Bones

Bones

Horor / Krimi

USA, 2001, 96 min

• kingik

Kdo si přečte obsah distributora filmu by mohl být překvapený zdejším nízkým hodnocením. Jenže tentokrát slabé hodnocení plně vypovídá o nevalných kvalitách tohoto nepodarku. Nejhorší je, že si pár minut po skončení filmu na něj ani nevzpomenu a nevybaví se mně jediná scéna filmu, která by stála za to. Kontroverzní rapper Snoop Dogg hrát moc neumí, ale klidně se dá prohlásit, že tentokrát nebyl nejhorší. Všechno v tomhle filmu, který osciloval mezi slabým thrillerem a ještě slabším hororem je dokonale zpackané. Klady: ocenit se dají herci, že do toho vůbec šli + potenciál Zápory: převažuje nuda -nepovedené hororové scény - směšné pokusy o napětí - uhozené herecké výkony - neschopnost natočit kloudně jedinou scénu ve filmu - nelze si vybavit žádnou scénu z filmu - blábolivé dialogy - amatérsky pojatá režie - to jak se snímek bere vážně vyvolává smích - nulové napětí - zcela zabitý potenciál. Mé hodnocení: 20%(4.3.2013)

• Odpadlik

Asi se mělo jednat o horor nadupaný efekty o tom, jak zabitý gangster, pokojně odpočívající ve sklepě starého domu a využívající jakéhosi černého psa ke svému znovuzrození (?? nevysvětleno), dojde k zasloužené pomstě. Ve skutečnosti však jde o snůšku určitě drahých speciálních efektů splácaných páté přes deváté, smíchanými s potoky krve a různými nechutnostmi jako je zvracení červů apod. Musím napsat že takovou slátaninu jsem už dlouho neviděl a napadá mě otázka co tím vlastně chtěli tvůrci říci. Nechci vypadat jako rasista, ale asi je to film o čených a pro černé. Černá hudba, drtivá převaha černošských herců, vlastně barevným laděním filmu je celý film černý. Není ani divu že tu neuvidíme žádné známé tváře (snad s vyjímkou Pam Grierové - Pevnost Apačů v Bronxu, Jackie Brown). Všichni dobře víme, že s minimem efektů se dá udělat hodně dobrý napínavý film. Tady je spousta efektů, ale film není ani strašidelný ani napínavý, prostě jen nudný.(17.10.2003)

• SOLOM.

Jde o další z velké řady filmů, o kterých jsem ještě donedávna neměl ani páru a to ho údajně už několikrát vysílali v televizi. Nepříliš lichotivé hodnocení a komentáře byli jasným signálem, že tady asi nepůjde o nic světoborného. Již samotné jméno hlavního protagonisty mě lehce znepokojilo, protože rapper Snoop Dogg nikdy nepatřil mezi moje velké oblíbence. Tady jsem však trochu na vážkách, protože zas až taková tragédie to v mých očích nebyla a místy se mi kupodivu film i líbil. Zápletka nám sice neukáže nic extra nového, ale drží se již zažité šablony, která ve své první polovině docela fungovala. Atmosféra se místy tvůrcům i vydařila a nabídli nám několik zajímavých scén i jistou dávku napětí, ale většinou šlo jen o nepatrné záchvěvy. Dokud se totiž drželi dramatických pasáží, neměl jsem s filmem jako takovým žádný problém. Horší to však začalo být ve chvíli, kdy se rozhodli přitlačit a divák by se v tu chvíli měl začít (jakože) bát. Efekty jsou totiž spíše úsměvné a v některých okamžicích mi to spíš připadalo jako parodie, nežli že se u toho bude divák bát. Oranžová krev a podprůměrné gore totiž zrovna moc realističnosti a kvality nepobrali. Bones tak není vyložená katastrofa, ale ani nic co bych vám musel doporučovat. Film má několik světlejších okamžiků, ale negativa převažují. Nicméně si myslím, že ODPAD si nezaslouží!30%(15.12.2016)

• Beky

Utra-levná taškařice, jakýkoliv souboj s ostatními efky prohrává na plné čáře... Nechápu, že S.Doog a Pam Grier, kterou ještě k tomu považuju za dobrou herečku....dál tu větu znáte, určitě jste ji schopni domyslet!! Film jsem viděl kdysi dávno na HBO a nebylo mi z něj dobře!! Jednou větou: Dogg i P.Grier maji na nájem:)(31.1.2007)

• warhammer

Snímek na úrovni fekál porna s podvyživenou krysoopicí v hlajvní roli. Režisér po lobotomii trpící od narození paranoidní schizofrenií a těžkou mentální retardací se ukázal v pravé kráse zahradní kadibudky z přelomu 19. století. Jsou noci, kdy se mě zdají opravdu prapodivné sny. Občas tak trochu přemýšlím jestli jsem vůbec normální, ale někdy stačí vidět jeden film a je hned jasné, že je vše v naprostém pořádku(5.6.2013)

• - Film se natáčel ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (rafix)