Šéf malého klanu jakuzy Medaka umírá a před smrtí překvapivě předá vedení klanu svému příbuzném Takešimu Hošimu. Ten ale přijde při nehodě o život a nástupcem ve vedení klanu se tak stane Takešiho dcera Izumi, jediná žijící příbuzná starého šéfa. Středoškolačka Izumi nejprve odmítá vedení převzít, od policie se ale dozvídá, že smrt jejího otce možná nebyla nehoda, ale hrály v ní roli drogy a klan jakuzy Hamaguči. Aby vypátrala pravdu o otcově smrti, přijme Izumi Hoši nabídku a stává se tak osmým šéfem klanu Medaka. (mandelbrot)

mandelbrot

Od seriálu, jehož název v překladu znamená něco jako "dívčí školní unifoma a samopal", jsem čekal béčkovou parodii na jakuza filmy, ale tohle se bere i přes absurditu děje příliš vážně, než aby to mohlo být zábavné. První přibližně tři díly se ještě nesou v relativně nevážném duchu. Způsob, jakým si Izumi počíná v jí neznámém prostředí, nebo jak se snaží svou novou roli utajit před okolím jsou celkem sranda. V polovině ale seriál zvážní a prakticky všechny postavy se začnou chovat jako pitomci, nejspíše ve snaze co nejrychleji umřít. Většinou se jim to taky povede. Kvůli hlouposti děje se tak dramatická část seriálu stává celkem nezáživnou a nudnou a úplně kazí dojem z relativně slušného začátku. ()