Bolek a Lolek mezi horníky (TV seriál)

• polský

Bolek i Lolek wśród górników

• slovenský

Bolek a Lolek medzi baníkmi

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1980, 7x9 min

• ARI50

Kluci mají pořád co nabízet a sedět vedle dítěte co to žere mě dostává na kolena.(25.9.2018)

Dav kreslení kluci, co se s odstupem času jak to vidím, kteří se chovají jako "gájové" a to mě těší byť gáj nejsem jelikož už vím, že co člověk se naučí jako malinkej vidět věci barevně a tento večerníček je barevný(25.7.2008)

PojĎme vzdát hold lidem, kteří pro nás dolují uhelnou rudu, abysme si mohli hřát svá pozadí, řekli si v sousedním Polsku a natočili Bola a Lolka mezi horníky.(5.2.2013)

• corona

V r. 1980 bol pravdepodobne v Poľsku medzi dospievajúcimi chlapcami, minimálny záujem o štúdium na baníckych učilištiach, tak sa siahlo po obľúbených postavičkách 2 bratov (asi by to vyznelo divne keby sfáral Macko Uško alebo psík Reksio). Lolek a Bolek sa museli prestať flákať po svete, prázdninách, Divokom Západe a iných imperialistických destináciách a šup, zachraňovať národné hospodárstvo.(21.11.2013)