Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

• Sobis87

Push je lacinější, hloupější a veskrze průměrnou vykrádačkou seriálu Heroes a ten je zase odvarem Singerových X-menů. Takže tu máme dvojnásobný odvar, který vedle průměrného scénáře nabízí akorát tak lehce nadprůměrné akční scény, které opakováním stále toho samého po chvíli omrzí, sympaťáka Chrise Evanse, dospívající cuketu Dakotu Fanning a obstojného záporáka v podání Djimona Hounsou. Na dobrý film to je rozhodně málo. 45%(8.3.2010)

• Psema

Hledat kufřík s injekční stříkačkou dvě hodiny? OMFG! Co McGuigan nažene v obstojném vizuálu, jenž čerpá poslední dolary z rozpočtu, to s přehledem ztratí při práci s PŘÍŠERNÝM scénářem, který je originální a zábavný ještě méně než novoroční prezidentské projevy. Evans je navíc po většinu času za strašnou lamu, Camille a Dakotě to moc nesluší (na make-up asi peníze nezbyly) a Djimon "bad-ass" Hounsou už toho moc nezachrání. Palec nahoru za solidní akční scény a vcelku svižný úvod, všechno ostatní je bezbřehá nuda, zasluhující si razantní zkrácení někam ke středometrážní stopáži.(22.7.2009)

Průměrné akční scifi, celkem slušně natočené, ale s dost slabými chvilkami. Nejvíc mě zklamala postava hlavního hrdiny, která je dost nevýrazná a to nemůže zachránit ani Chris Evans. Naopak se mně líbíla role Dakoty Fanning, která jak se zdá už začíná vyrůstat z vyloženě dětských rolí a ve filmu byla nejlepší. Jinak nadpřirozené schopnosti hlavních hrdinů šli určitě využít víc, jediné, které opravdu zaujali, byli schopnosti Řvounů.(22.7.2009)

• FlyBoy

111 min. trýznenia, ktoré nezmierňuje ani rýchlo požitý aspirin a švédska masáž. Vykrádanie bez rozpakov ("Heroes", "Jumper"), Paul trepe piate cez deviate a keď už kopíruje, tak to činí šlendriánsky a nevkusne. Dakota Fanning ako odpudivý detský pseudo idol si namýšľa, že je Sokrates a kamoši len ťažko môžu inak, tak hrajú tú istú hru a la Hongkong street. Tupé, mdlé a oddych (mne určite) neposkytujúce. Ako definitívny klinec do rakvy považujem túto slovnú výmenu: Žena A : "Si Hojič?" Žena B : "To by si mala vedieť, si predsa Videč." WTF?(4.9.2009)

Sci-fi z nedaleký budoucností působící takovým tim špinavým nefuturistickým dojmem mi vždycky imponovaly a tohle byl přesně ten druh, kterej by se mi měl líbit, na kterej sem se těšil a i na začátku jsem byl docela spokojenej, jenomže s postupem času to je stále nudnější a nudnější, i když posun v příběhu rozhodně je, ale chybí tomu jakejkoliv prvek, kterej by to rozhýbal a diváka vtáhnul do příběhu, chybí větší porce napětí a taky akce, u který to zamrzí o to víc, že postavy maj zajímavý schopnosti, který mohly být daleko víc a daleko efektněji využitý, navíc samotnej příběh mi přišel trošku zbytečně překombinovanej. Mělo to dobrej základ, ale nějak se z toho nakonec nevyklubalo nic víc než jen zajímavej nápad se slabším zpracovaním a dobrým hereckým zastoupením.(10.5.2009)