Výnimoční

Sci-Fi / Thriller / Akční

USA / Kanada, 2009, 107 min

Z toho vysvětlování na začátku film jsem měl trochu zmatek....stíhači, čichači, měniči, krváci, viděči a kdoví číí. Nakonec se z toho vyklubal docela pěkný akčňák. Teda až na náctileté dítě, co chlastá Absinth. Ve filmu se moc nespěchá, pomalu plyne ale díky vymazávání paměti se zdá trochu zmatený. Co jsem to ještě chtěl? Aha, hodnocení 75%.(15.8.2009)

Vynikající adrenalinová jízda, která mě zcela pohltila a to jsem od ní nic nečekala. I když - po přečtení jména režiséra mi bylo jasný, že to bude opravdu stát za to, patří k mým nej.. Když jsem kdysi viděla ukázky, tak jsem sázela na velkou oblíbenost u "nenáročného" publika s tím, že to bude jen hloupá akčňárna. Skutek utek. Je to velmi inteligentní film s inteligentním scénářem a skvělými herci. Sázení na detaily, problesky, montáže, využívání steady camu a dynamika podporována elektronickou hudbou, ano, tohle je mému srdci nejbližší. Hned jsem si vybavila Slumdoga a běh malých dětí - ve scéně hong kongského tržistě. Stejně tak jak psala larelay - ani já nejsem nijak ovlivněna Hrdiny nebo 4400, i když jsem pár dílů viděla, ale tohle je prostě úžasný - viz nápad se Řvouny atd.. stejně tak Slídilové a jejich nahlížení do minulosti pomocí čichání - což je vždy znázorněno bravurními záběry!!! Dakota už nám dospívá, což jde dost poznat, ale stále u mě neklesá a doufám, že ve svém herectví bude stále tak výborná. Chrise mám moc ráda, takže mě taky moc potěšil .. a Camilla? Tu nemůžu ani nevidět, ale výjimečně mi vůbec nevadila...(13.5.2009)

• Psema

Hledat kufřík s injekční stříkačkou dvě hodiny? OMFG! Co McGuigan nažene v obstojném vizuálu, jenž čerpá poslední dolary z rozpočtu, to s přehledem ztratí při práci s PŘÍŠERNÝM scénářem, který je originální a zábavný ještě méně než novoroční prezidentské projevy. Evans je navíc po většinu času za strašnou lamu, Camille a Dakotě to moc nesluší (na make-up asi peníze nezbyly) a Djimon "bad-ass" Hounsou už toho moc nezachrání. Palec nahoru za solidní akční scény a vcelku svižný úvod, všechno ostatní je bezbřehá nuda, zasluhující si razantní zkrácení někam ke středometrážní stopáži.(22.7.2009)

• choze

Jednu hvězdičku za Hongkong, druhou za obsazení. Scénář masivně vykrádá HEROES, je lehce zmatený a dost zdlouhavý a akcí se šetří (za zmínku stojí snad jen krátká originální přestřelka s levitujícími pistolemi). Chris Evans je ale fajn jako vždy, ožralá Dakota s bouchačkou v každé ruce taky, škoda jen, že Belle zazáří až na konci, ke kterému se propotácí nenalíčená a vykašlávající krev, tedy ne příliš sexy.(17.5.2009)

Soundtrack Neil Davidge: 1. "A Visit to Suzhou" - Jiang Xianwei ,2. "Bao Qian" - The Old Ceremony ,3. "China Funk" - South Rakkas Crew ,4. "Consequence" - The Notwist ,5. "Elevator China" - South Rakkas Crew ,6. "Everybody Ciao" - Daniele Benatie and Fernando Paterlini ,7. "Glow" - UNKLE ,8. "Rocket" - Working for Nuclear Free City ,9. "The Hop" - Radio Citizen ,10. "The Love of Boat Traachers" - Yin Xiangjie ,11. "What New York Used to Be" - The Kills(10.5.2011)

• - Inspirací k natáčení v Hong Kongu byla pro režiséra Casablanca. (HellFire)

• - Henry Carver (Djimon Hounsou) nosí hodinky značky Eggs Watch Classic Gold. (dyfur)

• - Autory komiksové minisérie, ze které film vychází, jsou Marc Bernardin a Adam Freeman, pod ilustrací je podepsaný Bruno Redondo. (HellFire)