U2 3D (koncert)

U2 3D

Hudební / Dokumentární

USA, 2007, 85 min

Olivier Wicki

Do IMAXu jsem šel se smíšenými pocity a s nimi jsem taky odcházel ... oči mi mnohdy zahltily slzy a smutek, někdy zase radost a senzace, ale určitě jsem se po celou dobu ani chvilku nenudil. Krásná kamera a 3D skororealistický pohled na celou skupinu prokládaný střihy na jásající fanoušky, jindy zase brečící při věhlasném "Hura, hura", byla to senzace. Zazněly skoro všechny nejlepší hity, technika se postarala o skvělé nasvícení a efekty a Bono zpíval pořád stejně dobrým hlasem, který můžeme slyšet i z jeho nahrávek. Škoda, že takových koncertů ve 3D není víc a určitě se přikláním k názoru, že je to něco jedinečného ! Hodnocení 5/5(15.11.2008)

Nebála bych se říct, že to je jedna z nejúžasnějších koncertních show, co jsem kdy viděla... měla jsem pocit, že jsem součástí, projev Bona mnou prochází skrt naskrz, argentinští fanoušci mi řvou přímo do ucha a já chci víc a víc a víc U2, všechno hrozně rychle utíká, dojetí přibývá a já si říkám, že si určitě zítra musim U2 pustit. A tenhle pocit se mě pak drží ještě dalších několik týdnů, do doby, než přijde možnost se jít podívat do kina znovu. Až to bude někde zas, nepochybně půjdu potřetí, zatraceně návyková záležitost, vřele doporučuju :-)(25.1.2012)

Nejsem fanda U2, ale jejich hudba mi nějak nevadí a první takový koncert ve 3D..no byl jsem prostě zvědavý! Hudební zážitek to byl super..3D efekty pochvilce omrzely, ale za ojedinělý projekt musím dát 4 hvězdy na živo to je prostě něco jiného v kině každý sedí jak pecka, ale semnou to docela třáslo :)(7.3.2011)

Kdyby to nebyl koncert U2, kteří produkují líbivé rádiové hity, jež vám do uší zní ráno cestou autem do práce, či písničky k mazlivému sexu při svíčkách, na jehož konci jsou synchronizovaná vyvrcholení všech zúčastněných, ale jednalo by se o 3D koncert nějaké mé oblíbené kapely, tak by mě pořadatelé v kině nejspíš museli dát svěrací kazajku a ještě zalepit pusu, abych okolosedící diváky nerušila svým halekáním, protože tomu bych se fakt neubránila. A po skončení by mě za použití násilí museli vyvést, protože bych to mermomocí chtěla vidět hned teď znovu. ___ Zároveň 3D koncerty vnímám do budoucna jako dobrou alternativu pro ty, na kterých příroda šetřila s růstovým hormonem, kteří trpí nízkým tlakem a obecně jdou do mdlob v přítomnosti většího davu.(31.7.2009)

Slabota. 3D pohled a gigantické plátno jsou fajn věci, ale ani tak nemají šanci zastřít fakt, že stylem jakým je koncert natočený tohle nesehá o pár měsíců staršímu záznamu Rolling Stones ani po kotníky. A nemusím pro tohle tvrzení ani být fanatikem do Stounů, ostatně od nich i od U2 znám dohromady zhruba stejný počet písniček (zhruba 10...), stačí mi že z těch dědků přímo sálala energie s jakou hrají a vizuální nářez který předvedl Scorsese mě doslova uchvátil, zatímco U2 jsem doslova prozíval a trochu šťávu dostal koncert snad jen pár skladeb před koncem... a ani pak se nedokázal vymanit z kategorie normálního živáku jaké vychází na DVDčkách po tuctech. Škatulka IMAX 3D bohužel stále ještě zůstává určena pouze pro zábavné atrakce které srovnání s normální produkcí nesnesou ani omylem... jenže okouzlení pseudo trojrozměrným pohledem nevydrží dlouho... a pak zbyde už jen unyle natočená a odehraná nuda. 6/10(15.1.2009)

• - K natáčení bylo použito zatím největší množství 3D kamer pro jeden filmový projekt. Celkem vzniklo více než 100 hodin 3D videozáznamu. (POMO)

• - Tracklist:
    05. Love And Peace Or Else
    06. Sunday Bloody Sunday
    07. Bullet The Blue Sky
    08. Miss Sarajevo
    09. Pride (In The Name Of Love)
    10. Where The Streets Have No Name
    11. One
    12. The Fly
    13. With Or Without You
    14. Yahweh (Shorty_)

• - Záznam byl pořízen během koncertů pod širým nebem (mimo Severní Ameriku) v Mexiku City v Mexiku, v Sao Paulu v Brazílii, v Santiagu v Chile a v Buenos Aires v Argentině. (POMO)