Reklama

Reklama

A Grandpa for Christmas

(TV film)
  • Slovensko Deduško pod stromček (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Odcudzená rodina zistí, že na to, aby pochopila svoju minulosť, sa s ňou musí najprv vyrovnať. Starý muž sa tak napokon dožije aj toho, že mu ktosi po prvý krát v živote povie "starý otec".
80 ročný Bert Riley (Ernest Borgnine) je starým filmovým spevákom, ktorý sa už stiahol zo šoubiznisu, ale nežije so svojou dcérou a vnučkou Beccou. Bert sa už rozhodne, že predá svoj dom a presťahuje sa do starobinca, lenže zrazu sa musí postarať o Beccu, lebo jej mamu odvezú do nemocnice. Chodí s ňou každý deň do školy a pomaly zisťuje, že si s ňou rozumie... (STV)

(více)

Recenze (3)

jopal 

všechny recenze uživatele

Pozerane na Vianoce, celkom mile prekvapenie. Nebyt prisernych dialogov a este prisernejsieho dabingu, uvazujem o dalsej hviezdicke. 12.2010 ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Slovenská televízia letos nabídla několik zajímavých vánočních filmů v československé premiéře, a toto je jeden z nich. Tento film je hlavně o tom, že odpouštět je lidské, obzvláště na Vánoce, a že ne všechno, co nám kdo v životě říká, je také zákonitě pravdou. Bert 12 let nemluvil se svou dcerou, a tak je pro něj velkým překvapením, když se dozví, že se má postarat o desetiletou vnučku, o jejíž existenci neměl ponětí, neboť jeho dcera je v nemocnici v umělém spánku a tato vnučka nemá nikoho jiného než svého dědu. Sžívání 80tiletého muže a 10tileté vnučky je velice zajímavé a milé. Film jako takový není přímo vánočním filmem, děj filmu se totiž odehrává v období mezi Dnem díkůvzdání a Štědrým večerem, ale to vůbec nevadí, protože i tak se jedná o příjemný filmový zážitek, který je jednoznačně příjemným a milým překvapením. Neváhám říci, že tento film se po všech stránkách vydařil a že je to, pokud to trochu přeženu, taková "Pošta pro tebe" ve filmovém podání. Ernest Borgnine v hlavní roli dědečka ve svých 90 letech podává velmi kvalitní a sympatický výkon a Jamie Farr ve vedlejší roli rozhodně potěšil. Celkově tento film vnímám jako mírně nadprůměrný a zcela po zásluze mu uděluji lepší tři hvězdy. ()

Reklama

Galerie (30)

Reklama

Reklama