Pablo Escobar: Kokainový král

(TV film)
  • USA Pablo Escobar: King of Cocaine
všechny plakáty

Dokument vypráví příběh o Pablu Escobarovi, zloději z malého města v Kolumbii, který se narodil v kopcovité krajině, kde se hojně pěstovalo kakao. Vytvořil první mezinárodní distribuční síť kokainu a rozesel tak závislost do celého světa. Muži, kteří Escobara postavili před spravedlnost, přinášejí hrůzyplné výpovědi o tom, jak Pablo založil výrobní a distribuční síť sahající z Kolumbie do Miami, New Yorku a celé Evropy. Escobar se stal nejhledanějším mužem světa. Aby zůstal volný, zabil tisíce svých nepřátel. Nezlomilo ho ani celosvětové stíhání a se svým gangem zabijáků natočil domácí film o tom, jak si užívají luxusního života. Pořad obsahuje pasáže z Escobarova filmu, který nikdy nebyl zveřejněn, kde se Escobar a jeho zabijáci smějí a pohrávají si, i když policie kolem nich utahovala smyčku. Dokument se snaží zodpovědět otázku, zda byl moderním Robinem Hoodem využívajícím zisk z prodeje drog k nakrmení chudých nebo brutálním, novodobým Alem Caponem, který sám sebe prezentoval jako muže z lidu a zároveň ho nemilosrdně vykořisťoval. (oficiální text distributora)

Segrestor

Říká se, tisíc lidí, tisíc chutí. Pavlík Escobarů věděl, jaké ale lidé chtějí nejvíc a na tom založil nemalý podnik za hranicí kolumbijské džungle, amerických zákonů a lidské morálky. Dokument solidní formou odkrývá fragmenty z života člověka, který byl mnohými milován, ale jinak valnou částí světa nenáviděn. Dokonce se zde naskýtá jedinečná příležitost spatřit dosud neviděné záběry, které naprosto syrově zachycují neveselý život v této jinak nádherné části Země v době nedávno minulé. Za mě jasných pět za ojedinělý pohled na problematiku kolumbijského života se stínem narkomafie v zádech. ()

HellFire

Další z těch krutých lidí, kteří sami sebe považují za velké dobráky. To musí být nějaká porucha osobnosti. ()

Lacike

Komu sa nechce sledovat prve dve serie serialu Narcos, tak si môze pozriet tento dokument, ktory behom jednej hodiny zhrnie najdôlezitejsie fakty o Escobarovom pribehu. Ale kto uz videl Narcos, tak sa z tohto dokumentu nedozvie nic nove. Snad len to ako naozaj vyzerali niektore osoby, ktore pozna z Narcos. Dokument dopadol asi najlepsie ako mohol ale 60 minut je na obsiahnutie Escobarovho pribehu prilis malo. ()

Z0oMb3E

Zasa jeden výborný dokument o človeku, ktorý išiel za svojím snom aj cez mŕtvoly. Opäť dokument o tom ako každá vláda diskriminuje živnostníkov. A opäť dokument, ktorý je až príliš krátky, aby dokázal podrobnejšie zmapovať "charitatívnu" činnosť kráľa šňupačov práškového cukru. Dokument sa skôr zameriava na zločineckú odnož chlapcov od drogového fachu než samotnou logistikou a portfóliom ponúkaných služieb. Je jasné, že aj tento vedľajší produkt tohto podnikania bol spracovaný celkom zaujímavo a obstojne. I keď na začiatku nám bolo vysvetlené, že Pablo Escobar bol v mnohých ohľadoch výnimočný, tento dokument o ňom vyznel až priveľmi povrchne a ku koncu vyznel ako tuctový gangstrík, ktorých behá po svete v každej sfére na tony. Streľba, bomby, zastrašovanie, vraždy bla bla bla o drogách absolútne minimum informácií. Návod ako spraviť kariéru tu bohužiaľ nenájdete, ale ak ste chytrý a už na vrchu získate návod ako sa udržať a akých chýb sa vyvarovať. ()

esopesokeso

Kto videl film Kokain s Johnny Deppom v hlavnej úlohe, tak už možno vie, že Pablo Escobar bol mocný narkobaron ku ktorému išli malé myšky nakupovať do Kolumbie.Drogový kráľ - to bol Pablo Escobar.V tomto dokumente riešia jeho osobný život, pravidlá kartelu, druh prepravy do iných štátov (všetké možné).Zaujímavé sú štatistiky.Použili niekde návnadu 1500 kg kokainu nech upútajú pozornosť policajtov, a kdesi inde prešlo 5000 kg kokainu.Mohol si to dovoliť.1 kg kokaínu s 90% čistotou mal v Kolumbii hodnotu 9000 $ , ked dorazil kokaín do Miami mal hodnotu 30 000 $, a to ked sa tam rozriedilo na 30% čistotu, tak to 1kilo 90% kokainu sa rozpredalo za 300 000 $. Odhadom ročne si Escobar zarobil 2,75 miliardy dolarov. Pablo Escobar: Kokainový král cz dabing ()

sator

Dokument o nejbohatším darebákovi světa...který šířením drog udělal tolik nešťastných, lidí jako nikdo na světě.. ()

wafc

Stopáž hrubě nedostatečná a příběh Mr. Mustáže je osekaný, jak to jen šlo. To měl zas nějaký Duplák sen o tom, jak bude slavný dokjůmentarista a přitom vytvořil jen skandálně průměrný softporno. Jinak aby nebylo mejlky, tak kokainovej král je jen jeden a tím je Řáhol. Dále bych rád odkázal na komentář uživatele kapsomuta a zároveň mu sdělil, že na jeho párty nikdy nepůjdu, protože pokud je tohle dokument podle jeho gusta, tak jeho gusto musí být nudné a nezáživné asi jako lesbian anal-to-anal porno. Snad jen za pytlíček kokajínu bych tu účast zvážil. ()

Pavlínka9

Dokument o chlápkovi, kterého neměla ráda americká vláda, ale prostý lid ho miloval. A v tom je právě to kouzlo - on si tu Kolumbii omotal kolem prstu právě tím, že si získal ten prostý lid. Skvělý dokument, ve kterém jsou tedy záběry, jež si neberou servítky a doporučuji rozhodně všem, aby viděli krutost, se kterou někteří lidé v sobě žijí. A stejně si myslím, že se zabil sám ;) ()

sskrblik

Nutnost po seriálu Narcos aneb jak to doopravdy bylo. Pohled do šíleného světa drogového mafiána, který ještě před nedávnem sužoval svou mocí celou Kolumbii. ()

ghatos

Opravdový padouch překračující hranice vlastního "povolání". Materiál na film nebo seriál je to perfektní. 75%. ()