Tajemství domu Usherů (TV film)

House of Usher

Horor / Thriller

USA, 2008, 84 min

David DeCoteau

Předloha:

Edgar Allan Poe (povídka)

Simon Savory

Howard Wexler

Film je celkově hodně dobrý, bohužel je ale docela špatně natočený a scénář by napsalo líp i malé dítě. Každopádně mě se film opravdu líbil. Herecké výkony nebyly nijak hrozné a příběh byl vynikající. Opravdu mě ale moc mrzí ten příšerný scénář, mohl to být opravdu dobrý film, kterému bych moc ráda dala třeba i pět hvězdiček, ale bohužel, pokud je příšerný scénář, film, herci ani nic jiného už to nedokážou zachránit. Je to velká škoda, hlavní hrdinové jsou mi velmi sympatičtí a fakt, že jsou gayové, dělá film ještě lepším. Každopádně to není tak hrozný film, aby si zasloužil pouze 15% a já si ho s radostí, i když s přivřenýma ušima, pustím klidně znovu.(3.3.2014)

• Slimakovec

Absolutní megasračka. Herecký výkony někde hluboko pod měřitelnou hranicí a korunu tomu nasadil hned první WTF moment, kterej přišel poměrně brzo, někdy kolem 8. minuty, kdy se na sebe jen tak z ničeho nic vrhli 2 hošani a u objímání to nezustalo. Vydržel jsem to s přeskakováním scén až do 30. minuty "filmu", pak jsem DVDčko vzal a vyhodil. A pro jistotu jsem do mechaniky vložil čistící cd a spustil, protože tohle muselo bejt moc i pro tu čočku v mechanice. Jo, mohl mi bejt varováním obal levnýho DVDčka z novin, ale na obaly jsem se nikdy moc nekoukal. Od teď budu.(5.8.2009)

• Caelos

Dívat se na to dalo, brouzdal jsem u toho internetem. Protože přímý kontakt jen s filmem by mě asi zabil:-) A ty homo scény... no moc jich tam není, ale na můj vkus jich tam je požehnaně. Pokud chcete vidět nevídané, tak se podívejte, jelikož tohle se opravdu jen tak nevidí:-D A změnil bych zaškatulkování filmu na gay-erotický/romantický/horor. PS: Protože žánr "horor" je velmi zavádějící, je to horor asi jako tříkolka je auto..(6.10.2010)

• Mania

Zase tak hrozné to není. Nejvíc mi asi vadila ta ženská, která mi nestála ani za to, abych si zapamatovala její jméno. Postava Rodericka byla úžasná, takový sladký chlapec. Jen za sladkého gay chlapce dostane film po hvězdičce, ať je jakkoliv nablblý. Konec, no, hm. Povídku jsem nečetla, takže jsem ho defacto nečekala. Film jako horor strašidelný není a ani se jako horor brát nedá, ovšem to, co nakonci zjistíme, že se hlavnímu 'hrdinovi' děje, je pro mě děsivá představa...(4.12.2011)

• stration

Už jsem viděl ledacos, ale toto je moc. Pokud nejste gay, v žádném případě si film nepouštějte! Těšil jsem se na nějakou novou verzi známého hororu E. A. Poa. No kurnik! Scény líbajících se, vyholených, navoněných chlapců nejen na ústa, opravdu nemusím. Jakože hororová atmosféra je tragická, děsil jsem se spíš další ošahávačky rozverných jinochů. Nemám nic proti gayům, ani novým pojetím klasiky. Ale takto teda ne, hošani!(4.8.2009)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Zánik domu Usherů" Edgara Allana Poa. (Terva)