Šťovík, pečené brambory (divadelní záznam)

Komedie / Sportovní

Česko, 2007, 88 min

Jan Brichcín

Záznam inscenácie Dejvického Divadla: réžie: Lýda Engelová adaptovaný scenár: Zoltán Egressy. Vyzerá to tak, že by sme sa mohli v blízkej dobe dočkať aj "reálneho sfilmovania" tohto námetu. Viď: imdb. To že pôsobím ako futbalový rozhodca, o to viac som si toto dielo vychutnal. Pekné, vtipné, svižné. Trošku by som vyčítal jednu vec, divadelná inscenácia využíva iné výrazové prostriedky ako film (alebo televízna inscenácia), a práve preto, možno by mi o chlp viac sadal tento námet sfilmovaný. Nie preto, že by to bolo nejako zle prevedené nie preto, ale preto, že divadlo má svoje čaro aj film má svoje čaro. Hlavným dôvodom je, že som to divadlo nevidel naživo... nuž a ak by som ho naživo videl, tak už len ťažko by som ho mohol hodnotiť ako film. Je to zložité. Predstavenie je to pekné len škoda, že sa jednalo práve o záznam z divadlnej inscenácie. Nuž práce to muselo dať tak či tak... Pre pokoj svojej duše 4.. Vyčítam tomu 100%-nú divadelnosť a trochu neodbornú spôsobilosť, aj keď, aj keď dôverne sprostredkováva atmosféru v kabíne, zopár detajlov by sa tam našlo... (nebudem rozoberať, laik by tomu nikdy neporozumel : ))(27.1.2008)

Tuhle divadelní hru jsem si nahrál z televize a když jsem viděl vysoké hodnocení, tak jsem se na ni těšil. Fotbal mám rád, ale byl jsem zklamán. Svižné tempo to mělo, ale moc jsem se nenasmál a pointa mi taky nepřišla kdo ví jaká. Mám rád, když si ve filmu nebo v divadelní hře vystačí minimum herců, ale tady mi děj i ta hra přišla jaksi prázdná. Už jsem viděl lepší hry nebo filmy s takovým malým počtem herců a divadelní hra vysílána v tv minulej týden se mě líbila daleko víc, proto musím možná proti vůli některých dát pouze 3*. Moje hodnocení: 70%(27.1.2008)

Skvělé, skvělé, opravdu skvělé, výběr herců neskutečný, zábava na jedničku. První divadelní představení v televizní podobě, které jsem od začátku do konce sledoval v plném soustředění(což se u tv divadelních her zase tak tolik nestává) a v jednom kuse se bavil.(20.3.2010)

"Můžeš si odtlačit ten svůj bicykl."(27.1.2008)

Neměl jsem bohužel možnost vidět tento kus přímo v Dejvicích, ale i televizní záznam bylo úžasné sledovat, takže na divadle to musel být opravdu zážitek. Koncert pro tři rozhodčí, pro poměrně opomíjenou složku sportu, která dokáže být nevděčná a bolestivá, stejně jako návyková. A to nemám rád fotbal.(15.5.2012)

• - Autorem hry je maďarský dramatik Zoltán Egressy. (skudiblik)