• Austrálie

Velká Británie, 1972, 94 min

Arthur Grant

John McCabe

Jimmy Sangster

Filmům studia Hammer, které se odehrávají v "současnosti" se většinou vyhýbám, přeci jen mám raději mlhu a staré hrady, ale tentokrát jsem udělal výjimku. A ne, že bych snad byl vyloženě naštvaný, ale tenhle film o dívce, která se se svým manželem přestěhuje do obří chlapecké školy, aby tady trpěla útoky podivného jednorukého muže, mě dvakrát nezaujal. Herci jsou do jednoho dobří, aby taky ne, ale příběh je poměrně nezajímavý a tempo se vleče jak rychlíky Českých drah. V rámci kompletace Hammerovské produkce Fear in the Night určitě zkoukněte, ale na sváteční večer si ho neschovávejte.(23.7.2009)

Napínavý psychothriller, co používá zvraty, které čekáte, jen proto, aby vás překvapil zvraty, které nečekáte. A zvraty následující tyhle zvraty. A pak ještě zvraty na zvratech. Je to znepokojivé a syrové a má to nářezovou scénu s brokovnicí a strašidelného Cushinga s rozbitými brýlemi, takže co víc si přát? Snad jen, aby ho tam bylo víc, protože se vším respektem k ostatním hercům, prostě ovládl každou scénu. Takže především na konci mohl mít víc prostoru. I takhle ale zatraceně dobrý film a něco, co od Hammeru po upírech a dalších monstrech možná úplně nečekáte.(27.10.2017)

Další ze série filmů od společnosti Hammer, v nichž hlavní roli představuje žena s narušenou psychikou. Tentokrát se ale tvůrcům ne zcela povedlo vytvořit tu správnou tísnivou atmosféru. I když je tu jeden výborný moment, a sice scéna, kdy se Peggy s brokovnicí brání útočníkovi ve staré škole.(10.7.2008)

Pomalé tempo a nebezpečne zakrádajúca sa nuda.Jedno pozretie neurazí, zázraky rozhodne čakať netreba.(14.5.2020)

Snímek „Fear in the Night“ trochu trpí svým pomalým tempem a skutečností, že děj vlastně není až tak překvapivý, jak by se zdálo, ale i přes pomalé tempo je zde výborně budována atmosféra, která je založena hlavně na skvělých hereckých výkonech. Nemůžu si pomoct, ale studio Hammer tyhle thrillery prostě umělo a myslím, že jsou neprávem opomíjeny oproti ostatní hororové tvorbě tohoto legendárního britského studia.(2.7.2016)