poster

A Grandpa for Christmas (TV film)

 • Slovensko

  Deduško pod stromček

 • Slovensko

  Starý otec na Vianoce

Komedie / Drama

USA, 2007, 85 min

Režie:

Harvey Frost

Scénář:

David Alexander

Kamera:

Brian Shanley

Producenti:

Brian Gordon

Scénografie:

Niko Vilaivongs

Kostýmy:

Amanda Vinopal
(další profese)
 • danecek24

  65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (1) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Ernest Borgnine(24.3.2009)

 • freddy
  ***

  Slovenská televízia letos nabídla několik zajímavých vánočních filmů v československé premiéře, a toto je jeden z nich. Tento film je hlavně o tom, že odpouštět je lidské, obzvláště na Vánoce, a že ne všechno, co nám kdo v životě říká, je také zákonitě pravdou. Bert 12 let nemluvil se svou dcerou, a tak je pro něj velkým překvapením, když se dozví, že se má postarat o desetiletou vnučku, o jejíž existenci neměl ponětí, neboť jeho dcera je v nemocnici v umělém spánku a tato vnučka nemá nikoho jiného než svého dědu. Sžívání 80tiletého muže a 10tileté vnučky je velice zajímavé a milé. Film jako takový není přímo vánočním filmem, děj filmu se totiž odehrává v období mezi Dnem díkůvzdání a Štědrým večerem, ale to vůbec nevadí, protože i tak se jedná o příjemný filmový zážitek, který je jednoznačně příjemným a milým překvapením. Neváhám říci, že tento film se po všech stránkách vydařil a že je to, pokud to trochu přeženu, taková "Pošta pro tebe" ve filmovém podání. Ernest Borgnine v hlavní roli dědečka ve svých 90 letech podává velmi kvalitní a sympatický výkon a Jamie Farr ve vedlejší roli rozhodně potěšil. Celkově tento film vnímám jako mírně nadprůměrný a zcela po zásluze mu uděluji lepší tři hvězdy.(29.12.2010)

 • jopal
  ***

  Pozerane na Vianoce, celkom mile prekvapenie. Nebyt prisernych dialogov a este prisernejsieho dabingu, uvazujem o dalsej hviezdicke. 12.2010(26.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace