Celebrity s. r. o. (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2007, 116 min

Slovy klasika „A nejhorší ze všeho jsou celebrity. Ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množí“. Autor inscenace a představitel jedné z hlavních rolí Antonín Procházka, se svým specifickým způsobem trefuje do světa, jenž se stal pásovou výrobou na „proslulé osobnosti“ a který zároveň slovo „celebrita“ totálně devalvuje. Televizní záznam divadelního představení Celebrity s.r.o. je typickou středoproudou „Procházkovinou“, možná jen místy s trochu lacinějším humorem. V předešlé souvětí je však důležitější ta první polovina a tedy kdo měl doposavad co dočinění s „plzeňským Molièrem“, dočká se přesně toho, co si objednal. ps: Plzeň má jenom tři skutečné celebrity. Pavla Horváta, Martina Straku a Tondu Procházku :D(26.4.2012)

Další pecky od Procházky, pokud si myslíte, že Přes přísný zákaz se nedá překonat, tak on to dokázal. Jeho herec podřadných rolí je úžasná postavička, která projde doslova neuvěřitelnou proměnou (Fantomas po neštovicích). Navíc prostředí natáčení telenovely je výborné místo pro komedii. Tak podejte štěstí ruku a koukněte se na to.(20.4.2012)

Zajimave napsana, dobre zahrana divadelni komedie.Emil se stane nahodnym svedkem cimz je v ohrozeni zivota,zmeni svou vlastni identitu aby se ochranil.Timto zpusobem prichazi na jevisti vlastne uplne novy herec, nova osoba.Tim se cele divadlo prekuli-posune do jine tridy , levelu.Ano smerem nahoru.Bohuzel to tak nebylo od zacatku, zaver skorod vouhodinove hry se mi nelibil, ja bych si predstavoval trochu jiny konec.Tzn zacatek nic moc, konec nic moc, prostredek genialni. Davam tri hvezdy za prechod Emila do ilegality a jeho usiska.Pan Prochazka predvadi vykon na vysoke herecke urovni.(16.9.2008)

Hry Antonína Procházky patří už dlouhá léta k ozdobám repertoáru plzeňského Komorního divadla a jsou vždy zárukou vysoké návštěvnosti. Navíc herecké obsazení je nadprůměrně kvalitní samo o sobě - za všechny např. sám autor, půvabná Andrea Černá nebo vždy výborný Pavel Pavlovský, který si (sám vynikající představitel shakespearovských postav) toho stárnoucího intelektuála jistě zahrál s velkou chutí.(13.1.2008)

Velice svižná a vtipná situační komedie, která si dělá legraci z showbyznysu, policie, bulváru i dnešního světa obecně. Autor hry je zároveň představitelem hlavní role - a zvlášť jako "ušatý Edvard" (= Emil po plastice kvůli zařazení v programu na ochranu svědků) je perfektní. Zhruba v poslední třetině hra ztrácí tempo, ale i tak je skvělá. Byla bych jí dala 4*, nebýt jiných divadelních her, které jsem v poslední době viděla v TV - Soudné sestry a V jámě lvové. Po takových kouscích jsem asi moc zmlsaná. Každopádně, Celebrity s.r.o. můžu jedině doporučit!(12.1.2008)