Pat a Mat: Karty

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 1998, 12 min

• Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(24.8.2009)

I když jsem neměl šanci to vidět v dobré kvalitě, tak musím říct, že měli zajímavý nápad a je škoda, že poměr 16:9 vznikl až v pokračování z roku 2009 (Pat a Mat na venkově). Nevím jestli tato epizoda byla dabována česky, ale taky by to bylo zajímavý, jen nevím jestli bych si na to zvykl (i když by nebyl problém vytvořit dvě zvukové stopy - bez dabingu a s dabingem). Ovšem ten anglický dabing pro zahraniční TV byl fakt otřesný. ----- Určitě doporučuji shlédnout. V tomto díle bojují s otravnou mouchou, díky které si nemůžou v klidu zahrát karty.(20.5.2017)

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno.(27.3.2016)

• - Tento díl je jedinou epizodou, která byla natočena v poměru 16:9. Původně byla zamýšlena jako první epizoda nové a nikdy nedotočené série o 52 pokračováních. (churchyard)

• - Studio AIF zkrachovalo dříve, než získalo od dědiců Lubomíra Beneše práva, a proto tento díl nikdy nebyl autorizován k produkci, nebyl vysílán, ani nevyšel na žádném DVD. (churchyard)