poster

Dr. Who and the Daleks

Sci-Fi

Velká Británie, 1965, 85 min

Režie:

Gordon Flemyng

Scénář:

Milton Subotsky

Kamera:

John Wilcox

Producenti:

Milton Subotsky
(další profese)
 • corpsy
  ***

  Sci-fi príliš detinské na to, aby som ho bral trochu vážnejšie. Hodí sa na sobotňajšie predpoludnie pre tých neskôr narodených ( samozrejme s prihliadnutím na dobu, dnes by to bolo u tejto kategórie divákov fiasko ) a podľa toho aj vyzerá. Moje prvé stretnutie s týmto kultom ( DR. WHO ), nedopadlo podľa očakávaní.(27.5.2015)

 • Quint
  ***

  Filmová verze nekonečného britského sci-fi seriálu Doctor Who s roztomile připitomělým humorem, ujetou výpravou a lacinými triky, kde stačí abyste ve stroji času na zahradě zatáhli za jedinou páku... a ocitnete se ve světě blikajících, pepřenkově tvarovaných robotů s mechanickýma očima na stopce, kteří na vás skřípavě kovovými hlasy zběsile pořvávají: "Exterminate! Exterminate!".(23.4.2005)

 • PanCitron
  ***

  V zásadě jde o převyprávění prvního Doktorvskýho (Doctor Who) příběhu s Daleky z roku 1963 (002 - The Daleks), ovšem s několika rozdíly. Především postava našeho cestovatele čase je zde jako pozemšťan dr. Who (A ačkoliv je Cushing jinak skvělý herec Hartnellově inkarnaci Doktora se nevyrovná), TARDIS se nezasekla jako telefonní budka, ale je rovnou tak postavená, Ian je přítel Barbary a je vykreslený spíš jako slaboch... a mohl bych pokračovat dál. Pro fanoušky Doctora podivná zajímavost s barevnými Daleky pro zbytek trochu průměrnější SF film.(23.12.2009)

 • Whovian
  ***

  no, na to, že to v DW magazinu z červnu bylo tak opěvovaný, tak to nebylo nic moc.... Cushing se snažil až moc napodobovat Hartnella, ale chápu, že když diváci v té době ještě neviděli žádnou jinou inkarnaci, tak se bál, co by se stalo, kdyby podal té postavy svou vlastní verzi. Jinak to, jak říká Susan pořád "Suzie" a to, že z Iana udělali naprostýho blba je strašně otravný, a to nemluvě o tom, že si TARDIS Doctor postavil, že je pozemšťan a že je Barbara jeho vnučka. Ale nejhorší ze všeho je to, že Dalekové použijí "EXTERMINATE" snad jenom jednou! ... ale když na to ale člověk zapomene, tak je to celkem zábavný(26.10.2013)

 • Xeelee
  *

  Doktor je člověk a TARDIS v podobě budky si postavil na zahrádce. To jako vážně? Na filmu je špatně úplně všechno. Podívejte se na The Daleks, 2. příběh z 1. řady seriálu (1963). Tohle je jeden z nejhorších a nejzbytečnějších remaků jaký kdy kdo natočil a nejsmutnější je asi to, že s předchozími 2 řadami nemá film prakticky nic společnýho. Susan je malá holčička. Barbara s Ianem spolu chodí. S Doktorem se znají a do TARDIS se dostanou krátce po Ianově návštěvě. Susan je tuctová holčička, Barbara naprosto nezajímavá pasivní postava, který si sotva všimnete, Ian je strašně nesympatickej zbabělec a nemehlo (mmj. omylem nastartoval TARDIS a přenes je) a samotnej omlazenej Doktor se nejspíš snažil napodobit toho seriálovýho, ale s jeho toporným herectvím se mu to zoufale nedaří. V porovnání se skvělými hereckými výkony seriálovejch aktérů je to tragédie. Ale to zdaleka není všechno. Původní 7dílnej příběh má téměř 3 hodiny. Zkraťte ho na míň jak polovinu, zmršte skoro všechny povedený scény, občas zatajte motivaci postav, přidejte spoustu WTF úprav, odfláklejch papundeklovejch kulis, mizernejch herců, šílenej make-up Thalů, stupidně doslovný vysvětlující dialogy pro blbce, úděsnou hudbu, Technicolor barvy (it's new), narvěte to do jednoho filmu a dostanete Dr. Who and the Daleks. TARDIS vevnitř vypadá příšerně. Nemá uprostřed ovládací konzoli, ale všude u stěn sou šílený přístroje a je to jedno nepřehledný hnusný klubko drátů. A pokud vám to nestačí, tak Dalekové, ta velmi nebezpečná rasa a největší Doktorovi nepřátelé, tu působí naprosto neschopně a poměrně neškodně. Je mi z toho smutno. (2. film dopad ještě hůř.)(9.6.2013)

 • - Zatímco v seriálové verzi je Dr. Who mimozemšťan, v tomto filmu jde o člověka. (PanCitron)

 • - Jedná se o filmový remake druhého příběhu z první série Doctora Who s názvem "The Daleks". (PanCitron)

 • - TARDIS Petera Cushinga je zatím jediná TARDIS, jejíž dveře se otevírají ven. A zatímco v prvním filmu jsou dveře zevnitř stejně modré jako celá budka, ve druhém filmu Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D. (1966) jsou dveře zevnitř bílé. (Dreamiest)