Posvítit si na vraždu (S06E01) (epizoda)

Fade in to Murder

Posvietiť si na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1976, 1 h 13 min

Nic moc. "Sympatický" záporák Shatner zavraždí produkční seriálu, které platí nemalé peníze za to, že neprozradí, že herec ztvárňující populárního detektiva Lucerna je bývalý válečný dezertér. Pointa s náboji taky nic moc. A Shatner mi byl místy neskutečně protivný, zejména když tvrdil, že jako detektiv Lucerne by podezříval sám sebe a že se sám sebe ptal na motiv......prostě blbina největšího kalibru. Za to dávám pouze 3 hvězdičky.(19.3.2011)

Tu sa objaví "kapitán Kirk" a aj som s ním celkom sympatizoval. Narozdiel od časti, ktorú natočil v deväťdesiatych rokoch. Tá scéna, keď sa Columbo priplietol do scény a prechádzal sa medzi maketami mrakodrapov, tak to bola pecka. Ale takýchto somariniek tu bolo vlastne viac. Táto časť bola taká pohodovka. Menšie úlohy si tu strihli Walter Koenig (ktorý hral Chekova v Star Treku a bol parťákom Shatnera) a manželka Petra Falka.(16.4.2014)

Snad poprvé jsem v něčem pochopil ženy, vyžaduji uznání! Většina Columbovek se totiž podobá romantickému večeru, kdy si na své přijdou obě strany, zatímco tahle epizoda jakoby se odehrála v tmavé uličce za nonstopem a netrvala déle, než okolo stačila projet šalina s dvěma vagónky. Peter s Williamem si navzdory tomu očividně užili stejně, ale co já?!?!?! Já chci vymazleného Columba, kterému záleží i na mně!(24.9.2012)

pro mě osobně jeden z nejlepších dílů, v němž na konci shatner nepřímo vystihne hlavní princip poručíkova úspěchu: pachatel hraje roli vraha vždycky poprvé, bez zkoušení, a proto udělá chybu, byť by to byl geniální herec, zato Columbo svou roli opakuje a tříbí tolikrát, že ji přirozeně ovládá do posledního detailu a vraha pokaždé přehraje ... takových interpretačních klíčů k seriálu existuje víc a o některých ještě nevíme, některé objeví teprve budoucí "archeologové", až budou muset rekonstruovat naši dobu na základě dochovaných dílů Columba, podobně jako poručík rekonstruuje vraždu pomocí zanechaných i naopak chybějících stop, jak vtipně naznačuje v jednom svém článku Umberto Eco;-)(24.7.2009)

Tři hvězdičky pouze za tu docela slušnou fintu s nahráváním basebalového zápasu a celkovým posunem času. Ale jinak zcela určitě 2*, rozhodně podprůměrný díl, kde vrah, jak už jsem mnohokrát napsal, nemá ani špetku charisma. Dabing Jiřího Pragera také postavě právě nepomohl a samotný poručík Columbo, opět ve světě televize a filmu (viz Předveď dokonalou vraždu), se chová zase jako buran.(1.11.2004)