Střelený

Bulletproof

Strelení

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1996, 81 min

I pri 75 minutach zabavy som sa slusne bavil a to uznavam, ze tam bolo par scenaristickych chyb, ako trebars vypnutie motora lietadla vo vzduchu, nasledne zastavenie tocenia vrtul a hladke pristatie, ale ja som tu nehladal chyby, ale zabavu a duo Sandler - Wayans fungovalo. Sandlerov spev v sprche I Will Always Love You od Whitney Houston liezol Wayansovi rovnako na nervy, ako Whoopy Goldberg liezol na nervy spev Patricka Swayzeho v DUCHOVI (1990) alebo retardovany Sandler a jeho ,,Disneylaaand" a na tychto a mnohych dalsich dialogoch som sa nasmial a preto davam 4 hviezdicky, aj ked chapem, ze pre mnohych uzivatelov to bola jednoducho blbost. No a aby som nezabudol na Jamesa Caana, aj on si zahral svojho zaporaka s chutou a vdaka jeho pritomnosti ma film bavil o to viac... 05.05.2010 _______ Adam Sandler - (Moses) +++ Damon Wayans - (Keats) +++ James Caan - (Colton) +++ Jeep Swenson - (Bledsoe) +++ Bill Nunn - (Finch) +++ Larry McCoy - (Det. Sulliman) +++ Allen Covert - (Det. Jones) +++ Xander Berkeley - (Gentry) +++ Hudba: Elmer Bernstein +++(5.5.2010)

Jeden z těch slabších kousků jednoho z mých oblíbených komediálních herců Adama Sandlera. Hodnocení dávám především za Adama a Damona Wayanse, kterému to s Adamem docela sedlo - myslím ten druh humoru, nikoliv herecký výkon. Jinak film samotný nic moc - např. zkratkovitý a místy hodně přeskakovitý scénář. Slabší 3*(29.6.2006)

Damon Wayans si zopakoval Posledního skauta, ovšem s tím rozdílem že tentokrát hraje první housle sám. Zdatně mu však sekunduje Sandler, který rozhodně nijak nezaostává! Celou squadru doplňuje skvěle čůlisnej záporák James Caan. Absenci jakéhokoli náznaku příběhu a měsíční krátery ve scénáři úspěšně a pevně tmelí spousta akce, kupa hlášek, příjemná stopáž a již zmíněná herecká trojka!(1.6.2009)

Milé překvapení, sice kravina každym coulem, ale skvělá kravina. Akční komedie, plná skvělejch hlášek a hrozně dobře ztvárněný hlavní dvojice. Dokonce bych si troufnul tvrdit, že je to jeden z nej výkonů Adama Sandlera. Tyhle typy komedii mám rád. Člověk od nich nic nečeká, takže ho nemůžou zklamat. Prostě oddychovka na večer jak se patří.(30.1.2012)

Ať si říká kdo chce, co chce, Adam Sandler prostě umí a tahle střelená road-movie patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co jsme od něj mohli doposud vidět. Navíc spolupráce se sympaťákem Wayansem byla také trefou do černého, ti dva si vyloženě rozumí a jejich herecká souhra je tou hlavní ingrediencí, která posouvá snímek lehce nad běžný průměr. Není tu moc co dodávat, kdo má nějaké zkušenosti s ranými sandlerovkami, dokáže si celkem jednodušše představit, co má od Střeleného očekávat. 75%(16.7.2011)

• - V poslední scéně, ve které se má pes zhroutit na pult, je možné vidět lidskou ruku, která tahá psa právě k pultu. (KucC)

• - Sven-Ole Thorsen, který na filmu pracoval jako kaskadér, si zahrál také malou roli zabijáka. (Rominator)