Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

• Djkoma

Podivný hybrid vykrádající xmeny, heroes, 4400... a všechny filmy s mutanty resp. "nějak" nadanými lidmi. Chris Evans nechává průměrný výkon a jeho postava je hrozně zaostalá (v podstatě nic moc neumí). Dakota fanning tady nezachraňuje nic ani opilá, ale bod pro autory. Camilla Belle má pěkný obličej, ale to je bohužel opravdu vše. Někdo viditelně našel nepoužitý scénář na nějakou novou ságu/seriál a pokusil se o přenést do filmu pomocí pestrobarevných obrazů HK a chvílemi silné infantilních záběrů (křiklouni hadr). Celé to mělo šanci, úvod působí fajn, ale vše je až příliš moc "předpovězené" (mimochodem nesmyslně:))) a hraje si to s myšlenkami a mytologií na několik dalších dílů, které nebudou. Ústřel, který mohl být mnohem lepší....(5.6.2009)

• Sobis87

Push je lacinější, hloupější a veskrze průměrnou vykrádačkou seriálu Heroes a ten je zase odvarem Singerových X-menů. Takže tu máme dvojnásobný odvar, který vedle průměrného scénáře nabízí akorát tak lehce nadprůměrné akční scény, které opakováním stále toho samého po chvíli omrzí, sympaťáka Chrise Evanse, dospívající cuketu Dakotu Fanning a obstojného záporáka v podání Djimona Hounsou. Na dobrý film to je rozhodně málo. 45%(8.3.2010)

Tenhle film má svoje momenty, ale celkově patří k tomu slabšímu co v téhle mutatnské kategorii vzniklo. Příběh je zamotanější než rakouský preclík a to už vůbec nemluvím o občasném skákání do minulosti (půllitru piva a kartáčku na zuby) a různých předpovídaných budoucností. Naštěstí se sešla opravdu zajímavá herecká parta a kromě týpka Evanse tu máme občas opilou a velice ráznou Dakotu Fanning. Tihle dva celý snímek v podstatě odhláškujou a je vidět, že si padli do noty. No a na Camilu Belle bych mohl koukat v čemkoliv a kdykoliv. Bod navíc za téměř neokoukatelný Hong Kong. Silnější 3.(4.6.2009)

mě už to nebaví stále dokola opakovat, ale ano, opět převládly hormony a já jsem chtěla vědět, jestli to bude Chrisovi stejně slušet i ve filmu jako na obrázkách.. a jelikož mám "slabost" i pro Dakotu, nebylo o čem přemýšlet.. nadpřirozené schopnosti.. telekineze.. věštění budoucnosti.. to mi také nevadí, ráda se nechávám unášet tímto světem.. a nechala se :) Dakota opět zaválela :) jako puberťačka, která si kreslí své vize a má stále kecy na všechno a na všechny.. k tomu ještě ožralá :) bavila.. Chris byl nejen hezkej, i slušně hrál :) Camille to též slušelo i když vypadala hrozně.. a i když příběh byl v mnoha ohledech nesmyslný, bavila jsem se :)(25.7.2009)

Sci-fi z nedaleký budoucností působící takovým tim špinavým nefuturistickým dojmem mi vždycky imponovaly a tohle byl přesně ten druh, kterej by se mi měl líbit, na kterej sem se těšil a i na začátku jsem byl docela spokojenej, jenomže s postupem času to je stále nudnější a nudnější, i když posun v příběhu rozhodně je, ale chybí tomu jakejkoliv prvek, kterej by to rozhýbal a diváka vtáhnul do příběhu, chybí větší porce napětí a taky akce, u který to zamrzí o to víc, že postavy maj zajímavý schopnosti, který mohly být daleko víc a daleko efektněji využitý, navíc samotnej příběh mi přišel trošku zbytečně překombinovanej. Mělo to dobrej základ, ale nějak se z toho nakonec nevyklubalo nic víc než jen zajímavej nápad se slabším zpracovaním a dobrým hereckým zastoupením.(10.5.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 24. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Henry Carver (Djimon Hounsou) nosí hodinky značky Eggs Watch Classic Gold. (dyfur)

• - Myšlenka vládní agentury kontrolující lidi se speciálními schopnostmi za účelem vojenského využití je inspirována skutečnými experimenty americké vlády, konkrétně projektem Stargate. (HellFire)