Ošklivka Katka (TV seriál)

Komedie / Romantický

Česko, 2008–2009

Asen Šopov

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková, Tomáš Racek, Hana Křížková, Vojtěch Štulc, Alena Štréblová, Viola Ottová, Veronika Žilková, Lumír Olšovský, Ladislav Frej st., Jana Švandová, Ladislav Županič, Josef Carda, Zdeněk Dušek, Vojtěch Hájek, Simona Postlerová, Liliana Malkina, Pavel Kikinčuk, Nancy Johannes, Agáta Prachařová, Radek Valenta, Barbora Mottlová, Vít Rohr, Kateřina Průšová, Pavel Trávníček, Mahulena Bočanová, Ewa Farna, Kateřina Pospíšilová, Daniel Nekonečný, Zuzana Belohorcová, Daniel Holovský, Jiří Maria Sieber, Dáša Kouřilová, Ondřej Kavan, Thomas Zielinski, Stanislav Lehký, Jitka Foltýnová, Veronika Petrová, Simona Prasková, Martin Maxa, Veronika Poláčková, Pavla Vojáčková, Jiří Ptáčník, Martin Sochor, Karel Pokorný, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Jan Brich, Radim Vašinka, Václav Knop, Monika Hladová, Petr Meissel, Zdeněk Palusga, Jelena Šebestová-Juklová, Karel Bělohradský, Dana Homolová, Jiří Krejčí, Markéta Coufalová, Mojmír Maděrič, Josef Hervert, Martin Veliký, Radek Zima, Tereza Hofová, Martin Učík, Erik Pardus, Ivo Šmoldas, Mária Dolanská, Petr Falc, Ruben Peguero, Jakub Jech, Jakub Leifer, Lukáš Král, Zdeněk Pikl, Aleš Hnídek, Gabriela Valcová, Peter Strenáčik, Jaroslav Mendel, Petra Ben Messaoud, Nikol Kouklová, Vilma Frantová, Martha Olšrová, Karolína Hrůzová - Hlaváčková, Jakub Leier, Jan Husák, Jaromír Husák
  • haushinkaa

Česko se pokouší o telenovelu? Směšné, nemáme pro to ty správné přepoklady... Kolumbijci, Argentinci a ty jihoamerické národy mají prostě v povaze takové afektované trapárny, ale my? My rozhodně ne... Telenovely nijak nemiluju, ale tohle je stokrát horší než nějaká Esmeralda, a je to jenom kvůli tomu, že pro nás není charakteristický takový afekt a temperament, jaký je pro telenovely typický... Všechno je tam přehnané a umělé, ale na tohle my nemáme... Jižani jsou tady v tomhle mnohem lepší, většina z nich mi přijde přehnaně reagující, ale je to u nich přirozené... Jak bych to jen shrnula? Jejich afekt je trapný, ale přirozený, kdežto ten náš je nepřirozený, vynucený, umělý, tudíž ještě horší než ten jejich... Ach jo...(5.5.2008)

• petaspur

Měl jsem nutkání zaříznout tenhle seriál jenom na základě upoutávek. V rámci fair-play jsem se na celý jeden strhující díl soustředěně podíval a jsem naštvaný. To je taková nuda, že se tomu nedá ani zákeřně smát, což čas od času vědomě činím při náhodně puštěné desetiminutovce nějaké jihoamerické perly.(24.1.2009)

• adams89

Od nového seriálu z produkce Tv Prima jsem vyložené zázraky rozhodně nečekal, ale výsledek předčil má veškerá očekávání! Proč to vůbec natočili? Vždyť už na tu původní Ošklivku Betty se nedalo dívat... Nejhorším článkem seriálu je jistě představitelka Katky Kateřina Janečková, která tak nechutně přehrává, až je to protivné. K ostatním hercům se pro jistotu ani snad nemá cenu vyjadřovat, celé je to utrpení. Těch 10% dávám za píseň Ewy Farné, ta mi sem jako jediná zapadá.(11.3.2008)

• Derek

neviem ktoreho inteligenta napadlo ze by bolo dobre natocit uz tretiu verziu rovnakej temy ktora je aj tak stale na zivo vryta v pamati divakov... originalne je, ze tento paskvil nekopiruje iba jednu seriu, ale obe a to americku a kolumbijsku naraz. no ale aj tak to nestaci aspon na jednu hviezdicku...(7.3.2008)

• Ivush

Tenhle seriál jen podporuje všeobecné mínění o ženské kráse. Ošklivka Katka totiž ve skutečnosti ošklivá není. Jen se nemaluje, má ofinu a rovnátka. Je to známka ošklivosti? Každá žena, co se nefintí je ošklivka? Jsme zvědavá, jestli bude i nějaký seriál "Ošklivec xxx" ... Pánové Chlumský a Slavík se vážně vyznají.(10.5.2008)

• - Úvodní píseň k seriálu s názvem "Jaký to je" nazpívala Ewa Farná, napsala ji dvojice Gábina Osvaldová a Ondřej Soukup.

• - Matka Kateřiny Janečkové (hlavní hrdinky seriálu) se také živí jako herečka, ale pro změnu hraje převážně v divadle a jmenuje se Anna Bazgerová. (Agatha)

• - Seriál je českou verzí populárního kolumbijského seriálu Ošklivka Betty (od r. 2000), který se oproti tuzemské verzi dočkal vysílání v 15 zemích světa i svého pokračování. (Dlee)