Honeydripper

• Velká Británie Honeydripper (více)

Tyrone Purvis, majitel hudebního klubu Honeydripper, se topí v dluzích. V poválečné době si lidi v Alabamě ještě nenašli cestu do tohoto klubu a tak Tyronovi hrozí bankrot. Ačkoliv program je slušný, nedaří se mu nalákat lidi do svého hudebního království. Jednou se doslechne o mladíkovy jménem Sonny, který o sobě tvrdí, že když on spustí na kytaru, tak světoví kytaroví mágové odhodí své nástroje a raději vyrazí do polí. Inu Tyrone přemluví místního šerifa, jehož je Sonny chráněncem, aby mohl v jeho klubu vystupovat. No a co myslíte? Mluvil velkohubý mladík pravdu? Pomůže to Tyronovi nalákat lidi do jeho klubu? (maverick10)

Chrysopras

Tak jsem konečně viděl nějakou tu celebritu jak přebírá sošku - D. Glover. A poznámka na okraj: z novinářů, fotografů atd. se mi zvedá kufr... ( 43. KVIFF ) ()

Exkvizitor

Jakkoliv je Honeydripper herecky skvělý a vrchovatě obdařený hudbou, která je mému srdci (o jiných orgánech nemluvě) blízká, nelze si nevšimnout, že scénář vrší jedno klišé na druhé: od postav (jako zneuznaný fenomenální talent, který dostane svou životní šanci; majitel hospody s temnou minulostí, kterou musí napravit; vševědoucí slepý hudebník...) po dějové zvraty, které nezadržitelně míří k totálnímu happy endu. Přesto nelze scénáři upřít několikero pěkných dialogů. (Jeden zněl myslím přibližně takto: "Aha, takže tohle město se jmenuje Harmony. To zní nadějně." - "Na jména nehleď, chlapče. Za celej život jsem byl jen jednou ve vězení. A to v městě, jménem Liberty.") ()

bassator

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - HORIZONS - Horizonty - 30%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.54/261 ()

Skejpr

Krásná atmosféra, spousta černé muziky a v neposlední řadě také překrásné výkony řadí tento film po bok Hairspraye. Stejné zjevení odnikud a stejné nadšení a radost na jeho konci. A kdo by se staral o klišé, když slepý černoch s druhou nejstarší kytarou (tu nejstarší má ďábel) je prostě k pos... sežrání ()

• Possum (Keb' Mo) hraje ve filmu na resofonickou kytaru, vyrobenou českou firmou Amistar. (Smrtokvitek)
  • Postavy Possuma a Sonnyho Blaka Jr. ztvárnili profesionální bluesoví hudebníci Keb' Mo a Gary Clark Jr. (Smrtokvitek)