poster

Cash on Demand

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 1961, 89 min

Scénář:

David T. Chantler

Kamera:

Arthur Grant

Scénografie:

Bernard Robinson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  ****

  Nezvyklý Hammer film, nejedná se totiž o horor. Nicméně máme tu Cushinga který je vydírán ať vyloupí banku ve které pracuje. Ač se zdá příběh jakkoliv jednoduchý nebo klišé to co tu předvádí Cushing je naprosto vynikající hraní. Za žádnou cenu nechce vykrást banku kde pracuje ale zároveň na tlak hlavního zloděje musí.Film se odehrává jen na pár místech a je postaven na vynikajících dialozích. Je zajímavé že tenhle film se nestal známější protože tohle je opravdu jízda. A konec? Konec je tak kulervoucí a to jak měl všechno hlavní zloděj vymyšlené je naprosto dokonalé.(2.9.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Konverzační krimi začíná úředními banalitami a končí bojem o život nejbližších. Celý film samozřejmě táhne bezchybný P.Cushing, kterého si dovedu představit na divadle pro jednoho herce. Klasická temná hudba 60. let, černobílá kamera a dokumentární mapování cesty do hlubin bankovního trezoru. ,,Dejte si se mnou.",,Já v pracovní době...nikdy." ,,Když jsou ty Vánoce?",,Tak dobře." V závěru jsem si ale nebyl jist, kdo je kdo...zda se opravdu jedná o nového inspektora. Mnou viděná verze měla 89 minut, nikoliv zde uváděných 66.(19.10.2017)

 • Petrus1
  ***

  Je to vlastně takovej návod, jak vykrást banku, která je dobře zabezpečená - aniž byste použili maskování a zbraně, kterýma byste pracovníkům vyhrožovali anebo se jimi museli prostřílet ven. Chce to prostě jen dobrej nápad, trochu přípravy, vychytanej plán, přesvědčovací schopnosti a hlavně nevypadat jako zloděj. A nejen, že si dáte s ředitelem panáka, bankovní úředníčci vám dokonce přeparkují auto a donesou vám z něj zavazadla...prostě služby jaxe patří! Ovšem dovoluji si tvrdit, že dnes by to nikomu neprošlo. :-) A jelikož je to vánoční loupež a jak všichni víme, Vánoce jsou svátky míru, klidu a lásky, i srdce pedantského ředitele nakonec jihne... aspoň k něčemu ta vykrádačka byla. Což z téhle kriminálky sice dělá naprosto pohodovej film, ovšem na vyšší hodnocení tomu chybělo větší napětí a nějakej vymakanější závěr... Peter Cushing sice tradičně v Hammeru, ovšem netradičně v nehororovém žánru...(16.3.2014)

 • Rodriguez
  ****

  Béčkové studio Hammer opět předvedlo své kvality. A nemusí se za ně stydět, ba naopak! Člověk by si řekl, že točí jedno a to samé. Opak je pravdou a zde mě vyrazili dech! Něco málo filmů jsem už shlédnul, ale ještě jsem žádný neviděl s obdobným nápadem. Musím pochválit Hammery a budu se těšit zase na nějaký ten zážitek z její dlouhé filmové ságy! 80%(23.9.2014)

 • dopitak
  *****

  Brilantní thriller o jedné moc dobře promyšlené bankovní loupeži, film chladný, napínavý, s excelujícím Peterem Cushingem v hlavní roli. Ani před Vánocemi si jeden nemůže být jist o svůj trezůrek s 97 tisíci liber. Hammer zase válí. Až na lehce vánočně-moralistní závěrečný dovětek o napraveném šéfovi není co vytknout.(27.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace