Tajemství domu Usherů (TV film)

House of Usher

Horor / Thriller

USA, 2008, 84 min

David DeCoteau

Předloha:

Edgar Allan Poe (povídka)

Simon Savory

Howard Wexler
  • freddy

Nevěděl jsem, co od tohoto hororu čekat, zvlášť když jsem viděl, jak špatné hodnocení tady má, ale chtěl jsem mu dát šanci a nakonec to z mého pohledu zase tak špatně nevyznívá, bylo to koukatelné, koukat se na mladé sympatické polonahé chlapy mi vůbec nevadilo, a nakonec to i netrvalo tak dlouho, aby mě to stihlo otrávit. A musím říci, že atmosféra tu také nějaká byla, takže já zde nevidím důvod proč tento film hodnotit jakkoliv špatně. Samozřejmě to žádný výkvět filmografie není, to jsem zase až moc soudný než abych tvrdil, jak geniální film jsem viděl, ale z mého pohledu to ani není zase tak špatné. Je však pravdou, že film má hodně laciný look a herecké výkony jsou takové nějaké všelijaké, ale nakonec z toho vzniklo něco, na co se dalo v klidu podívat, a to je asi to hlavní. Neznám původní povídku od pana Poea, neznám ani žádnou z filmových verzí, ale musím říci, že po tomto filmu bych si tu povídku skoro i docela rád přečetl, tak uvidíme, jestli se k tomu dokopu. Pokud tedy mám své výsledné dojmy z filmu závěrem nějak shrnout, tak konstatuji, že tenhle film mohl zřejmě dopadnout i o něco hůř, je to zkrátka takový dalo by se říci mírný podprůměr, který stálo za to vidět už jen ze zvědavosti. Nakonec ho hodnotím myslím si docela spravedlivě dvěma hvězdami.(24.6.2010)

• lokol

takto...na zaciatok...spoilery...vsetky gay sceny chapem z hladiska toho ze dotycny bol chory a predstavoval si cokolvek...z tohto hladiska by som to chapal...sice nechapem preco si ten kto to tvoril vybral zrovna tento prvok predstav. nebyt otrasnej kamery, pri ktorej som mal pocit ze pada kameraman a nie dom, nebyt pocitu ze herci hraju ako male deti, snazia sa tvarit vazne, zufalo, hocijako...nebyt nehorazne zostrihanych a pre mna nedotiahnutych veci, zahratych a nafilmovanych naprd..povedal by som ze chory clovek si predstavuje svoju liecebnu ako nieco odkial sa snazi ujst podla seba, hlada si dovod...keby to bolo domyslene, lepsie zahrate, lepsia hudba mimochodom, taka hudba bola naposledy v scooby doo kreslenom...lepsie vsetko...tak by to bol dobry film...neviem o co islo reziserovi, neviem o com je kniha, reziser je bud z radu homosexualov, alebo tocil pre radu homosexualov...alebo sa snazil urobit nieco zaujimave pre zeny aby pritiahol ich...neviem co to bolo...ako vravim chapem ze by to bol naruseny clkovek ktoremu sa pacia doktory a "sestricky" okolo tak si ich zakomponuje do svojho pribehu...ale preco to az tak prehanal...neviem...hudba bola umela, kamera umela, herci umeli, pribeh umely pozliepany dokopy...nula bodov, sklamanie...a ze rok 2008 herecky 1964 aj to prehanam, hudobne 1959 kamera 1978 pribeh 875 p.n.l. sorry ludia, k tomuto sa nevratim...(27.10.2009)

• SOLOM.

Film stojí na velice špatném scénáři, který postrádá jakýkoliv děj, atmosféru i samotné hororové prvky. Celý film máme šanci sledovat líbající se vyholené chlapy, kteří si občas zajedou do slipů, nebo si jen tak hrají sami se sebou. Nudné dialogy jsou sem tam ozdobené trapnou hláškou, která nemá ani hlavu ani patu. Samotná atmosféra trpěla stejně jako diváci u televizních obrazovek. Za celý film jsem si nevšiml ničeho co bych mohl považovat za sebemenší náznak hororu. Jediné o čem by se dalo mluvit byly ruce, které šmátraly kolem nahého týpka ve vaně. A co samotná hudba? Tak tu jsem sice párkrát slyšel, ale hodnotit jí nebudu, protože při rychlém přetáčení jsem jí moc nevnímal.(5.5.2010)

• Slimakovec

Absolutní megasračka. Herecký výkony někde hluboko pod měřitelnou hranicí a korunu tomu nasadil hned první WTF moment, kterej přišel poměrně brzo, někdy kolem 8. minuty, kdy se na sebe jen tak z ničeho nic vrhli 2 hošani a u objímání to nezustalo. Vydržel jsem to s přeskakováním scén až do 30. minuty "filmu", pak jsem DVDčko vzal a vyhodil. A pro jistotu jsem do mechaniky vložil čistící cd a spustil, protože tohle muselo bejt moc i pro tu čočku v mechanice. Jo, mohl mi bejt varováním obal levnýho DVDčka z novin, ale na obaly jsem se nikdy moc nekoukal. Od teď budu.(5.8.2009)

Ono je scestné hodnotit film jako horor… A hledat v televizním erotickém filmu „herecké výkony“ je předem stejně marné, jako hledat je v jakémkoli pornu na motivu známého filmu. Ve filmu jde pouze o jedno… promenádu boxerek. A to by vám mělo dojít po prvním zběžném pohledu na obal, který je dost výmluvný co se týče cílové skupiny. Místo vnadných polonahých blondýn zde před vrahem utíká vnadný polonahý blondýn ;) Tudíž je poměrně fascinující, kolik lidí film přesto vidělo a znehodnotilo. Já se nečekaně bavil (snad více než u Twilight ságy), byť parodie na horor zamýšlená zřejmě nebyla. Z tajemné koupelnové scény ve stylu „Nenávist“, se po pár rukou ;) stane další díl „Scary (Gay) Movie“. Přičtěte k tomu stylově „dramatickou“ hudbu a angažovaný dabing Lucie Vondráčkové :) A jako erotický film je taky dostatečně komický svou politickou korektností. Po první scéně pochopíte základní pravidlo, že spodní prádlo aktérů se nesmí sesunout ani o centimetr níže… rozhodně ne na „nesprávné straně“. A můžete si všimnout, že kromě oné scény, se muži mezi sebou prakticky nedotknou! :). V každém druhém televizním seriálu HBO tak uvidíte více krve, násilí, nahoty a sexu… Nicméně pro všechny, kteří hodnotí film jako odpad!… potkat takhle v noční zahradě zástup holých zadků… copak to nebylo děsivé ;))(4.7.2011)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Zánik domu Usherů" Edgara Allana Poa. (Terva)