Monstrum

Akční / Horor

USA, 2008, 86 min

David Michael Latt
  • TERRORDROME

Podľa obalu som čakal lacnú, béčkovú ( sračkovú ) kópiu Cloverfield. Potom sa to začalo a keď som uvidel nápis ASYLUM, skoro som to z fleku vypol. A mal som, po 50 minútach som už fakt skapíňal. Dve kravy cestujú do Tokia natočiť reportáž o globálnom oteplovaní, čo im však prekazia akési chápadlá ktoré zničia celé mesto. To však divák neuvidí. Neuvidí totiž ani prd! Iba roztrasenú, tancujúcu kameru čo sníma zásadne len steny a dlažbu ( v pozadí sú pri tom počuť sirény a rôzny katastrofický hluk ) a keď už by tam mohlo do záberu vojsť niečo zmysluplné tak sa pokazí a nasleduje strih. Tie dve sú najprv v nejakej chodbe, potom v pivnici, potom v ďalšej pivnici, potom pre zmenu niekde v parku, občas stretnú nejakého japonca, plačú do kamery či vedú nejaké hovadné reči. Vojdú aj do jaskyne, ale nakoniec ( po nutnej dávke emócií ) z nej vybehnú lebo tam syčí plyn. Vrcholom celého filmu je potom scéna v ktorej naše kravičky vbehnú aj s pár japoncami do dodávky v ktorej kamera začne divoko rotovať a keď sa ustály všetci zasa vyskáču von ( okrem jedného chudáka čo to už nerozdýcha ). Sem-tam záberom preletí digitálna stíhačka a v sekundových záberoch aj tie inkriminované chápadlá. Moje objektívne, nezaujaté a maximálne fundované hodnotenie tohoto filmu znie: Sračka, sračka, sračka, hovno, sračka... !!!(7.2.2011)

• Castrator

Monstrum si se mnou legračně zašpásovalo. Po patnácti minutách jsem si říkal, že zatím teda nic moc, ale jde o rozjezd, tak to asi teprve začne být zajímavé, když to má přes 70 %, po půl hodince jsem začal být z neustálých chyb v obraze, chybějících částí pásek, chybějících obrazů a velmi hodně rozklepané kamery naštván a začal jsem pochybovat o soudnosti lidí z ČSFD, když circa po 40 minutách film začal být neúnosně debilní a jedna z protagonistek bulela do kamery s prosbou, aby kamerující kamarádka v případě smrti kontaktovala už nevím koho (asi přítel, rodina atd.), film jsem přerušil a šel číst komentáře, proč mám u takto debilního filmu vydržet dalších 40 minut. Většina komentářů blábolila něco o vysoké kvalitě, originalitě, nějaký pablb, který nepochopil, že se film odehrává v Japonsku, mlel dokonce něco o Manhattanu, další o malých vetřelcích, to jsou dneska lidi. A další pablb, zase Manhattan... No to už bylo trochu podezřelé, koukám tedy na obrázek v profilu filmu a tam je fakt Manhattan, teda část viditelná za Sochou Svobody... Koukám na název filmu, který jsem sprostě stáhnul, vidím Monstrum 2008, v profilu taky Monstrum 2008, stopáž sedí. Tohle přeci není možné, nejsem idiot, v tom filmu jasně říkali, že jsou v Tokiu a jsou tam Japonci, nápisy na obchodech jsou psané asijskýma hieroglyfama, co se to tu k...a děje? Zadám do vyhledávače na ČSFD Monstrum a ejhle, ono existuje ještě jedno Monstrum, taky z roku 2008, a je na rozdíl od toho Monstra, kde jsem před chvílí četl komentáře, v tzv. černých číslech (velmi špatné hodnocení). Tak jsem se zasmál, našel konec filmu, podíval se, jak skončí, a tím bych tuto trapnou epizodku uzavřel. Jak vidím v komentářích zde, nebyl jsem sám, komu se přihodila tato nepříjemnost. Padesát minut čumění na hovadinu, deset minut čtení komentářů k jinému filmu a psaní komentáře tohoto, to je hodina, za tu dobu jsem mohl mít zkouknutý skoro celý Cloverfileld - tak se ten film, který chcete vidět, jmenuje, od tohoto srance dejte ruce, oči i chapadla pryč.(6.11.2016)

• Pecival

Opravdová břečka. Tento film není ani tak špatný, aby byl vtipný. Nepatřím mezi lidi, kteří šmahem odsoudí všechny počiny mistrovké firmy Asylum (např. u Jurského komanda jsem se slušně bavil). Jenom prostě tento formát s rádoby dokumentární, třesoucí se kamerou ultra lacinému zpracování vůbec nesedí. Měl jsem problém tento skvost vůbec dokoukat (aspoň že tam hráli dvě hezké ženské, což mohl být největší klad filmu, ale bohužel nebyly kvůli dementnímu zpracování moc vidět).(9.9.2010)

• Warle

Jsem naivní debil. Hledal jsem Monstrum (Cloverfield), pro jistotu to ještě hledám v originálním názvu. Sehnal jsem, mělo to správný obal, správný obsah, tak jsem do toho šel. Po 30 minutách filmu jsem si ale říkal, kde kurva je Lizzy Caplan a proč to vypadá jako naprostá splaška, vždyť to má dobrý ohlasy.. Tak jsem chvíli hledat a zjistil jsem, že koukám na tohle. Sebral jsem veškerou odvahu, nafackoval jsem si a rozhodl se, že to dokoukám. To byla chyba. Osudová. NENÁVIDÍM kameru, která skáče jako kdyby někdo něco točil na starou nokii.. Nebo spíš jako by někomu spadl telefon, padal z nějakýho útesu a do toho stále natáčel. Film naprosto o ničem, s nulovou hereckou zdatností a celkovou nedostatečností. Strašný. Už nikdy. Věřím tomu, že i japonský porno s chobotnicemi by bylo více snesitelný.(29.1.2016)

• bruceman7

(S)Prostá vykrádačka Cloverfieldu. No snad bych to v jiném případě i bral jako variaci či adaptaci bo tak. Ale ty dvě tupé krávy "já jsem Američanka a hledám americké centrum", to bylo nesnesitelný. Doufal jsem, že co nejdřív zdechnou. A ty prej "dokumentaristky" .. na co to proboha nahrávali? A jakým stylem? To bych vymáčkl lepší video i z 3310tky. Myslím že kamera při poruchách dělá tak maximálně čtverečky a ne všechny možný filtry či jak to nazvat. Ale to jen tak mimo. A ještě závěrem, obludu nahrála jediná kamera z potenciálních osmi milionu tokijských držitelů tohoto záznamového zařízení? Ani nevim, proč dávám tak vysoko za 3,5/10...snad vzhledem k tomu, že už mám s odpadama své zkušenosti a tohle beru ještě jako zuby nehty záležitost.(31.1.2013)