Kdopak by se vlka bál

Who's Afraid of the Wolf

Rodinný

Česko, 2008, 90 min

• AngelAngie

Film, který má nádherný a poutavý námět. Námět, který musí přitahovat každého, kdo má rád něco nového, něco vtahujícího a atmosferického... bohužel pak ale zpracování je zlé. Na mě až příiš. Kamera ala Ordinace v růžové zahradě, přitom to mohlo být tak krásně stylizovaný a barevný... proč, proč ne!? Herci v rámci možností, ale představitelka malé "Karkulky" mě spíše vadila. Nejvíce přirozený byl pro mě Řezníček a Taclík, jako vždy!(31.10.2009)

Další z řad těch povedených, českých rodinných filmů. Rozvod rodičů z pohledu malé Terezky (D. Dědkové), to je oč tu běží. Líbilo se mi také občasné doladění filmu pomocí kreslených efektů, které dodávaly příběhu takovou pěknou jiskru. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(30.12.2012)

Jak asi vypadá rodinná krize z pohledu holčičky předškolního věku? Velmi zajímavě. Kdopak by se vlka bál? je technicky, herecky i scénáristicky na evropské úrovni a ukazuje, že český film se nemusí automaticky rovnat nudě, kterou většinou vídáme v kinech.(16.12.2008)

Zatímco se Maria Procházková zcela nepozorovaně stala nejoriginálnější současnou českou režisérkou, nenašel se dodnes nikdo, kdo by udržel na DVD trhu její celovečerní debut Žralok k hlavě, což je ostudné. Ani po dvou letech vynikajícího Kdopak by se vlka bál. Mezitím se už Vlk stává součástí programu projekcí v dálkových autobusech a nikdo se nad tím nepozastavuje. Tohle je celé prostě špatně. Stejně jako fakt, že neobyčejně skvěle hrající předškoláci Dorotka Dědková a Matouš Kratina nejsou obsazováni častěji (jedna TV pohádka je fakt málo). A samozřejmě, nevěřila jsem svým očím, ale Jitka Čvančarová a Pavel Řezníček jsou dobří herci. Tady jednoduše nelze jen oceňovat a hodnotit skvěle, tady je třeba otevřít oči a mít radost z toho, že český film ještě žije a není ztracen.(6.2.2011)

Naše kotlina s tendencí vracet se stále na ta stejná místa a k totožným tématům někoho jako je Maria Procházková potřebuje jako sůl.. Byl jsem příjemně překvapen a budu se těšit na další setkání!! Aktuální téma pohledem nevinných dětských očí.. věrohodné a za 70%..(3.1.2010)

• - Kamerových zkoušek se zúčastnilo tři sta malých herců. (Pumiiix)

• - Film získal roku 2009 Zlatého ledňáčka na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší celovečerní film. (JoranProvenzano)

• - Závěrečné scény filmu se shodou okolností točily opravdu jako poslední. (hippyman)