Northangerské opatství (TV film)

Northanger Abbey

Charlie Mole

Keith Thompson

Kostýmy:

Grania Preston

Pidifilmík s pidizápletkou, pidivtípky a pidiponaučením nakonec podle nejprťavějšího románu Jane Austen... Užijete si ironický úsměv Feildův (alias okouzlující Mr. Henry Tilney), parodické noční můry malinkaté Felicity Jones (stojí tam chvilku nahatá před knězem - vážně úchylné představy na slušně vychovanou sedmnáctku) a závěrečný polibek končící poněkud ne-viktoriánsky v křoví. Po téhle roztomilé věcičce mě napadlo přečíst si taky něco od Ann Radcliffe.(13.2.2008)

Celý příběh se odehrál příliš rychle, chybělo pár zásadních "hlášek" a okamžiků. Film to byl docela hezký, ale mohl se víc držet předlohy, aby byly činy hrdinů věrohodnější... v té době se takhle nejspíš lidé nechovali, ale co už. Toto zpracování knihy Jane Austen se mi líbilo ze všech nejmín, snad i Vášeň a cit (Becoming Jane) byl lépe a věrohodněji zpracován.(11.10.2008)

Kebyže sú zápletky prehĺbené, vydržala by som aj o hodinu viac - niektoré boli výborne začaté, ale plytko ukončené. To je však drobnosť, celkovo ma film bavil. Teraz sa ešte pustiť do knižky, v ktorej sa, predpokladám, dočkám toho, čo mi vo filme chýbalo. ..no a ten Thorpe bol fakt zlá voľba! súhlas s autorom: pm, Jezinka.(16.6.2010)

Hezké, tajemné, zamilované, lstivé, jednoduché, Carey Mulligan. Jednoduše zpracovaný román J. Austenové který nenudí. Herci sympatičtí, až na slizkého Isabellina bratra. Prostředí skvělé, kostýmy a hudba klasická a dobová. Film, který se hodí na jakoukoli dobu. ..bydlet na takovém opatství, tak se asi rozklepu strachy. A zimou.(30.8.2010)

Ač jde o adaptaci Jane Austenové, film se jí téměř nepodobá, ale v podstatě mu to modernější balení není na škodu. Snové představy mladistvě naivní Catherine jsou s nadhledem vtipné, čestný Henry Tilney je vážně pan příjemný, i jeho kultivovaná setra Eleanor taková, jak má být, Isabella ukázkově povrchní a hloupá, jen proradný pan Thorpe nemusel být od prvních minut tak slizce odpudivý, je myslím škoda, že většina charakterů je servírována už hotových a neprocházejí žádným vývojem...Trocha napětí a překvapivých odhalování skutečných charakterů k autorce patří, takto by se mi třeba zamlouvalo obsadit Thorpea hercem typu Orlanda Blooma nebo Ruperta Frienda, s jejichž líbivou vizáží by ničemná povaha zajímavě korespondovala a kteří by diváka, resp. divačku alespoň na moment zmátli….(14.10.2008)