Monstra oceánů 3D - Pravěké dobrodružství

Peter Gabriel

Scénografie:

Chas Butcher
  • Prochy38

||| Dokud budou dokumenty řazeny do žebříčků nejlepších filmů, dokud nebudou vyčleněny do speciální kategorie, vždy ode mě a bez výjimky dostanou odpad!. Své hodnocení nechávám zde v komentáři, v tomto případě bych dokument hodnotil - 3* ||| Já si bohužel 3D efekty neužil. Byl jsem svědkem pouze 2D varianty na PC. Dokumenty od National Geographic jsou vždy na té nejvyšší úrovni. Tento nebyl zlý, ale přišlo mi to tak nějak slabé. A upřímně, takový příběh jste vymysleli jen na základě toho, že měla v ploutvi žraloží zub? No já nevím. Jak jsem řekl, dokument udělaný hezky, ale celkově mi to přišlo spíše slabší. Jakoby to byl jeden z X....(5.12.2011)

Celkem pěkný dokument, který však v ničem nevyniká nad ostatními(snad v tom, že současní paleontologové v tomto dokumentu připomínají najaté herce víc než je obvykle). Klasicky použili vyprávění příběhu jedné z fosilií(jako v baladě o Alosaurovi), akorát s tím rozdílem, že tu vařili z vody (zapojili tam jiná zvířata, které se téměř stoprocentně s "Dolly" nikdy nesetkala), ale co je to přece o vodních živočiších.(18.2.2012)

Vzpomínám si na ten zážitek z IMAXU. 3D tehdy nebyla tak okoukaná věcička. Kina IMAX lákali lidi reklamami, kde se diváci lekají. A já měl vážně pocit, že proti mě něco plave. Ne jako teď, kdy se 3D používá výhradně pro peníze. Pro mě to byl velký zážitek. V téhle době by Monstra oceánů neměla šanci. V ohledu dokumentu je to jen tuctovka. Viděno v kině.(28.3.2013)

• playboxguest

Celkem primitivní dokument, u nějž pochybuju, že si z něj nějaký divák může odnést zajímavé informace, které obohatí. Účel těchto filmů, ač se nazývají dokumenty, však stejně většinou nespočívá v informativnosti, jako spíš ve 3D **** rozměru, kdy se divák stejně kochá a tak tomu řečenému nevěnuje zas tak velkou pozornost. 3Dčko perfektní, jak už je u Imax dokumentů zvykem, obývák se vám většinu stopáže doslova zaplní rybama, kolikrát k vám nějaká ošklivá i připluje tak blízko, že jste skoro nervózní, aby se o vás neotřela (já se párkrát teda štítila :D), hvězdu dolů tentokrát 3Dčku ubírám jen proto, že mi spousta záběrů, ač působily pekelně dobře, připadala po dvaceti minutách nápadně opakovaná a na jedno brdo.(15.10.2013)

Velice slušný dokument s vyspělou animací. My, co se na dokumenty díváme hlavně kvůli tomu, že jsou to dokumenty (a ne s přepjatými nároky na příběh/zápletku/drama, protože to je příjemný sice, avšak u dokumentů stále jen bonus), budeme spokojeni. Bod za Tylosaura, v ostatních podobných záležitostech chyběl.(18.2.2013)

• - Monstra oceánů v 3D vyšlo jak na Blu-ray tak na DVD. Součástí balení jsou i 4 kusy speciálních brýlí pro sledování 3D programů. Brýle lze využít například i ke sledování 3D klipů, které jsou volně a legálně k prohlížení na internetu. (POMO)