poster

Kdopak by se vlka bál

 • slovenský

  Kdopak by se vlka bál

 • anglický

  Who's Afraid of the Wolf

Rodinný

Česko, 2008, 90 min

Externí recenze k filmu (11)

 • Aktuálně.cz (Irena Hejdová)

  "Procházková i tentokrát využívá animované prvky, když nechává do hraného děje vstupovat neobratné dětské malůvky a Terezčina náklonnost k Červené Karkulce velí i její příběh komentovat skrze známou pohádku. Ve které se stejně sváří naivita mládí s nebezpečími dospělosti." (více)

 • CinemaMagazine.cz (Jaroslav Sedláček) ****

  "Kdyby měl film střízlivější metráž, tj. něco málo přes hodinu, a uvěřitelnější konec, bylo tu zaděláno na malý klenot, jehož ostré hrany mohly rozříznout nejednu lidskou i festivalovou slupku, takhle nezbývá než doufat, že ten poslední půlkrok, na který už filmařům nestačil dech, udělají diváci.…" (více)

 • FanMovie.cz (Táňa Zabloudilová) ****

  "Dobře informovaný divák však musí mít na paměti, že Kdopak by se vlka bál je žánrově specifické a ačkoliv produkce tvrdí, že je pro děti i pro dospělé, pravda je, že je spíš pro děti a dospělé, kteří mají malé děti." (více)

 • Filmo.cz (Lucie Johanovská) ****

  "Kdopak by se vlka bál je skvělým pohádkovým dramatem, u kterého mám konečně pocit, že peníze ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie neprotekly do kanálu a ze kterého čiší radost a láska k řemeslu." (více)

 • Filmoláda.cz (Jiřina Janošťáková) ***

  "Ač je ústřední dějovou linií manželský trojúhelník, klidně na Vlka můžete vzít své ratolesti. Ba dokonce byste měli, protože právě jim mladá režisérka Maria Procházková svůj film původně určila. V našich kinech již nějakou dobu běží, ale zatím se moc velké přízni publika netěší, což je určitě škoda." (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ****

  "Co možná zní v psaném textu jako blábol, v žádném případě tak nevyznívá v imaginativním podání Marii Procházkové. Navíc vše, co by mohlo vypadat naivně či hloupě, je opodstatněno tím, že se ocitáme uvnitř světa předškolačky. Procházková vskutku důsledně diváka uzavírá v tomto světě a divák se…" (více)

 • Lidovky.cz (Vojtěch Rynda) *****

  "Zatímco americké rodinné filmy většinou jedou po dvou kolejích zároveň a obsahují vtipy zvlášť pro děti a pro dospělé, Kdopak by se vlka bál je z jednoho kusu. Lepší dárek pod stromeček si české rodiny s dětmi nemohly přát." (více)

 • MovieScreen.cz (Táňa Zabloudilová) ****

  "Ačkoliv produkce tvrdí, že je pro děti i pro dospělé, pravda je, že je spíš pro děti a dospělé, kteří mají malé děti. Stejně ale platí, že je tenhle snímek mimořádně povedený a Maria Procházková může podobně jako Terezka po probuzení zavolat: Tentokrát to dopadlo dobře!" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Celkově je Kdopak by se vlka bál? obrovské překvapení a sám za sebe musím říct, že jsem si už hodně dlouho žádný český film takhle neužil. Nemám teď na mysli kvalitní scénář, dobré herce a výborné technické kvality. Spíš jde o to, že při odchodu z kina jsem měl velkou radost z toho, že se u nás…" (více)

 • Premiere.cz (Ilona Francková) ****

  "Kdopak by se vlka bál je opravdu nevšední film. I když není nijak výpravný a i výtvarnem režisérka spíš šetřila, naprosto si zaslouží přívlastek fantastický. Menší diváci se asi budou trochu bát, ty velké pak budou osudy postav opravdu zajímat." (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Snímek Kdopak by se vlka bál (což by paradoxně mohlo také odkazovat k pohádce o třech prasátkách, rovněž ohrožených zlým vlkem) platně rozvíjí tradici domácí tvorby pro děti (a o dětech). Snaží se nahlédnout do nitra svých postaviček jakoby zevnitř a činí tak s mimořádnou pokorou i výrazovou…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace