Její příležitost (S01E05) (epizoda)

• Česko

Dáma na čekané

Lady in Waiting

Jej príležitosť

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 1 h 13 min

Standardně dobrý Columbo s trochu nestandardní zápletkou. Pachatelka je totiž od začátku známa i Columbovi, který musí dokázat, že nešlo o nehodu, nýbrž o plánovanou vraždu. Za zmínku stojí taky Leslie Nielson, který je v nekomediální roli velmi přesvědčivý. Navíc je tento Columbo mimořádně výživný ve věcech, které mu nedaly spát!(12.1.2011)

Prima brácha nemá prima ségru, takže Columbo má zase práci. Naštěstí ségra není tak chytrá jak si myslela, příliš se nesnaží a navíc se všude povaluje plno důkazů. Stačí jen jít a posbírat je. Což Columbo učiní, a ani se u toho nezapotí. Povedený díl, kterému ke čtvrté hvězdě chyběl jen ten pověstný chloupek jediný.(14.8.2016)

Columbo platí za taxík a nosí kufre. Tentokrát sa objaví dokonca aj súd a vynesie rozsudok, samozrejme taký, že Columbovi nie je po vôli. Vrah je ale v tejto epizóde mimoriadne hlúpy a pekná predstava o dokonalej vražde sa zrúti. Stačia čerstvé noviny a čerstvý trávnik. –––– Tak proč si stále vymýšlíte nové otázky? – Víte, už jsem takový. Držím lano a pokouším se svázat jeho volné konce.(27.4.2017)

Vsetko super, ale s tym alarmom to mohli inak vymysliet. Noviny boli tiez riadne silnym voditkom. Vrahynu sa sice dalo pochopit, ale velmi sa neparala so skryvanim jej emocii. Ked sa nechcela podvolit bratovi mohla odist a postavit sa na vlastne nohy. Nielsen ju aj tak lubil. No to by si nemohla kupit sportacika. Najskor som jej fandil, myslel som, ze zabije Nielsena a hodi to na brata. No po par minutach som jej prial podobny osud ako ona pripravila bratovi. Cast ma velmi bavila, ale bolo to priehladne, takze to nebudem hrotit.(29.9.2018)

,,Nemohl jsem včera spát, trápilo mě několik věcí, tak jsem si je přišel vyjasnit sem k vám.“ Tady zřejmě úřadoval nějaký ambiciózní režisér, v tomto díle se totiž objevuje několik zvláštních postupů, které mají navodit napětí. Jinak je ale příběh klasický a nemám mu vlastně co vytknout. Jen Columbův protivník mi zde opět zcela nesedl. Na druhou stranu jsem byl unesen z Leslieho Nielsena, který tady prostě vypadá jako Frank Drebin zamlada. Každou chvíli jsem čekal, že provede něco ztřeštěného, a ono nic. Škoda.(13.11.2014)

• - Columbovo (Peter Falk) auto je Peugeot 403. (Terva)

• - Zbrusu nové auto, které je dodáváno Beth Chadwick, je Ferrari 365GTB. (Epistemolog)