Monstra oceánů 3D - Pravěké dobrodružství

USA, 2007, 40 min

Peter Gabriel

Scénografie:

Chas. Butcher

Vzpomínám si na ten zážitek z IMAXU. 3D tehdy nebyla tak okoukaná věcička. Kina IMAX lákali lidi reklamami, kde se diváci lekají. A já měl vážně pocit, že proti mě něco plave. Ne jako teď, kdy se 3D používá výhradně pro peníze. Pro mě to byl velký zážitek. V téhle době by Monstra oceánů neměla šanci. V ohledu dokumentu je to jen tuctovka. Viděno v kině.(28.3.2013)

No považuji to spíše jako dokument, co se chce skutečně jen pochlubit 3D efekty, které dokonale podpořuje působivá hudba. Ovšem jakákoliv jeho vypovídající hodnota je prakticky nulová. Nic nového a ani zajímavého se zcela jistě nedovíte, takže asi tím jediným co stojí skutečně za to je asi fakt, že vás během celého dokumentu sežere několikrát žralok či ještě nějaká větší potvora. Což je záležitost vizuálně pěkná a určitě by stála i za nejedno zopakování. Takže já jsem vcelku spokojen.* * *(13.12.2011)

• playboxguest

Celkem primitivní dokument, u nějž pochybuju, že si z něj nějaký divák může odnést zajímavé informace, které obohatí. Účel těchto filmů, ač se nazývají dokumenty, však stejně většinou nespočívá v informativnosti, jako spíš ve 3D **** rozměru, kdy se divák stejně kochá a tak tomu řečenému nevěnuje zas tak velkou pozornost. 3Dčko perfektní, jak už je u Imax dokumentů zvykem, obývák se vám většinu stopáže doslova zaplní rybama, kolikrát k vám nějaká ošklivá i připluje tak blízko, že jste skoro nervózní, aby se o vás neotřela (já se párkrát teda štítila :D), hvězdu dolů tentokrát 3Dčku ubírám jen proto, že mi spousta záběrů, ač působily pekelně dobře, připadala po dvaceti minutách nápadně opakovaná a na jedno brdo.(15.10.2013)

Upřímně, žádný zázrak. Nebýt "atraktivního" 3déčka, klidně bych hvězdičku ubral. Stopáž je naštěstí rozumně krátká, takže té třičtvrtěhodiny člověk ani nelituje. Pravda, v práci film pouštím každou chvíli, ale to jen kvůli tomu wow efektu, kdy běžní znojmáci, nedotčení IMAXem, hledí na anaglyfické brýle jako na zázrak techniky.(12.2.2010)

Celkem pěkný dokument, který však v ničem nevyniká nad ostatními(snad v tom, že současní paleontologové v tomto dokumentu připomínají najaté herce víc než je obvykle). Klasicky použili vyprávění příběhu jedné z fosilií(jako v baladě o Alosaurovi), akorát s tím rozdílem, že tu vařili z vody (zapojili tam jiná zvířata, které se téměř stoprocentně s "Dolly" nikdy nesetkala), ale co je to přece o vodních živočiších.(18.2.2012)

• - Monstra oceánů v 3D vyšlo jak na Blu-ray tak na DVD. Součástí balení jsou i 4 kusy speciálních brýlí pro sledování 3D programů. Brýle lze využít například i ke sledování 3D klipů, které jsou volně a legálně k prohlížení na internetu. (POMO)