mě úplně neuchvátila Terezka - Dorotka, což u takovýho filmu hraje velkou roli, naopak Řezníčka můžu snad vždycky. Co hlavně musim vytknout, je spíš televizní zpracování. Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale v kontextu současný český kinematografie jsem byl hodnej :-)(29.12.2008)

• - Scénář vznikal s přestávkami přibližně rok. (hippyman)

• - Film získal roku 2009 Zlatého ledňáčka na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší celovečerní film. (JoranProvenzano)

• - Kopie pro neslyšící vznikla ve spolupráci Bionaut Films, České televize, České komory tlumočníků do znakového jazyka a ACE. (hippyman)