poster

Dostavník

 • anglický

  Stagecoach

Western

USA, 1966, 115 min

 • marťan
  ****

  Titulek: Dostavník - Stagecoach Film z roku 1966 - v režii Gordona Douglase, v barevné verzi Technicolloru, byl uváděn v našich kinech v letech jeho natočení. Není tak známý jako Fordovo "Přepadení", a málokdy bývá druhá, nebo i třetí verze na lepší úrovni. I přesto však se mi toto zpracování líbilo. Různorodá společnost prožívající nebezpečí po cestě do Lordsburgu - protože indiáni vykopali válečnou sekeru............(16.3.2007)

 • RHK
  ***

  Barevný remake slavného Fordova road - movie westernu Stagecoach (Přepadení, 1939), který obdržel 2 Oscary a 5 nominací. Cesta dostavníku do Cheyenne, na palubě s různorodým osazewnstvem, z nichž každý má dobré důvody jet i přes nebezpečí indiánů na válečné stezce. Těžko hodnotit remake s podobným scénářem jako měl slavný originál. Plusy: Je to barevné, napínavé a s dobrým scénářem. Co tomu však chybí, je Fordova režijní genialita např. v bojových scénách a taky charismatický John Wayne. Trailer: nenalezen(9.6.2010)

 • Aky
  ****

  Děj se dost dlouho dost nezáživně vleče, než teprve v závěru dospěje k nějakému skutečnému napětí a akci. Tři čtvrtiny filmu se více mluví než koná, což u westernu přece jen vadí.(31.7.2009)

 • zlabus
  ***

  Prvně musím říci, že Stegecoach z roku 1966 je rozhodně a bez debat slabší než Fordův originál. Leč remake rozhodně není špatný. Film poměrně baví a velmi rychle plyne. To, že by Alew Cord mohl konkurovat Johnu Wayneovi snad nikoho ani nenapadlo. Bing Crosby byl dokonce IMHo zahrál postavu věčně opilého doktora Josiaha Boonea lépe, než Thomas Mitchell v originále. To je však bohužel jediný moment, kdy novější verze originál překonává. Pravdou je, že bez znalosti orginálu bych hodnotil určitě výše, leč takto se vždy mnohem raději vrátím k práci dua F+W než k tomuto remaku. Ale na zpříjemnění dlouhého večera se film hodí úžasně. 70%(14.4.2008)

 • LiVentura
  ***

  Wesetrn klasika s klasickou hudbou..(23.1.2010)

 • - Poslední film jdoucí do kin, kde hrál Bing Crosby. (Zdroj: ČSFD.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace