U2 3D (koncert)

U2 3D

U2 3D

Hudební / Dokumentární

USA, 2007, 85 min

Tak na úvod - nejsem fanouškem U2, znám od nich jenom písničky Vertigo a Beautiful day, které ale fakt žeru. Bohužel pro mě byly tyto pecky hned první dvě, co zazněly. Takže prvních deset minut jsem na plátno koukal s otevřenou pusou a měl celou dobu husí kůži. Bylo to...jak se řekne když je to lepší než dokonalé? Tak takové to bylo, zbytek koncertu byl pro mě už "jenom" dokonalý. Hlavní zpěvák, nevím jak se jmenuje (jak řikám, nejsem fanouškem) si to užíval jako malý kluk a musím uznat, že on i celá jeho irská banda to s publikem opravdu umí. Klidně bych si tuhle show dal zítra znova! 100% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 159 Kč(21.10.2008)

Všichni říkali: "Je to úúúžasný, tam musíš jít." A já říkal: "Jo jasně, průměrný, známe." Po předchozí zkušenosti s úplně prvním filmem natočeným technikou 3D jsem čekal dobrý zvuk, po vizuální stránce průměr, spíše ještě horší. Jakýsi podvodní svět, který byl ještě horší jak v normální televizi. Jenže to, co mě v kině čekalo bylo neskutečné. Přijdete tam, nasadíte ty brýle a čekáte. Tedy musím uznat, že uvaděč měl velkou trému a tak koktal, že jsem se musel hodně smát, ale zpět k filmu. Už z prnvích titulek poznáte, že to bude výjimečný zážitek. Zazní řada, celá plejáda hitů. Bono vás vtáhne do děje, je to neskutečné, jak reálně si můžete připadat, sice víte, že tam nejste, ale tak trochu si v koutku duše představujete, že je to opravdu skutečné. Při záběru na bicí soupravu, která se jeví opravdu asi nejreálněji ze všeho, se mi zatajil dech. Co všechno už technika dokáže, je neskutečné. Jediné co bych vytknul je, že každý záběr na Adama Claytona byl takový divný a neostrý. Jinak fantazie. A to neskutečné publikum, které v Argentinské republice je, ten desetitisícový kotel vás pohltí a nepustí. V ten moment kdybych chtěl někde být a mohl si to přát, měl jedno přání od zlaté rybičky, bylo by to právě být tam, s nimi na pódiu. A na to bych do smrti smrťoucí nezapomněl. Bylo vidět, že to celé partičce U2 a Bonovi dalo pěkně zabrat, takový koncert je lepší jak posilovna a běh jak vidím. Tohle je opravdu jediný film, na který skutečně stojí do toho IMAX zajít a obětovat pár kaček, zážitek je to velice silný a vzrušující! A na závěr With Or Without You, to nejlepší, co mají. Směle do toho:) Zaslouží to plnou nálož hvězdiček.(18.11.2008)

Tři hvězdy dávám za agitky typu čtení deklarace lidských práv a za to, že nejde o syrový záznam jednoho koncertu, ale o sestřih. Jsem zarytým fanouškem U2 už čtvrtstoletí, ale občas se neubráním dojmu, že jde o monstrózní kýč. Ale co naplat, to jsou jen kecy, stejně se mi vždycky roztřesou kolena, když slyším WtSHNN a říkám si být na živáku, asi se rozbrečím jako malej kluk. Jenže tady to ze mě nějak nešlo.Pěkný film, ale živák to prostě není.(7.12.2008)

Fuck off 3D safari s projížďkou v jeepu a prostorovými lvy - Bono vás válcuje! Kéž bych v životě mohl mít příležitost vidět to ještě jednou, protože tohle je něco neuvěřitelného! Takové kouzlo mají prostě rockové koncerty...3D efekt sice nic moc, ale ten zvuk, ten obraz! Definice pro hudební orgasmus!(12.4.2009)

Skutečná pecka, jsem moc rád, že jsem se na U2 3D nakonec vypravil, protože to stálo za to. Úžasná atmosféra, která vás díky třidéčku vtáhne a ukáže stage z perspektiv, o kterých jste si dřív mohli nechat jen zdát. U2 válejí a v 3D kabátku je to vynikající. Jediné, co by to mohlo překonat, je reálný koncert (kterého se snad v létě dočkáme ;). Yeah!(28.2.2009)

• - Producenti museli získat prakticky každou digitální kameru a nahrávací zařízení na světě – tzn. 18 digitálních kamer Sony F950 CineAlta a nahrávací zařízení SR (2 kamery na každou 3D plošinu). (POMO)

• - Záznam byl pořízen během koncertů pod širým nebem (mimo Severní Ameriku) v Mexiku City v Mexiku, v Sao Paulu v Brazílii, v Santiagu v Chile a v Buenos Aires v Argentině. (POMO)

• - Na největším stadionu turné v Buenos Aires, kde proběhlo nejrozsáhlejší natáčení a vzniklo značné množství filmového záznamu, vzrostl počet technických pracovníků na 140. (POMO)