Columbo má rád noční život (S10E14) (epizoda)

Columbo Likes the Nightlife

Scénografie:

Pamela B. Warner

Kostýmy:

Kristen Anacker

Moderní háv je sice efektní, ale scénáři moderna moc neprospěla. "Hlavní záporák" by tentokrát dostal čočku hned v prvním poločase, ale co taky čekat od týpka jehož největší devizou je to, že vypadá jako mladší verze Juliana McMahona. Jennifer Sky je sice pěkná, její postava hezky kazí všechno na co sáhne, ale vzato kolem a kolem, je to jen další hezká tvářička které by prospělo kdyby se nehrbila:P Ale i tak je to dobře sledovatelný Columbo. Jenom bych měl ještě jednu otázečku...nevedou náhodou strangulační rýhy při oběšení a uškrcení naprosto odlišně??(2.1.2006)

Je tady strašně moc neduhů, které jsem vyčítal některým předešlým dílům (žádný záporák, moderní háv, který sem vůbec nepasuje, nehodící se hudba), ale já si prostě nemůžu pomoct, mě tenhle příběh docela baví. Columbo se sice po několika dekádách na televizní obrazovce mohl rozloučit lepší epizodou, ale ani Noční život v rytmu popu a disca, mu ostudu rozhodně neudělal. Trošku nadhodnotím tuhle Falkovu rozlučku s jeho nejslavnější rolí.(14.7.2020)

Americký, detektívny seriál, o prípadoch inšpektora Columba z oddelenia vrážd losangeleskej polície, sa točil v období od 1971 do 2003. Počas tých 32 rokov bolo vyprodukovaných trinásť sérii. Film „Columbo má rád nočný život“ je záverečnou, poslednou epizódou. Poručík Columbo už hodne zostarol. Stále má ten svoj otravný štýl, pokrčený baloňák a jazdí v starom Peugeote 403 Cabrio, ale už vidno, že mu dochádza dych. Najvyšší čas odísť do dôchodku. Takže, vďaka a s bohom, pán Columbo. ***(8.12.2012)

Chtělo by se říci, "poručík Columbo v digitálním věku"... Jednotlivosti nejsou špatné, ale celek působí poněkud nepřesvědčivě, rozpačitě a fantasticky. Zatímco u starších dílů máme většinou dojem, že příběh není úplně nereálný, tady je ten dojem dosti silný. Jako by se tvůrci až moc nechali strhnout vší tou blyštivou moderní technikou a zapomněli na poctivé detektivní řemeslo. Falk samotný je ovšem stále velmi dobrý a tak jako u mnoha jiných dílů, tím nejslabším článkem je zde scénář. Ještě jednu paralelu se staršími díly bych ovšem zmínil. Než se na scéně objeví Columbo, je sledování skoro k nepřežití nudné... Celkový dojem: 60% Zajímavé komentáře: Gemini, Davered, Colonist(28.8.2010)

Sláva hurá, dojeli jsme do cíle. I když...slovo "dojeli" si poslední díl Columba nezaslouží. Spíše bych to viděl na doklopýtání. Poslední díl, který sice neměl být poslední ale po té, co se Falkovi nelíbil scénář další epizody, je má tří letou odmlku od "Vražda s příliš mnoha notami". A nutno podotknout, že moderní hábit poručíkovi vůbec nesluší. Columbo patřil do 80. let, nikoliv nového milénia, kde nejsou ani zajímavý padouši, ani tu není ten feeling a atmosféra, který ke Columbovi tak patřil. A nádherná Jennifer Sky to určitě nezachrání. Z nostalgie za 3.(1.12.2017)

• - Bylo v plánu natočit také další díl série, Peter Falk a televizní společnost ABC se však nedohodli na scénáři. Příští případ měl být zasazen do prostředí modelů dámského spodního prádla, což však Peter Falk odmítal. (cheyene)

• - Columbo byl poručíkem po dobu nejméně 35 let, než byl povýšen.