Ošklivka Katka (TV seriál)

Komedie / Romantický

Česko, 2008–2009, 73x52 min

Asen Šopov

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková, Tomáš Racek, Hana Křížková, Vojtěch Štulc, Alena Štréblová, Viola Ottová, Veronika Žilková, Lumír Olšovský, Ladislav Frej st., Jana Švandová, Ladislav Županič, Josef Carda, Zdeněk Dušek, Vojtěch Hájek, Simona Postlerová, Liliana Malkina, Pavel Kikinčuk, Nancy Johannes, Agáta Prachařová, Radek Valenta, Barbora Mottlová, Vít Rohr, Kateřina Průšová, Pavel Trávníček, Mahulena Bočanová, Ewa Farna, Kateřina Pospíšilová, Daniel Nekonečný, Zuzana Belohorcová, Daniel Holovský, Jiří Maria Sieber, Dáša Kouřilová, Ondřej Kavan, Thomas Zielinski, Stanislav Lehký, Jitka Foltýnová, Veronika Petrová, Simona Prasková, Martin Maxa, Veronika Poláčková, Pavla Vojáčková, Jiří Ptáčník, Martin Sochor, Karel Pokorný, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Jan Brich, Radim Vašinka, Václav Knop, Monika Hladová, Petr Meissel, Zdeněk Palusga, Jelena Šebestová-Juklová, Karel Bělohradský, Dana Homolová, Jiří Krejčí, Markéta Coufalová, Mojmír Maděrič, Josef Hervert, Martin Veliký, Radek Zima, Tereza Hofová, Martin Učík, Erik Pardus, Ivo Šmoldas, Mária Dolanská, Petr Falc, Ruben Peguero, Jakub Jech, Jakub Leifer, Lukáš Král, Zdeněk Pikl, Aleš Hnídek, Gabriela Valcová, Peter Strenáčik, Jaroslav Mendel, Petra Ben Messaoud, Nikol Kouklová, Vilma Frantová, Martha Olšrová, Karolína Hlaváčková, Jakub Leier, Jan Husák, Jaromír Husák
  • svobik

Na dně české seriálové produkce jsem měl zatím Světla Pasáže. U těch jsem se ale místy opravdu bavil (sice špatností, ale bavil). To co ale předvádí Katka, je už trošku moc. Včerejší shlédnutá dvacetiminutovka na mě působila neuvěřitelným způsobem, že jsem jen koukal s otevřenou pusou a hledal vedle sebe flašku vodky. Hnus, velebnosti.(7.6.2008)

• maverick10

Nekdy mi prijde ze si televizni tvurci mysli, ze je divak naprostej idiot, kterej zbasti i tuhle napodobeninu Venezuelskejch telenovel. Jak vubec nekdo muze dostat napad, napodobit naprostej propadak? A co je nejhorsi?? Lidi na to stejne cumi. A tak oni tvurci televiznich pohrbu, nebudou tak blbi, ale ta blbost zrejme sedi pred televiznimi bedynkami.(2.2.2009)

• adams89

Od nového seriálu z produkce Tv Prima jsem vyložené zázraky rozhodně nečekal, ale výsledek předčil má veškerá očekávání! Proč to vůbec natočili? Vždyť už na tu původní Ošklivku Betty se nedalo dívat... Nejhorším článkem seriálu je jistě představitelka Katky Kateřina Janečková, která tak nechutně přehrává, až je to protivné. K ostatním hercům se pro jistotu ani snad nemá cenu vyjadřovat, celé je to utrpení. Těch 10% dávám za píseň Ewy Farné, ta mi sem jako jediná zapadá.(11.3.2008)

• Politik

Na začátku se mi líbil klip od Ewy Farné, prvních 5 dílů jsem viděl celých a tak jsem si říkal, třeba z toho něco bude, i když české seriály tohoto typu jsou jasný odpad :-) Moje sestra to ale stále sleduje tak za ní dávám 1 hvězdičku :-) Řekl bych že se nechali inspirovat Jihoamerickými telenovelami, zejména seriálem Ošklivka Betty, pouze to přenesli do českého prostředí a to ještě poměrně nepodařeně, ty stálé reklamy na to jsou také otravné .)) EDIT: Nyní když vidím nějaký díl dělá se mi zle, je to odpad a to obrovský !(24.11.2008)

• Phobia

Předělat dementní jihoamerickou telenovelu na české poměry? Který pošahaný bezmozek přišel s takovou zvrhlostí (proč ho/ji otec radši nestříknul do šprcky?)? Kdo je ochoten tuto zhovadilost sponzorovat (proč ty prachy nejdou radši na útulky pro psy?)? Kteří herci jsou tak zoufalí, aby v takové sračce hráli (proč nemají trochu sebeúcty a radši si nehodí mašli?)? Jak může existovat televize, schopná to odvysílat (proč do oné televize nenaběhne islámský terorista se slušivou dynamitovou vestičkou?)? Opravdu to někdo sleduje (neměl by dotyčný/dotyčná raději těch 52 minut mlátit hlavou do futer - třeba by pak dostal/a rozum?)? Opět hodnotím jen na základě spatřených upoutávek, co TV Prima vnucuje tak vehementně, až má i naprostý flegmatik nutkání rozkopat svůj televizor či libovolně drahé domácí kino. Každou vteřinu pohledu na tyto upoutávky slyším v hlavě smrtelný chropot mozkových buněk, co v šoku páchají sebevraždu nárazem do lebky. Odpad je slabé slovo, protože z odpadu může být i užitek, což se o tomto evidentním zblitku říct nedá.(12.3.2009)

• - Úvodní píseň k seriálu s názvem "Jaký to je" nazpívala Ewa Farná, napsala ji dvojice Gábina Osvaldová a Ondřej Soukup. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Matka Kateřiny Janečkové (hlavní hrdinky seriálu) se také živí jako herečka, ale pro změnu hraje převážně v divadle a jmenuje se Anna Bazgerová. (Agatha)

• - Seriál je českou verzí populárního kolumbijského seriálu Ošklivka Betty (od r. 2000), který se oproti tuzemské verzi dočkal vysílání v 15 zemích světa i svého pokračování. (Dlee)