Výnimoční

• Belgie

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

• gogo76

Nie, z tohto Matrix nebude. Sú v tom triky, akcia a "premyslený" príbeh, ale trochu mi ušla pointa. Ide o záchranu niečoho veľmi, veľmi dôležitého, záchranu, ktorá sa plánovala dávno pred narodením tých, ktorí ju vykonali, ale po skončení mi nebolo všetko jasné a nič také veľmi dôležité som v tom nevidel. Problém je skôr v tom , že režisér tomu nedokázal dať väčšiu vážnosť. Je to jedno. Film je dosť nuda a nedonútil ma pátrať po tom "veľmi" dôležitom trochu bližšie. 40%.(13.11.2012)

Aj ked sa tomuto zanru vyhybam oblukom, Push ma pritahoval takou silou, ze som nemohla oddolat. A som velmi rada, ze som neoddolala, pretoze som neuveritelne nadsena, ked ma dokaze nejaky film pozitivne prekvapit, potom ako ocakavam priemer. To, co sa mne pacilo a preco davam 4, je fantasticka hudba, skvela atmosfera, Dakota, Chris, humor a hlavne to, ze nie som poznacena serialmi typu Heroes ani 4400... Takze pre mna je pribeh a postavy velmi velmi originalne.(5.5.2009)

• Botič

I don´t want to push this movie away…Push je zvláštním snímkem s příjemným intrem a titulky, po kterých pak následuje typická McGuiganovská jízda napříč přestylizovanými pokoji a chodbami do nichž aranžuje jednotlivé postavy. Ale k solidnějšímu hodnocení než je středních 6/10 se nevyškrábe, z několika důvodů: Push působí velmi minimalisticky, tudíž by zde mělo fungovat něco jako psychologie - jenže nefunguje. Pochopitelně je na vině scénář, McGugan se drží celkem obstojně a po celou dobu je na co se koukat. Byť se může zdát, že se chvilkami díváme na sterilní zábavu, které chybí koule. Byla by škoda jen tak šmahem smést tenhle film ze stolu, byť mi závěrečné finále zvedlo žluč v těle a říkal jsem si, že to musí snad být to nejdementnější otevřené zakončení ve filmové historii po vzoru šestákových seriálů ala Power Rangers.(23.6.2009)

• Davies182

Bože. Těšil jsem se už jen kvůli tomu, že nový snímek Paula McGuigana shlédnu v lesknoucí se nabušené blu-ray kvalitě. Ona je sice pravda, že špinavé a nechutně nebarevné, šedivé ulice velkoměst, kde se děj filmu odehrává jsou bez zrna DVDripu k sežrání (jako ostatně všechny filmy, které na disku zaberou více než 4 GIGA), ale i navzdory tomu se po hodině strávené u této podivnosti dostavil nepřijemný pocit. Je to proto, že kulisy se po celou stopáž takřka nemění, a hrdinům by rozhodně neuškodilo si občas zajít na procházku do přírody. Neříkejte mi, že na to nebyl rozpočet, protože jinak si budu myslet, že tento silně urbanistický paskvil měl TAK špatný scénář. Heh. Samozřejmě, je tuna dalších městských filmů, anebo filmů, kdy se děj odehrává kdesi ve městě, jenže obrázky, jaké mi nabídnul Push se mi ani trochu nelíbily, a výlet třebas do zeleného lesa by unylým filtrům prospěl jako facka Buda Spencera. Takže dvě hvězdičky. Za co? Chris Evans je celkem fajn, i kdybych měl svůj názor stavět na jeho charisma a hezkém kukuči, no a občas se snímku nedá upřít několik skvělých nápadů a akčních scén, obojí bohužel vyšumí už při závěrečných titulcích. Prvních pět minut bylo super (včetně cool úvodních titulků), no a nesmím zapomenout na výnikající soundtrack. That´s all, folks!(29.7.2009)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $31,811,527Tržby Celosvetovo $48,858,618Tržby za predaj DVD v USA $16,133,135 //počet predaných kusov 1,014,361║ No čakal som viac než nevýraznú zlátaninu, točiacu sa dejovo po celý čas na jednom mieste, škoda, celkovo prevažne ukričaná nuda. /40%/(3.2.2010)

• - Růžové melíry, které měla Cassie ve vlasech, byly nápadem její představitelky Dakoty Fanning. (zajda404)

• - Henry Carver (Djimon Hounsou) nosí hodinky značky Eggs Watch Classic Gold. (dyfur)

• - Aby se štáb vypořádal s neustálým ruchem Hong Kongu, natáčela se většina scén na první pokus, kamery byly schovány v autech a točilo se skrze díry ve zdech. (HellFire)