Etuda v černém (S02E01) (epizoda)

Étude in Black

Etuda v čiernej

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1972, 1 h 33 min

Tak nevím, jestli se mi to zdá, ale první díly jsou takové nějaké slabší. Zda slabý záporák, který dělá chyby, vyšetřování není opět ani trošku rafinované, rozuzlení také žádné. Na druhou stranu je zde více dobrých hlášek a situací a také pes. :-) Ale to hlavní - vyšetřování a odhalení je slabší. Průměrný díl, 60%. Howgh!(10.3.2014)

Columbo má prostě vždycky koule! A to i tentokrát, ač si někteří stěžují na absolutní transparenci děje. Já osobně preferuji tento typ detektivek, kde divák dopředu zná pach pachatele, neb nepotřebuju masturbovat své duševní schopnosti a obtěžovat ostatní diváky již v páté minutě příběhu jalovými výkřiky že jsem již tu záhadu rozluštil.(27.1.2017)

Jeden z tych menej komedialnych dielov. Ale hlavna zapletka je zaujimava, vrah slizky a vrazda je prevedena kvalitne, takze je to napinave od zaciatku do konca. Mozno len odhalenie je slabsie. Komedialnu stranku obstaráva len Columbov pes, ktory v tomto diely debutoval. A este ma zaujala nadherna Blythe Danner, ktora mi cely cas pripominala Gwyneth Paltrow. A ona je to jej matka. :) 7/10.(1.12.2015)

Co je toto za průhlédného columba?! Pointa je jasná po dvaceti minutách. A to to mezi Falkem a Cassavetesem tak krásně "jiskří". Navíc se vlastně rozbíhají dva případy - 1)jak zemřela Jenifer, 2) jak se bude jmenovat Columbův Pes (málem jsem mohli už tehdy mít psího Ludwiga van). Perfektní zpracování - ale znovu, to hlavní, překvapivý závěr, se nekonalo!! Velká škoda.(20.8.2005)

Ani dokonalé naplánovanie vraždy nepomôže, keď sa robia zásadné chyby. Pritom indície sú slabé, dôkazy žiadne a vrah sa napriek tomu vzdá celkom bez námietok. Natiahnutie kriminálky na 90 minút ničomu nepomohlo, len tu máme 20 minút zbytočných scén príprav, koncertovania a debát. Asi za tých 20 nadbytočných minút môže to množstvo scenáristov a režisérov, ktorí sa pri filme z neznámych dôvodov nakopili, a každý chcel do filmu dostať to svoje. Columbovu manželku nikdy neuvidíme, ale psa si nosí na rukách. –––– Víš, já jsem totiž paranoik. Vždycky, když vidím tělo, je to pro mně vražda.(18.5.2017)