Jolene

USA, 2008, 120 min

Představte si dramata jako Kid, Somersault, Bílý oleandr, zrzavou hlavní hrdinku, do toho atmosféru 50.let (alespoň na začátku) a vyjde vám Jolene. Film o ne příliš pohledné dívce, která ale svým lolitovským vzhledem přitahuje všechny úchyly z okolí. Zpočátku mi film připomínal nějaké retro z padesátých, hudbou a hlavně přehráváním všech postav (dřív se prostě spíš sázelo na afektovanost než-li přirozenost) a měla jsem trochu problém se do toho dostat. Postupně ale taková atmosféra vymizí a není to tak záživné jako předtím. Přesto se ale jedná o zajímavý a pěkný příběh, i když Jolene nešlo moc litovat, všechno si udělala vlastním přičiněním. Film beru jako takový návod pro ženy, čeho se vyvarovat u mužů, jakých varovných signálů si předem všimnout, jakým typům chlapů se vyhnout, protože Jolene vystřídala snad všechny:) Takže výpovědní hodnotu "Jolene" určitě má, navíc jsem se vůbec nenudila.(19.9.2012)

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že se Jessica Chastain k herecké kariéře prošukala skrz svojí postavu brutálně naivní Jolene, které je samotná naivita cítit i z hlasu. Jako dobrý...ale úplně jsem Jolene nefandil. Celé dvě hodiny si do těch sraček padala sama a já se dycky zasekl akorát tak v momentě, kdy byly vidět kozy.(15.4.2018)

Áno, veci v živote sa menia vskutku rýchlo, koniec koncov ani život sám o sebe nemá ktovie aké dlhé trvanie... Čo sa týka snímku Jolene, bol som milo prekvapený a hlavne omámený skvelým, podmanivým stvárnením tejto postavy v podaní krásnej J. Chastain. Totálne som sedel ako prikovaný a hltal každú jednu scénu s ňou. Príbeh samotný mal síce aj slabšie, "odpočinkové" miesta, no nebolo ich veľa a ako celok to na mňa ohromne zapôsobilo. Bolo zaujímavé sledovať ako sa v cuku letu mení život hlavnej hrdinky a ako nás minulosť nakoniec aj tak doženie, darmo pred ňou utekáme. Koniec bol v tomto smere parádny, dramaticky silný a emotívny, presne ako som si ho predstavoval, aj keď na druhú stranu príbeh mohli ešte trocha ďalej do budúcnosti Jolene potiahnuť. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100(18.10.2017)

Tak nevím, je Jolene obětí anebo mazanou dívkou, která se až příliš rychle učí? Zprvu sebou sice ve své naivitě nechává manipulovat, ale už brzy zjišťuje, jak pěknou tvář a sexy tělo využít k dosažení snadnějšího života. A že její štěstí trvá vždy jen krátce? Aby ne, když nevybíravě jde s každým, kdo ji slíbí, že se o ni postará. Litovat hrdinku se mi příliš nedaří a rovněž stereotypně se opakující vzestupy i pády časem omrzí.(23.10.2017)

"V životě záleží na okamžicích. Když narazíš na ten dobrý, musíš se ho držet." ...Jeho šarm nelze přehlédnout. Stejně jako v Příběhu z Bronxu i tady byl pro mě Chazz Palminteri tou nejzajímavější mužskou postavou. Ač jsem doufala v jiný konec, holt život je boj holka a každá zkušenost tě něčím obohatí.(20.3.2014)