poster

Jolene

Drama

USA, 2008, 120 min

 • berusche
  ***

  Holka jedna nešťastná, neměla to teda úplně jednoduchý, njn, pro krásu se musí trpět (a že já ji teda za krásnou skutečně považuji, neb září v každém záběru a to díky své přirozenosti-jestli teda už není po nějakých zdokonalovacích procesech v salonech krásy). Ze začátku to bylo zvláštní, pak to nabralo dobré grády a v závěru, kde to mohlo excelovat, se to pohřbilo jako kdyby na konci někdo zjistil, že vlastně neví, co tím chtěl říci. A filmy, které končí tím, že vlastně nevíte, co se tím chtělo říci, jsou na pikaču, pokud nemají mít skryté poselství. Což bych nechtěla snímku křivdit, ale neměl ho.(20.7.2011)

 • Malarkey
  ***

  Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že se Jessica Chastain k herecké kariéře prošukala skrz svojí postavu brutálně naivní Jolene, které je samotná naivita cítit i z hlasu. Jako dobrý...ale úplně jsem Jolene nefandil. Celé dvě hodiny si do těch sraček padala sama a já se dycky zasekl akorát tak v momentě, kdy byly vidět kozy.(15.4.2018)

 • hellstruck
  ****

  Představte si dramata jako Kid, Somersault, Bílý oleandr, zrzavou hlavní hrdinku, do toho atmosféru 50.let (alespoň na začátku) a vyjde vám Jolene. Film o ne příliš pohledné dívce, která ale svým lolitovským vzhledem přitahuje všechny úchyly z okolí. Zpočátku mi film připomínal nějaké retro z padesátých, hudbou a hlavně přehráváním všech postav (dřív se prostě spíš sázelo na afektovanost než-li přirozenost) a měla jsem trochu problém se do toho dostat. Postupně ale taková atmosféra vymizí a není to tak záživné jako předtím. Přesto se ale jedná o zajímavý a pěkný příběh, i když Jolene nešlo moc litovat, všechno si udělala vlastním přičiněním. Film beru jako takový návod pro ženy, čeho se vyvarovat u mužů, jakých varovných signálů si předem všimnout, jakým typům chlapů se vyhnout, protože Jolene vystřídala snad všechny:) Takže výpovědní hodnotu "Jolene" určitě má, navíc jsem se vůbec nenudila.(19.9.2012)

 • misterz
  ****

  Áno, veci v živote sa menia vskutku rýchlo, koniec koncov ani život sám o sebe nemá ktovie aké dlhé trvanie... Čo sa týka snímku Jolene, bol som milo prekvapený a hlavne omámený skvelým, podmanivým stvárnením tejto postavy v podaní krásnej J. Chastain. Totálne som sedel ako prikovaný a hltal každú jednu scénu s ňou. Príbeh samotný mal síce aj slabšie, "odpočinkové" miesta, no nebolo ich veľa a ako celok to na mňa ohromne zapôsobilo. Bolo zaujímavé sledovať ako sa v cuku letu mení život hlavnej hrdinky a ako nás minulosť nakoniec aj tak doženie, darmo pred ňou utekáme. Koniec bol v tomto smere parádny, dramaticky silný a emotívny, presne ako som si ho predstavoval, aj keď na druhú stranu príbeh mohli ešte trocha ďalej do budúcnosti Jolene potiahnuť. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100(18.10.2017)

 • sochoking
  ****

  Spočiatku som bol zmätený. Pripadalo mi, že dej sa odohráva v 50. rokoch , ale nešli mi do hlavy tie magiče s cédečkami a tak, no a zrazu sa dej akoby presunul do 21. storočia a ona furt bola mladá kočka. Asi to bolo tými rekvizitami, účesmi ... neviem. A prosím vás, také vIdly akými boli obchodní partneri Sala, to akože kde vyhrabali ??! Ničmenej to bol jeden veľmi pútavý a nádherne vyrozprávaný príbeh, ktorý rýchlo odsýpal, s prekrásnou hlavnou hrdinkou v útoku !(26.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace