U2 3D (koncert)

U2 3D

Hudební / Dokumentární

USA, 2007, 85 min

Olivier Wicki

Když jste děti sníte o tom, že jednou budete kosmonauti nebo třeba vládci na severní polokouli planety země. Jako starší už uvažujete racionálně. Vaše sny jsou v rozmezích...ehm... normálna?? Jo jasně! Můj sen byl jít na koncert U2. Nevlastním peněz jako želez, ba ani auto, kterým bych se dopravil do Prahy, pokud by mi kapela udělala tu radost a přijela. Zhola nic. Pak přišla koncertní šňůra by Pellington. Imax daleko, auto pořád v nedohlednu. Vztek, nohy pomalu až za hlavou a představa, že už zase prošvihnu šanci, která se neopakuje, byla děsivá. Možná až apokalyptická. Bůh byl milostiv (nebo prostě nechtěl čumět na idiota, kterej se furt vzteká, že mu jeho životní šance vždycky proletí mezi prsty) a přivezl mi U2 do Plzně. Lidi...wow... Když vidíte Bona, kterému kapou kapičky potu po čele, fanoušky, kteří skákají jako blázni...to je je prostě nepopsatelný. Nebudu psát, co jsem zažil (to si chci nechat ukotvený ve svý hlavě) a řeknu prostě jen: jděte na to!!!! P.S z úvodního řevu publika a zařvání: Unos, dos, tres, catorce jsem se málem vrhnul přes sedačky přede mnou a ječel s těma lidma...(3.5.2009)

Více, než jen 85 minut filmu. U2 připravují 3D film! Když jsem se to dozvěděla... Cože? Blázni! Díkybohu! Překvapilo mě, kolik záběrů nám bylo k dispozici. Kolik kamer! Skvělé efekty, originální záběry, ryhlé střihy - to všechno bylo skvělé, ale TO, o co tu šlo bylo samozřejmě nepřekonatelné. Úžasní energičtí U2 tam, daleko na pódiu, tam, dole pod námi, nebo kousek od nás. To všechno tenhle film nabízí. Chvíli jste jedním z fanoušků a díváte se na tu čtyřku malých velkých hudebníků skrz zvednuté ruce nadšených fanoušků, chvíli jste přitom, jak The Edge dostává hudební poezii ze své kytary, chvíli jste pták, poletující nad jejich hlavami. U2 udělali skvěle, že svůj koncert zdokumentovali a ještě lépe, že přišli s konečným 3D bijákem! Tohle jsou U2: fanoušci je milují a oni jim svou lásku bohatě vrací. I can´t believe the news today... I can´t close my eyes when I see them play...(18.10.2008)

Vidět a slyšet U2 naživo je jeden z mých koncertních snů a pořád doufám, že se mi brzy vyplní. Sedět jak zařezaná v kině, mít všechny na dosah a ještě se dívat Bonovi do očí...nádhera. Už jenom při pohledu na publikum mi běhal mráz po celém těle, což jen tak nezmizelo. Naprosto mě dostala New Year's Day a Sometimes You Can't Make It On Your Own. (edit: podruhý je to ještě lepší a silnější zážitek!)(13.11.2008)

Byla jsem s nimi na pódiu, mohla jsem se dotknout jejich tváří, počítat jim vrásky, nestrhnout se tou masou lidí, kteří za lístek dali "půl" výplaty, kdy já to měla sakumpikum za dvě stě a nezačít s nimi v kině tančit s rukama tleskajícíma nad hlavou, mně dalo sakra práci ... Nic lepšího a velkolepějšího jsem nezažila. Kam se hrabou sinestáři, to se nedá srovnat ... ave IMAX! Omráčená jsem seděla i po odeznění posledních tónů a nebýt mých přátel a nervózního uvaděče přešlapujího u východu, tak tam sedím další hoďku, hoďku a půl než bych se emočně vyždímaná byla schopna sama zvednout a soustředit se na chůzi. Pohroužená do vlastních myšlenek nad tím, čeho jsem se stala předchvílí součástí, jsem příliš nevnímala ani následnou debatu nadšených kamarádů.(3.9.2014)

Tak na úvod - nejsem fanouškem U2, znám od nich jenom písničky Vertigo a Beautiful day, které ale fakt žeru. Bohužel pro mě byly tyto pecky hned první dvě, co zazněly. Takže prvních deset minut jsem na plátno koukal s otevřenou pusou a měl celou dobu husí kůži. Bylo to...jak se řekne když je to lepší než dokonalé? Tak takové to bylo, zbytek koncertu byl pro mě už "jenom" dokonalý. Hlavní zpěvák, nevím jak se jmenuje (jak řikám, nejsem fanouškem) si to užíval jako malý kluk a musím uznat, že on i celá jeho irská banda to s publikem opravdu umí. Klidně bych si tuhle show dal zítra znova! 100% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 159 Kč(21.10.2008)

• - K natáčení bylo použito zatím největší množství 3D kamer pro jeden filmový projekt. Celkem vzniklo více než 100 hodin 3D videozáznamu. (POMO)

• - Záznam byl pořízen během koncertů pod širým nebem (mimo Severní Ameriku) v Mexiku City v Mexiku, v Sao Paulu v Brazílii, v Santiagu v Chile a v Buenos Aires v Argentině. (POMO)

• - Producenti museli získat prakticky každou digitální kameru a nahrávací zařízení na světě – tzn. 18 digitálních kamer Sony F950 CineAlta a nahrávací zařízení SR (2 kamery na každou 3D plošinu). (POMO)