Cash on Demand

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 1961, 89 min

David T. Chantler

Arthur Grant

Je to vlastně takovej návod, jak vykrást banku, která je dobře zabezpečená - aniž byste použili maskování a zbraně, kterýma byste pracovníkům vyhrožovali anebo se jimi museli prostřílet ven. Chce to prostě jen dobrej nápad, trochu přípravy, vychytanej plán, přesvědčovací schopnosti a hlavně nevypadat jako zloděj. A nejen, že si dáte s ředitelem panáka, bankovní úředníčci vám dokonce přeparkují auto a donesou vám z něj zavazadla...prostě služby jaxe patří! Ovšem dovoluji si tvrdit, že dnes by to nikomu neprošlo. :-) A jelikož je to vánoční loupež a jak všichni víme, Vánoce jsou svátky míru, klidu a lásky, i srdce pedantského ředitele nakonec jihne... aspoň k něčemu ta vykrádačka byla. Což z téhle kriminálky sice dělá naprosto pohodovej film, ovšem na vyšší hodnocení tomu chybělo větší napětí a nějakej vymakanější závěr... Peter Cushing sice tradičně v Hammeru, ovšem netradičně v nehororovém žánru...(16.3.2014)

Brilantní thriller o jedné moc dobře promyšlené bankovní loupeži, film chladný, napínavý, s excelujícím Peterem Cushingem v hlavní roli. Ani před Vánocemi si jeden nemůže být jist o svůj trezůrek s 97 tisíci liber. Hammer zase válí. Až na lehce vánočně-moralistní závěrečný dovětek o napraveném šéfovi není co vytknout.(27.10.2011)

Opäť výborný Hammer, tentoraz v podobe kriminálnej drámy s pár prvkami cynického humoru. Cushing opäť dokazuje, že mu nerobia žiadny probém ani iné úlohy ako len prenasledovateľa Drakulu či dr. Frenkenstein. Teraz v roli veľmi prísneho riaditeľa, ktorý sa spolupodiela na šibalsky premyslenej bankovej lúpeži. Záver mohol byť ale dotiahnutý trochu viac. Hodnotenie: 80%(14.7.2014)

Béčkové studio Hammer opět předvedlo své kvality. A nemusí se za ně stydět, ba naopak! Člověk by si řekl, že točí jedno a to samé. Opak je pravdou a zde mě vyrazili dech! Něco málo filmů jsem už shlédnul, ale ještě jsem žádný neviděl s obdobným nápadem. Musím pochválit Hammery a budu se těšit zase na nějaký ten zážitek z její dlouhé filmové ságy! 80%(23.9.2014)

Peter Cushing v tomto filmu ukazuje, jak moc skvělým hercem byl. Z panovačného vedoucího pobočky banky se mění na roztřeseného mužíka, který je vržen do role, kterou by si rozhodně nepřál. Spolu s Andrém Morellem pak vedou výbornou hru, která je dobře vypointována až do konce. Studio Hammer má ve své historii nenápadné poklady.(17.7.2014)