Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

• klerik

50% Premrštená stopáž a slabá logika (a následná evidentná snaha zakryť ju) škodí tomuto "seriálovému" filmu viac ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Hlavne preto, že sú tu sympatickí herci a má to fajn vizuál a v podstate aj akčné scény. Ale predsa len je to len redšie ako stráviteľný JUMPER. Asi tak na úrovní SÍL TEMNA (Covenant). Nedíva sa na to zle a cez horúce leto to uričte neublíži. Som presvedčený, že tvorcovia aj americké publikum chcelo presno to, čo vzniklo...(21.7.2009)

• choze

Jednu hvězdičku za Hongkong, druhou za obsazení. Scénář masivně vykrádá HEROES, je lehce zmatený a dost zdlouhavý a akcí se šetří (za zmínku stojí snad jen krátká originální přestřelka s levitujícími pistolemi). Chris Evans je ale fajn jako vždy, ožralá Dakota s bouchačkou v každé ruce taky, škoda jen, že Belle zazáří až na konci, ke kterému se propotácí nenalíčená a vykašlávající krev, tedy ne příliš sexy.(17.5.2009)

Tušil jsem, že tento film mě zřejmě nikterak nenadchne, protože jakmile jsou někde v hlavní roli lidé se zvláštními schopnostmi a k tomu velké množství akce, tak to většinou z mého pohledu nedopadá dobře. Jistě, jsou i výjimky, jako například Jumper, Škola superhrdinů či Hancock, ale tam to ve všech případech bylo trochu vylepšené mými oblíbenými žánry a herci, zde bohužel zůstává jen ta akce a honičky mezi několika znepřátelenými skupinkami lidí s nadpřirozenými schopnostmi, a to mě nemělo ani šanci nijak více zaujmout, protože té akce zde na můj vkus bylo opravdu hodně. A i když něco ve mně doufalo, že přece jen by film mohl získat mou maximální pozornost, tak jsem se ničeho takového nedočkal. Ovšem neříkám, že to je špatný film, nějaké zajímavé myšlenky a scény tam přece jen byly, ale těch zvratů tam na můj vkus přece jen bylo trochu mnoho a ke konci už jsem měl problém orientovat se v tom, co se tam vlastně děje, už to prostě bylo nad mé chápání. Takže jako film je to docela obstojný průměr, na který se dá v klidu podívat, ale nějak extra odvařený jsem z něj rozhodně nebyl, to bych asi musel mít tento žánr více v lásce. Herecké výkony vcelku solidní, herečky v hlavních rolích byly velmi atraktivní, a když už kvůli ničemu jinému, tak kvůli těm herečkám stálo za to se na film podívat. Jako ideální hodnocení adekvátní mým výsledným pocitům z filmu tedy vnímám tři hvězdy, které také v tomto případě uděluji.(25.6.2010)

Tohle me vcelku zklamalo a pritom to ze zacatku vypadalo docela solidne, i kdyz dalsi X-Meni se z hlediska schopnosti opravdu nekonaj. V rychlosti jsme seznameny, o co tu jde a pribeh se v docela slusnym tempu rozjede. Jenze nekdy v polovine jsem si uvedomil, ze vlastne furt cumim na to samy. Postavy neustale nad necim premejsli, s nekym mluvi nebo nekam jdou a jelikoz je dej zasazenej nekam do Hong Kongu, ve vysledku to vypada, jak kdyz se parta americanu mota na trhu a prodira stovkama asiatu. A ani to nevytrhne zaverecna bitka. Navic tu je docela useklej konec, sem tam je film trochu zmatenej nebo nedomyslenej a je zbytecne dlouhej. Nicmene herci jsou docela sympaticky, Evans me prijemne prekvapil, no a pak tu je Dakota. Ta ma vicemene stejnou roli jako vzdy, prechytrala, misty urvana holka, ktera si tady ale bohuzel hraje na velkou a o to je otravnejsi. Aspon, ze to vyvazuje tim, ze hraje docela obstojne. Proste potencial tu byl, par scen je slusnejch, ale to je tak vsechno.(10.5.2009)

• Ant

Kupodivu jsem se nenudila a prostředí Hong Kongu byl dobrý nápad, kam děj umístit. Scénář se snaží navodit určitou mystickou atmosféru, ale v příběhu je tolik děr, že nakonec všechno funguje jen tak napůl. Každá postava dává tušit, že má své zajímavé pozadí, ale ve skutečnosti se o něm divák vůbec nic nedozví. Maximálně ho čekají sem tam flashbacky, které ale opět nic moc neosvětlí. Z herců jsem taky nijak odvařená nebyla. Dakota Fanning se jasně snaží vymanit z dětských rolí, ale že bych ji postavu osamocené Cassie nějak zvlášť věřila, se říct nedá. Film, který hodně rychle vyšumí.(11.7.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Růžové melíry, které měla Cassie ve vlasech, byly nápadem její představitelky Dakoty Fanning. (zajda404)

• - Mladý Nick (Colin Ford) má hnedé oči, dospelý Nick (Chris Evans) má modré. (Fanita)