Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

Byť originálny, inovačný? Áno, ale nie za každú cenu. Originálny námet bol totiž premrhaný príliš veľkou motiváciou zo strany režiséra. Aj keď je možno Paul McGuigan veľmi kvalitný režisér, mal by ostať pri komornejších filmoch. Tieto hi-tech vychytávky a iné veci, ktoré svojou originalitou robia film cool, totiž vie zvládnuť len malý počet režisérov tak, aby zanechali dobrý dojem. Veľa vecí mi však utkvelo v pamäti, niekde totiž múza kopla tvorcov naozaj silno, inokedy ale naopak vôbec takými to momentami sa to počas filmu striedalo stále. 3koda, že tie menej kvalitné prevažovali. A ani herci sa veľmi nepredviedli. 65%.(12.10.2009)

• Anderton

Sci-fi prvok o ľuďoch s nadprirodzenými schopnosťami je už tak neskutočne prevarený, že vážne nie je zapotreby vymýšlať jeho nové variácie. Na to je tu už dosť komiksov a ich adaptácii. Nehovoriac o seriáloch. Tvorcovia si mysleli, že stačí takýto príbeh zasadiť do exotického prostredia, obsadiť ho teenagermi a post teenagermi a automaticky to zafunguje. Na tých teenagerov možno, takže je vlastne všetko v poriadku. Prečo ale na mňa fungovala napr. taká Kronika?(25.6.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Akce 6/10/// PLUS: pro mě dlouhou dobu jeden z nejočekávanějších filmů, má výborný trailer a mám rád Dakotu i Chrise, potěší pěkné plakáty, které bych chtěl na zeď MÍNUS: míň akce než jsem čekal, naopak víc upovídané a přesto některé dialogy nebo souvislosti onoho světa nezajímavé./// Shrnutí: Znáte to, čím víc se těšíte, tím víc budete zklamáni a čím víc očekáváte, tím míň dostanete. Přitom je to žánrovka přímo pro mě jako stvořená. Ovšem zápeltka je banální a motivace postav nejednoznačná a jejich chování nepředvídatelné, jenže tentokrát v tom špatném slova smyslu. Opět je velkou chybou, že tvůrci do traileru napráskají opravdu to všechno nej a ve filmu jsem vlastně něviděl cokoliv jiného co by mě ohromilo. Poslední kapitolou je hudba, která je výborná, ale v některých částech bohužel i rušivá. Možná vidět to před 4 lety, viděl bych to jinak.***Celkem 65%***(7.7.2013)

Film hodně tápe, čím chce vlastně být. Banální zápletce o nadlidské droze, po které všichni pasou, nic nepomůže, na ambiciozní scifi to nemá odpovídající rozpočet a na akční film je to málo akční. Bezesporu je tedy největším pozitivem neokoukané herecké obsazení, které film vytahuje z hlubin nudy a dodává mu osobitý styl. I tak je film poměrně nevýrazně natočen a neobsahuje nic světoborného. Je však možné, že v rukou hravějšího režiséra než je Paul McGuigan, by byl film podstatně zábavnější. Takhle je to jen průměrný propadák.(19.10.2009)

Na tuty neokoukaná, nápaditá zábava, no uznejte..."ŘVOUNI"...ty jsou pořádně ostrý, hudba...šťavnatě řízná, výběr lokací...výrazově pestrej a herecký obsazení...nic proti nikomu, jen taková Dakota Fanning, to ještě nedávno neopeřený holátko už má za sebou ledacos a tady předvedla, že umí bravurně vystrkovat svý drápky. :)) Jednoznačně je tohle "super-palba" ve svým žánru.(31.8.2009)

• - Ve Španělsku, a také v Chile, má tento film název Heroes. (FilmFan24)

• - Henry Carver (Djimon Hounsou) nosí hodinky značky Eggs Watch Classic Gold. (dyfur)

• - Růžové melíry, které měla Cassie ve vlasech, byly nápadem její představitelky Dakoty Fanning. (zajda404)