Ošklivka Katka (TV seriál)

Komedie / Romantický

Česko, 2008–2009, 73x52 min

Asen Šopov

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková, Tomáš Racek, Hana Křížková, Vojtěch Štulc, Alena Štréblová, Viola Ottová, Veronika Žilková, Lumír Olšovský, Ladislav Frej st., Jana Švandová, Ladislav Županič, Josef Carda, Zdeněk Dušek, Vojtěch Hájek, Simona Postlerová, Liliana Malkina, Pavel Kikinčuk, Nancy Johannes, Agáta Prachařová, Radek Valenta, Barbora Mottlová, Vít Rohr, Kateřina Průšová, Pavel Trávníček, Mahulena Bočanová, Ewa Farna, Kateřina Pospíšilová, Daniel Nekonečný, Zuzana Belohorcová, Daniel Holovský, Jiří Maria Sieber, Dáša Kouřilová, Ondřej Kavan, Thomas Zielinski, Stanislav Lehký, Jitka Foltýnová, Veronika Petrová, Simona Prasková, Martin Maxa, Veronika Poláčková, Pavla Vojáčková, Jiří Ptáčník, Martin Sochor, Karel Pokorný, Lucie Benešová, Vanda Konečná Károlyi, Jan Brich, Radim Vašinka, Václav Knop, Monika Hladová, Petr Meissel, Zdeněk Palusga, Jelena Šebestová-Juklová, Karel Bělohradský, Dana Homolová, Jiří Krejčí, Markéta Coufalová, Mojmír Maděrič, Josef Hervert, Martin Veliký, Radek Zima, Tereza Hofová, Martin Učík, Erik Pardus, Ivo Šmoldas, Mária Dolanská, Petr Falc, Ruben Peguero, Jakub Jech, Jakub Leifer, Lukáš Král, Zdeněk Pikl, Aleš Hnídek, Gabriela Valcová, Peter Strenáčik, Jaroslav Mendel, Petra Ben Messaoud, Nikol Kouklová, Vilma Frantová, Martha Olšrová, Karolína Hlaváčková, Jakub Leier, Jan Husák, Jaromír Husák
  • Tosim

První díl, jo: několik počátečních záběrů je nasnímáno z pohledu titulní představitelky!!! No a co, řeknete si, ale lidé, nechávající se dobrovolně oblbákovávat týden co týden těmito übersračkami to asi vážně berou jako hlubokomyslné umění. Ty krávo!!! Co v tomto pohledává např. Ladislav Frej, je záhada vesmíru, kterou nevím, zda někdy v životě rozluštím...(5.3.2008)

• GilEstel

Česká verze jihoamerické telenovely OŠKLIVKA BETTY, není o nic lepší, ba spíš horší (Ano, je to neuvěřitelné, ale jde to.) než její originál. Při tuzemském pohledu je totiž ještě více vidět ubohost příběhu a dialogů. V cizím prostředí je tento prvek lehce zmírněn. Tato programová výplň odpoledního vysílacího času má asi sloužit jako zábava pro ženy v domácnosti, které se potřebují nějak zabavit u žehlicího prkna. Pro ostatní to funguje jako dokonalé hodinové televizní vakuum.(17.8.2011)

• Gemini

Typicky afektovaně nablblou jihoamerickou telenovelu, přetavenou ve Státech v poměrně slušnou (a "osobitou") komedii na pokračování s pár ulítlými postavami, dostala do drápů tuzemská seriálová scéna. A můžete hádat, jestli je výsledkem něco jiného než překližková bolest a mučivý Boll. Prudce ekonomicky zdatná neroztomile nešikovná Katka se chová jako nanynka bez inteligence, která by z ní měla stříkat na všechny okolo. Na tuto hlavní postavu jsou nalepené jednorozměrné méně hlavní a vedlejší figury, z nichž vám může být smutno na několik způsobů - buď hrají slepičí mozky nenávistné a/nebo kariéristické, nebo regulérně tupé, což má být podle tvůrců vtipné. Muži jsou jedním vrzem nesympatičtí - ona Ošklivka Katka vlastně symbolizuje tragické období, kdy se Prima s obnoveným nadšením pustila do tvorby originálních pořadů a soutěží, a kdy vznikly třeba pamětihodné omyly jako Šimůnkovy Blondýny - tedy doba, kdy herecky nepříliš použitelným a neoprávněně namachrovaným "hvězdám" s vizáží modelů patřil hlavní vysílací čas, či (minimálně v oné pohnuté době) přiléhavěji řečeno čas vysírací. Inu jaké zde tedy máme mužské hrdiny? Neschopného Synáčka alias Prvního Milovníka (fajnšmekrům televizního trashe známý z přehmatu TV Prima jménem Vím, Cos Dělal V Pátek), Prazvláštního Pobočníka alias Slepého Milovníka (Olga Lounová? Promiňte, ale ta dříví štípající brada a kobylovitý vzhled, navíc když hraje takovou tupku, to je pro diváka opravdu SM, jakkoliv dobře si ta dáma třeba v reálu zpívá.), Pipinu Chorobně Hysterickou a že prý Estetickou (PCHE), a Ladislava Županiče Estrádního s Nesmělým Inteligentním Kamarádem. Víc snad na toto téma netřeba dodávat, v druhém plánu je tu ovšem hrdinčino rodinné zázemí, ztělesněné duem Vydra-Boušková. Tihle jediní jako by pochopili, čeho se to účastní, a jejich ochranitelské či "děj vedlejšími zápletkami zpestřující" lokální (od slova lokál) etudy - jakkoliv těžko přežitelné - působí dojmem, že jejich protagonisté vědí, co dělají, a neprezentují nějaké zoufalé ambice stát se sezónním tahákem, který bude pro hysterické nadšení tisícihlavých davů minimálně jednou do roka opakován ve frekvenci obden jeden díl. Pokud by taková situace nastala, žádám, aby byli podle kartelové dohody komerčních televizí z roku 2010 (vy nám pro náš Dokonalý Svět nadeženete diváky Cestami Domů) opět mezi lid vypuštěni Krakeni jménem Světla Pasáže a On Je Žena. Jedna hvězda je tu proto, že ačkoliv zde jsou momenty hodné zhlédnutí pro to, jak jsou zoufale špatné, je jejich frekvence příliš malá, a tím pádem riziko zásahu neumětelstvím a naprostou nepoužitelností příliš vysoké.(28.10.2010)

• hippyman

kde začít...?! představitelka katky (Kateřina Janečková) je opravdu skvělá, hned si ji dám do Nejoblíbenějších hereček... scénář je pecka, tolik dramatických zvratů v jednom díle jsem opravdu nikde neviděl... interiéry jsou nádherné a nápadité, rovněž velice originální, neméně tak myšlenka námětu, kterou od nás okopírovali již před několika lety zdrogovaní teroristi z jižní ameriky či bůhvíodkud... je toho moc, co stojí za zmínku, to se prostě musí vidět! omlouvám se všemu, co jsem dosud nazval odpad!em... parodie na sebe sama, co dodat...(10.3.2008)

• milka

Nový primácký seriál naplnil ta nejhorší očekávání a ještě je možná malinko předčil. Člověk si při nakouknutí na Ordinaci a Křehké vztahy řekne, že hlubší už to české seriálové dno být nemůže. Ale Prima nás přesvědčila, že ubohost a demence nezná mezí a že to dno je ještě hlouběji, než jsme si mysleli. No až uvidíte návrháře Lumíra Olšovského, tak sami pochopíte. Toho jen tak z hlavy nevymažu.(5.3.2008)

• - Jana Boušková a Václav Vydra hrají v seriálu manžele, kterými se v roce 2006 stali i ve skutečnosti. (x_silver)

• - Úvodní píseň k seriálu s názvem "Jaký to je" nazpívala Ewa Farná, napsala ji dvojice Gábina Osvaldová a Ondřej Soukup. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Seriál je českou verzí populárního kolumbijského seriálu Ošklivka Betty (od r. 2000), který se oproti tuzemské verzi dočkal vysílání v 15 zemích světa i svého pokračování. (Dlee)