Monstrum

Akční / Horor

USA, 2008, 86 min

David Michael Latt
  • Campbell

Další bohužel podprůměrný film od Asylumu, teda film by nebyl špatný, přece jenom mi nepřijde špatné chození po městě a seznamování lidí, a napadání monstrem, ale ty střihy to je něco šíleného, každých pět vteřin střih a jsme úplně jinde, je to sice asi pro tvůrce výhoda že můžou tvořit scénář, během natáčení, či hho nemít vůbec, ale plno věcí je tím nevysvětleno a já se pak ptám "Kde se tam vzaly?" "Co tam dělají?" No prostě blbůstka, ale chtělo by to i více ukázaného Monstra, srovnávat s filmem Cloverfield? Je to slabší ale jen o minimum.(7.9.2011)

• Guran

Jaká drzost a ubohost natočit něco takového? Film jsem přetáčel z místa na místo, když jsem zjistil, že je to amatersky dělané, jak kamera, tak herecké výkony atd. Hollywood musí být taky parta kreténů, když schválí natáčení takovýdle hovadiny, která si dle mého názoru nemohla vydělat žádné peníze, ani jednu korunu bych jim za tuto trapnost nedal. Holky, styďte se! Kr*vy jedny bl*ý!(20.3.2015)

• wipschka

Odpady dávám opravdu nerada a velmi zřídka..ale sakra, nikdy se mi nestalo, že by mě nasral film při žehlení! Nejhorší bylo, že materiálu k vyžehlení toho bylo tolik, že jsem musela podstoupit torturu 3. stupně a film shlédnout celý! Film vlastně pojednává o vycházce dvou děvčat, které jsou AMERIČANKY (jak jsme za film asi tak 36x upozorněni!), jedna z nich je panna a má ráda svou sestru. A Johnyho Cashe. A jsou v Japonsku.Nic nedává smysl a děvečky stále chodí městem, povídají si, seznamují se s lidmi,..a sem tam se zjeví...CHAPADLA!!! Ale jinak se prostě nic neděje, záběry ze "100% pravé nalezené kazety" se samozřejmě nezapomínají připomínat otravným zrněním a výpadkem na místech, která vyžadují alespoň minimální rozpočet...Tohle není debilní, až je to zábavné, ó né, je to totiž pouze debilní a shlédnutí tohoto skvostu nepřeji ani největšímu nepříteli.(6.8.2014)

• folklorman

Věřte dámy a pánové, že už Blair Witch Project (letící v kinech někdy kolem roku 1999) se mě krajně nelíbil. Bylo to zřejmě zapříčiněno tím, co tento film tak paradoxně proslavilo, a sice ruční kamera. Monstrum je jen další (pokud mluvíme o způsobu natočení) špatnou kopií již zmiňovaného filmu. Samotná kamera zabírá po celou dobu jen nepřehledné detaily jako třeba chodníky atd. Samotné monstrum vypadá nejlépe na obalu DVD. Ve filmu jej uvidíte tak maximálně 2-3x a to jen ve velmi zkratkovité a nepovedené (jak to jen Asylum umí) podobě. Kdybych měl objektivně označit nejhorší film od Asylum, určitě bych vybral tento, protože i když jsou ostatní jejich filmy sračky tak je tam aspoň něco vidět . Toto je taky sračka a není tam vidět nic....takže………NEBRAT!!!.......NECHAT LEŽET!!!.......KATASTROFA!!!(31.7.2013)

• Castrator

Monstrum si se mnou legračně zašpásovalo. Po patnácti minutách jsem si říkal, že zatím teda nic moc, ale jde o rozjezd, tak to asi teprve začne být zajímavé, když to má přes 70 %, po půl hodince jsem začal být z neustálých chyb v obraze, chybějících částí pásek, chybějících obrazů a velmi hodně rozklepané kamery naštván a začal jsem pochybovat o soudnosti lidí z ČSFD, když circa po 40 minutách film začal být neúnosně debilní a jedna z protagonistek bulela do kamery s prosbou, aby kamerující kamarádka v případě smrti kontaktovala už nevím koho (asi přítel, rodina atd.), film jsem přerušil a šel číst komentáře, proč mám u takto debilního filmu vydržet dalších 40 minut. Většina komentářů blábolila něco o vysoké kvalitě, originalitě, nějaký pablb, který nepochopil, že se film odehrává v Japonsku, mlel dokonce něco o Manhattanu, další o malých vetřelcích, to jsou dneska lidi. A další pablb, zase Manhattan... No to už bylo trochu podezřelé, koukám tedy na obrázek v profilu filmu a tam je fakt Manhattan, teda část viditelná za Sochou Svobody... Koukám na název filmu, který jsem sprostě stáhnul, vidím Monstrum 2008, v profilu taky Monstrum 2008, stopáž sedí. Tohle přeci není možné, nejsem idiot, v tom filmu jasně říkali, že jsou v Tokiu a jsou tam Japonci, nápisy na obchodech jsou psané asijskýma hieroglyfama, co se to tu k...a děje? Zadám do vyhledávače na ČSFD Monstrum a ejhle, ono existuje ještě jedno Monstrum, taky z roku 2008, a je na rozdíl od toho Monstra, kde jsem před chvílí četl komentáře, v tzv. černých číslech (velmi špatné hodnocení). Tak jsem se zasmál, našel konec filmu, podíval se, jak skončí, a tím bych tuto trapnou epizodku uzavřel. Jak vidím v komentářích zde, nebyl jsem sám, komu se přihodila tato nepříjemnost. Padesát minut čumění na hovadinu, deset minut čtení komentářů k jinému filmu a psaní komentáře tohoto, to je hodina, za tu dobu jsem mohl mít zkouknutý skoro celý Cloverfileld - tak se ten film, který chcete vidět, jmenuje, od tohoto srance dejte ruce, oči i chapadla pryč.(6.11.2016)