Posvítit si na vraždu (S06E01) (epizoda)

Fade in to Murder

Posvietiť si na vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1976, 1 h 13 min

Tu sa objaví "kapitán Kirk" a aj som s ním celkom sympatizoval. Narozdiel od časti, ktorú natočil v deväťdesiatych rokoch. Tá scéna, keď sa Columbo priplietol do scény a prechádzal sa medzi maketami mrakodrapov, tak to bola pecka. Ale takýchto somariniek tu bolo vlastne viac. Táto časť bola taká pohodovka. Menšie úlohy si tu strihli Walter Koenig (ktorý hral Chekova v Star Treku a bol parťákom Shatnera) a manželka Petra Falka.(16.4.2014)

Columbovkám zo sedemdesiatych rokov dávam rád za päť, ale tento diel je iba veľmi dobrý. Je to zvláštne, ako sa líšia hodnotenia jednotlivých užívateľov pri rôznych dieloch, mne pripadá seriál štandartne výborný skoro vždy a tých výrazne slabších dielov som narátal myslím tak tri. Klasická vražda, Shatner charizmatický ako vždy a fajn pointa, ktorá nepatrí síce medzi najsilnejšie, zato dôkaz je nevyvrátiteľný.(26.8.2012)

,,Nedivím se, že vyřešíte víc vražd, než já.“ S poručíkem i u tohoto dílu, jako obvykle, nemám sebemenší problém. Je sympatický, milý a jeho podivínskost je vždy dobrým zrcadlem vůči svým protějškům kriminálníkům. Namyšlený herec, jehož vražda téměř nemá chybičky, se mi jevil, že bude pro poručíka výborným soupeřem. Jenže herec přehrává, jako kdyby vypadl z Kameňáků a jeho snaha za každou cenu radit Columbovi je předem jasně odsouzena k neúspěchu, a proto se mě tento díl tak nebavil, jako jiné.(12.6.2015)

Nic moc. "Sympatický" záporák Shatner zavraždí produkční seriálu, které platí nemalé peníze za to, že neprozradí, že herec ztvárňující populárního detektiva Lucerna je bývalý válečný dezertér. Pointa s náboji taky nic moc. A Shatner mi byl místy neskutečně protivný, zejména když tvrdil, že jako detektiv Lucerne by podezříval sám sebe a že se sám sebe ptal na motiv......prostě blbina největšího kalibru. Za to dávám pouze 3 hvězdičky.(19.3.2011)

Snad poprvé jsem v něčem pochopil ženy, vyžaduji uznání! Většina Columbovek se totiž podobá romantickému večeru, kdy si na své přijdou obě strany, zatímco tahle epizoda jakoby se odehrála v tmavé uličce za nonstopem a netrvala déle, než okolo stačila projet šalina s dvěma vagónky. Peter s Williamem si navzdory tomu očividně užili stejně, ale co já?!?!?! Já chci vymazleného Columba, kterému záleží i na mně!(24.9.2012)